Kooli ABC | Sisuturundus

Miks võiksid lapsed snäkkida hoopis pähkleid? 

Pähklinäpp, 7. september 2018, 13:35
Koolipäevad kipuvad venima üsna pikaks – kõigepealt tunnid, seejärel trennid ja muud huviringid. Pole midagi parata, lastel läheb enne koju õhtusöögile jõudmist kõht tühjaks ja nad hakkavad snäkkima. Mis on laste lemmiksnäkid? Paraku kõik ebatervislik nagu krõpsud ja kommid.

Tõsi küll, midagi väga hullu ei juhtu, kui lapsed naudivad komme ja krõpse ainult vahepeal. Aga kui nad haaravad ebatervislike snäkkide järgi iga päev, mõjub see nii kehakaalule kui ka tervisele. Kui toitumine pole tasakaalustatud ning tarbitakse liialt palju rämpstoitu, hakkavad lapsed väsima ning neil pole enam jaksu tegeleda hobide ega õppimisega.

Seega on mõistlik lapsele koju kaasa panna tervislikke snäkke, näiteks pähkleid. Pähklinäpp kinnitab, et just pähklites on palju mineraalaineid, need toetavad südame- ja veresoonkonna ning närvisüsteemi tööd, annavad rauda ja seleeni. 

Näiteks maapähkel, olles kõige odavam pähkel, on tõeliselt kasulik ajutegevusele. Ka kreeka pähkel soosib ajutegevuse head funktsioneerimist. Teatavasti on koolilastel vaja pingsalt ja palju ajusid ragistada, et kõik ülesanded tehtud saaksid. 

Pistaatsiapähklis on aga suur kogus luteiini, mis aitab silmad korras hoida. Arvestades seda, et lapsed vaatavad nüüdisajal väga palju erinevaid ekraane, on silmade turgutamine ülioluline. 

Sportlikele lastele sobib ideaalselt Brasiilia pähkel, mis sobib näksimiseks enne ja pärast treeningut. 

Kokkuvõtvalt - kui on vaja laste koolikotti mõni snäkk poetada, siis on pähklid ideaalseks variandiks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee