Foto: Arno Saar
Toimetas Greete Kõrvits 3. september 2018 22:45
Ajakiri Financial Times kirjutab Danske Banki rahapesuskandaalist, et Eesti filiaalist läbi käinud summad on esialgu arvatust veelgi suuremad.

Juurdlus Danske Banki rahapesusüüdistustest tuvastas, et panga Eesti filiaali kaudu võidi pesta 30 miljardit eurot Venemaa ja endise Nõukogude Liidu raha. See summa käis Eestist läbi vaid ühe aasta jooksul. Danske tellis uurimuse konsultatsiooniettevõttelt Promontory Financial.

Leitud tulemused tekitavad kahtlus Taani suurima pangandusettevõtte juhtkonna osas - kes teadis ja kui palju teadis, et Danske suhteliselt tillukesest Eesti harust käis aastaid läbi tohututes kogustes võõramaist raha.

Rahapesu toimus vahemikus 2007-2015, kõige intensiivsem kuritegevuse aasta oli 2013, mil välismaiseid, mitteresidentide tehinguid korraldati Eesti harus umbes 80 000 ning tallel hoiti 30 miljardi dollari (ligi 26 miljardi euro) väärtuses raha.

Samal teemal

Kommentaarid  (27)

Aken Läände 4. september 2018 22:09
Ja siis räägitakse meile luulusi mingist Venemaalt lähtuvast ohust, võimalikust meie ründamisest jne. Kallikesed, Venemaa ei ründa kunagi Eestit. Sellisena nagu praegu oleme me Venemaale kordades kasulikumad kui mingist käärivast oblastist nimega Estonia. Kus kohast Venemaa veel sellise korruptantide pesa võtab. Ta teeb kõik, et me sellistena püsiksime. Oleme ta jaoks aken Läände.
möller 4. september 2018 20:48
reformi ja irl ajal! palju õnne kilekotiga rahavedajatele
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS