Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: suvesoe veel ei taandu, kuid oodata on hoovihma (4)

Toimetas Kristel Veerus, 3. september 2018, 12:02
EsmaspäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee
Septembri esimesel nädalal jagub veel suvesoojust, kuid arvestama peab hoovihmadega.

Riigi Ilmateenistuse andmetel tuleb esmaspäev kõrgrõhuvööndi mõjul hommikuste udude ja päev mõnede pilverünkadega. On üksikute hoovihmade võimalus (tõenäosus kuni 25%). Puhub nõrk, rannikul mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur tõuseb 20..23 kraadini.

EsmaspäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Teisipäeval laieneb lõuna poolt madalrõhkkond Balti riikide poole ja lisandub niiskust. Öö on nõrgeneva kõrgrõhkkonna mõjul enamasti sajuta. Päeval laienevad vihmapilved Eesti kohale ja saju tõenäosus tõuseb õhtuks 75-90%-ni, kohati võib olla ka äikest. Idakaare tuul muutub tugevamaks. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 9..14°C, rannikul kuni 17°C, päeval tõuseb 19..21 kraadini, vihmapilvede all jääb paari kraadi võrra madalamale.

TeisipäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Kolmapäevaks jääme madalrõhuvööndi põhjatiiba. Sajuhooge on enam öö hakul, pärast keskööd on laialdaselt udu, päev on taas hoovihmade ja ka äikesega. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 10..15, rannikul kuni 17, päeval 19..23°C. 

KolmapäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Neljapäeval jääb madalrõhuvöönd Läänemere ümbrusse ja annab võimaluse kohatisteks hoovihmadeks eriti pärastlõunasel ajal. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 10..15, rannikul kuni 17, päeval 20..25°C.

Reedel kandub madalrõhuvöönd enam Rootsi ranniku poole ja ida poolt tugevneb kõrgrõhkkonna mõju. Öö on sajuta ja laialdaselt selge, päeval kujuneb taevasse pilvekiht ja pärastlõunal võib mõnest paksemast rüngast hoog vihma tulla. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 11..15, rannikul kuni 17, päeval 22..25°C.

Laupäeval ja pühapäeval jääb Eesti kõrg- ja madalrõhuvööndi piirimaile. Öösiti on saju võimalus väiksem, päeval arenevatest rünksajupilvedest sajab aga siin-seal hoovihma. Tuul puhub valdavalt idakaarest ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur langeb öösiti selgineva taeva all sisemaal 8..13°C-ni, rannikul on kuni 17, päevasooja on 20..24°C. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee