Eesti uudised

Stolitsa peatoimetaja kaebas ettekirjutuse kohtusse (8)

Siim Randla, 4. september 2018 07:30
Foto: ANDRES TREIAL
Tallinna väljaande Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin (pildil) kaebas Tallinna halduskohtusse erakondade rahastamise järelvalvekomisjoni ettekirjutuse, mille järgi tuleb keelatud annetus linnale tagasi maksta.  

ERJK ettekirjutus on tehtud Tšaplõginile, linnapea Taavi Aasale ja Keskerakonnale valimiskampaaniaks kasutatud avalike vahendite tagastamiseks. Komisjon menetles Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni avalduse alusel avalike vahendite kasutamist Keskerakonna ja selle liikmete vaadete propageerimisel Tallinna väljaandes Stolitsa avaldatud kirjutistes enne mulluseid kohalike omavalitsuse valimisi.

Aleksandr Tšaplõgin on teatanud, et  vaidlustas ERJK ettekirjutuse, sest tegemist ei ole reklaamiga.

ERJK ettekirjutuse on kohtusse kaevanud ka Taavi Aas. Ta pöördus enda sõnul kohtusse, et saada õiguslik hinnang selle kohta, kas viis kuud enne kohalikke valimisi ajalehes Stolitsa ilmunud artikkel oli tellitud poliitreklaam ja keelatud annetus või mitte. ERJK tegi Aasale 4. juunil ettekirjutuse, mille põhjal pidi Aas tagastama Tallinnale 1011 eurot, kuna komisjon leidis, et mullu 22. mail Stolitsas ilmunud artikkel „Kandidaat on selgunud: Tallinna linnapeaks võib saada Taavi Aas“ on Tallinna keelatud annetus Aasale.

Samal teemal

03.10.2019
Keelatud annetus: riigikohus võttis Stolitsa peatoimetaja kaebuse arutada
29.03.2018
TV3 VIDEO | ERJK esimees: Keskerakond edastas PBK saates "Vene küsimus" keelatud poliitreklaami