Seisukoht

Seisukoht | Ebaloogiline eksamijant (8)

Mart Treial, spordireporter, 3. september 2018, 17:06
Mart TreialFoto: Robin Roots
Aias on auk, aga remondimees pakub lahenduseks, et lõhub tara üldse ära. Et kellele seda logu ikka vaja on. Ei kõla just ülearu loogilisena, või mis? Sama mulje jätab haridusministeeriumi hurraaga välja hõisatud plaan kaotada riiklikud põhikooli lõpueksamid.

Põhjendus? Riigieksamid survestavat koole liialt keskenduma õpilaste eksamiteks ettevalmistamisele, kuid olulisem olla teadmiste, oskuste, mõistmise ja analüüsivõime kujundamine. Stopp! Ilus jutt, aga...

Kas lõpueksami eesmärk polegi kõige ülalkirjeldatu kontroll? Vastava määruse järgi nagu oleks. Milles siis probleem? Haridusminister Mailis Repsi ERRile öeldust (“Järsku tuleb riik mingi imeliku eksamiga, mis kohati ei vasta ka sellele sisule, mis koolis on õpetatud.“) tulenevalt näib variante olevat kaks: kas õpetajad või eksamikoostajad ei lähtu oma töös riiklikust õppekavast.

Oma kooliajast, mis polnudki nii ammu, mäletan, et lõpueksamite müstiline aura pani ka klassi kõige ludrimad kohusetundest natukenegi muretsema ja pingutama. Sest nad teadsid, et seda kahte õpetajate toas ilusate silmade ja lillekimbu eest kolmeks ei paranda. Ja see on minu arust väga suur väärtus, mida ei tohiks ebaloogiliste põhjenduste saatel prügikasti visata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee