Moslemipere Lõuna-Saksamaal Eibsee järve lähistel jalutamas.Foto: Aadu Hiietamm
Aadu Hiietamm 4. september 2018 08:01
Moslemitesse kriitiliselt suhtuv Saksa majandusteadlane ja endine poliitik Thilo Sarrazin selgitab oma värskes mahukas raamatus „Feindliche Übernahme“ (“Vaenulik ülevõtmine“), miks ei tohi Euroopa enam rohkem moslemeid vastu võtta.    

Saksa Sotsiaaldemokraatliku Partei (SPD) ridadesse kuuluv majandusteadlane Thilo Sarrazin sai ülemaailmselt tuntuks 2010. aastal, kui üllitas raamatu „Deutschland schafft sich ab“ („Saksamaa käib maha"), milles ta teravalt arvustas Saksamaa sotsiaalabisüsteemi, haridussüsteemi ja immigratsioonipoliitikat ning leidis, et türgi ja araabia immigrandid parasiteerivad riigi kulul ja ohustavad saksa kultuuri. 

“Kui me nii edasi toimetame nagu 40 viimast aastat, hääbume demograafiliselt ja kuhtume intellektuaalselt… Meile kultuuriliselt ja hariduslikult kaugete inimrühmade massiline sisseränne Aafrikast, Lähis-Idast ja Lõuna-Aasiast ei lahenda probleeme, vaid tekitab neid juurde,” kirjutas Sarrazin kaheksa aastat tagasi raamatus, mida müüdi üle kahe miljoni eksemplari. Nende avalduste pärast pidi ta Saksamaa Liidupanga juhatuse liikme kohalt lahkuma ning kaalumisel oli ka väljaheitmine SPDst. 

Saksamaa valitsus eesotsas liidukantsler Angela Merkeliga ei nõustunud Sarrazini kriitikaga. Pigem vastupidi. Kolm aastat tagasi rändekriisi haripunktis avas Angela Merkel põgenikele Saksamaa piiri ja ütles oma kurikuulsaks osutunud lause: „Wir schaffen das,“ (“Me saame hakkama“), mida ta hiljem armastas korrata.

AfD ja PEGIDA esiletõus 

Kuigi põgenikevool on mõnevõrra vaibunud, näitab sündmuste areng, et Saksamaa ei ole  pagulaskriisiga siiski kuigi hästi toime tulnud. Seda kinnitavad nii parempoolse protestipartei Alternatiiv Saksamaale (AfD) tõus juhtivaks opositsiooniparteiks aastatagustel üleriigilistel parlamendivalimistel kui ka nelja aasta eest Dresdenis sündinud liikumise PEGIDA (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes - eesti keeles: Patriootlikud Eurooplased Lääne Islamiseerimise Vastu) järjest laienev tegutsemine. Eelmisel nädalal võis neid loosungiga „Euroopa vajab siserahu säilitamiseks poliitikute väljavahetamist, mitte rahvaste väljavahetamist!“  näha näiteks ka Baieri liidumaa pealinnas Münchenis õhtuti meelt avaldamas. 

IMMIGRATSIOONI VASTU: Liikumise PEGIDA meeleavaldus Münchenis. Foto: Aadu Hiietamm

Thilo Sarrazin reageeris riigis toimuvatele, tema meeelst ohtlikele protsessidele mahuka (496 lehekülge) raamatuga „Feindliche Übernahme − Wie der Islam den Fortschritt behindert und die Gesellschaft bedroht“ ("Vaenulik ülevõtmine – kuidas islam progressi takistab ja ühiskonda ohustab"), mis tuli müügile eelmisel neljapäeval. 

Sarrazin ütles Austria ajalehele Kronen Zeitung antud intervjuus, et raamatu algne tööpealkiri oli „Die Gefahr des Islam“ (“Islami oht“), kuid see tundus pisut abstraktne. Seetõttu otsustas ta „Vaenuliku ülevõtmise“ kasuks. „Ma olen majandusteadlane ja see termin on mulle hästi tuttav,“ rõhutas Sarrazin. Täpsemalt – moslemid kujundavad oma mentaliteediga süsteemi ja kui neid saab piisavalt palju, siis võtavad nad kunagi kogu ühiskonna üle, usub ta.

Sisseränne tuleb peatada

„Kui arvestada juba Euroopas elavate moslemite suurt sündivust ning lisada juurde jätkuv sisseränne, siis kahe või kolme põlvkonna järel on moslemid Austrias, Saksamaal ja Euroopas enamuses. Kui me seda ei soovi, siis tuleb sisseränne peatada,“ rõhutab Sarrazin.

RAAMATUESITLUS: Thilo Sarrazin (73) läinud neljapäeval Berliinis oma uut raamatut „Vaenulik ülevõtmine“ tutvustamas.  Foto: Vida Press

See aga ei tähenda, et kõik moslemid tuleks Euroopast välja saata. Need, kes elavad siin praegu seaduslikult, võivad rahulikult edasi elada koos kõigi seaduslike õigustega. 

Väärib tähelepanu, et Thilo Sarraziniga ühesugusel seisukohal on näiteks ka Ungari peaminister Viktor Orbán, kes peab põgenikke moslemi sissetungijateks ning paremat elu otsivateks majandusmigrantideks. Moslemite suur arv viib aga paratamatult paralleelühiskondade tekkimiseni. Kristlik ja moslemiühiskond ei ühine Ungari peaministri arvates mitte kunagi ning igasugune mitmekultuurilisus jääb vaid illusiooniks. Orbánil on kahtlemata õigus selleski, et enamik põgenikke ei tule juba ammu sõjapiirkondadest, vaid hoopis vaesust kannatavast Aafrikast või Süüria naaberriikides asuvutest laagritest, kus nende julgeolek on tagatud.

Samal teemal

Kommentaarid  (67)

9. september 2018 16:19
Valged eurooplased peavad endale teadvustama, et nende järgmised põlvkonnad sünnitavad järglasi mustade ja moslemite teenimiseks, kui mitte lausa orjadeks! Nende perede 7...10 liiget ei suuda iial 1 pereliige ülal pidada, seega peavad selleks üha rohkem pingutama ja töötama valged "pärismaalased"! Kas me ikka tahame oma järglasetele sellist saatust? Oma päritolumaades pole nad end harima ega tööle hakanud, veel vähem teevad nad seda karmima kliimaga maades. Oma õigusi hakkavad kehtestama jõuga!
Marika 7. september 2018 05:27
Mina soovin,et toimuks eesti ja soome rahva uuesti sünd ja et nad mäletaksid oma eelmist elu.Jah,sünnivadki uuesti need soome poisid ja soome tüdrukud ja eesti poisid ja eesti tüdrukud.Reinkarnatsioon oli vist selle nimi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS