Raudtee (Jürgen Niit)

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel küsiti 8. 26. augustini inimeste arvamust Rail Balticu kohta. Turu-uuringute AS-i läbi viidud küsitlusest selgub, et toetus antud projektile väheneb ning hetkel toetab Rail Balticu rajamist 44% Eesti elanikest 

Kui eelmine aasta küsis inimeste arvamust Rail Balticu kohta uuringufirma Faktum-Ariko, siis sellel aastal on seda kaks korda teinud Turu-uuringute AS. Kolme küsitluse põhjal paistab välja inimeste toetuse vähenemine antud projektile. Turu-uuringute ASiI poolt esitatud küsimus kõlas järgmiselt: “Mil määral Teie toetate Rail Balticu raudtee ehitamist Tallinnast läbi Pärnu Riia ja Kaunase suunas?”

Eelmisel aastal Faktum-Ariko poolt läbi viidud küsitlus näitas Rail Balticule 58% vastajate toetust. Käesoleva aasta veebruaris Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitluses oli toetajaid 52%. Samuti Turu-uuringute AS-i poolt selle aasta augustis läbi viidud küsitluse põhjal on toetus veelgi vähenenud ning pooldajate ja vastaste osakaal on praktiliselt võrdne. Viimastel andmetel toetab Rail Balticu rajamist 44% ja vastu on 43% Eesti elanikest.

Keskmisest enam on Rail Balticu toetajaid muust rahvusest ning nooremate vastajate seas. Eestlastest toetab Rail Balticu rajamist 38% ning 50% on selle vastu; muust rahvusest vastajatest aga toetab Rail Balticu rajamist 50% ja 29% on vastu. 

„Kõige rohkem toetavad Rail Balticu projekti mitteeestlastest noored (15-35 aastased) vastajad,“ kommenteeris sotsioloog Juhan Kivirähk. “Küsitluses eristati ka kindlalt ning pigem toetajaid ja selgus, et projekti kindlaid toetajaid on 14% ning vastaseid 23%,” jätkas Kivirähk.

Kui vaadata ainult valimisealiste Eesti Vabariigi kodanike hinnanguid, siis on Rail Balticu vastaste osakaal pooldajate omast suurem (suhtega 48% vastu ja 42% poolt). 

Mainitud andmed pärinevad Turu-uuringute AS-i poolt 2018. aasta augustis läbi viidud küsitlusest. Silmast-silma intervjuudes küsitleti 1005 Eesti Vabariigi alalist elanikku kelle hulgas oli 801 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku. 

Jaga artiklit

37 kommentaari

P
päris intrigeeriv  /   15:04, 5. sept 2018
saksamaa on võtnud vastu otsuse sulgeda 2022 aastal viimane tuumajaam oma territooriumil, ei tea kuhu siis jäätmed pannakse, ega ometi Saksamaale? aga kus häda kõige suurem seal abi kõige lähem, RB on ulatamas terekäe, aga kuhu siis matta ,kas ruumi on? on küll, fosvoriit välja ja tuumajäätmed sisse ,kõik on rõõmsad ja eestlane maksab kõik kinni
E
eestimees rakverest  /   07:45, 5. sept 2018
ehitage mida tahate aga jätke inimeste maad ja kodud rahule või makske maa eest väärilist tasu

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis