Eesti uudised

Küttepuumüüja: võin mürki võtta, et lähiajal hinnad tõusevad (35)

Marvel Riik, 3. september 2018 16:41
Mehed halumasinaga küttepuid valmistamas. Pilt on illustratiivne.Foto: INGMAR MUUSIKUS / Ekspress Meedia

Närused talved ja Skandinaavia puidunõudlus on märgatavalt kergitanud küttepuidu hinda, mis pole müüjate sõnul oma lage saavutanud. Kuna pehmed talved on oluliselt kärpinud toormaterjali saadavust, on suur tõenäosus, et südatalvel on laod küttematerjalist tühjad.

Esimesed hinnapäringud Tallinnast ja Harjumaalt annavad vastuseks, et eestlaste lemmikpuit lepp (see meeldib meile hinna tõttu, mitte efektiivsuse pärast) on jõudnud uutesse kõrgustesse, mida müüjad iseenesest tervitavad: nüüd tasub odava puu metsast välja toomine ennast ära.

Kui aasta tagasi maksis üks ruumimeeter leppa 24 eurot, jääb selle praegu hind 33–35 euro vahele. Kase hinna tõusu hinnatakse sootuks kosmiliseks ja see pole müüjate endigi sõnul normaalne. „Kase hind on praegu 60 eurot ruum. Eelmise aastal oli toore puu hind 40 eurot ja see oli meie jaoks normaalne hind,“ räägib HarjuPuu juht Mart Liivak. „Hinnad tõenäoliselt enam ei lange. Ja lähiaja kohta ma võin mürki võtta: hinnad tõusevad ja talvel juhtub sama, mis mullu – kogu turg jookseb kuivast materjalist tühjaks ning hinnad tõusevad veel kõvasti.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.03.2019
Veebruaris tarbijahinnad kasvasid: enim kallines eluase
18.10.2018
KÜTTEKULUD TÜHJENDAVAD TASKUID: kuidas muutub toasoojuse hind Eesti linnades
08.10.2018
Kaugküttepakkujad tahavad võrgutasu küsima hakata
03.09.2018
Hakkepuidu hinnatõus tõstab kaugkütte hinda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee