Maailm

200 aastat tööd, teadust ja teadmisi läks kaduma

GALERII JA VIDEO | Brasiilias põles 200 aasta vanune rahvusmuuseum (5)

Toimetas Greete Kõrvits, Triinu Laan, 3. september 2018 10:40
Foto: RICARDO MORAES, Reuters/Scanpix
Rio de Janeiros lahvatas pühapäeva hilisõhtul leekidesse Brasiilia vanim teadusasutus, 200-aasta vanune rahvusmuuseum. 

Kahtlustatakse, et tules hävis enamus muuseumis hoiul olnud 20 miljonist museaalist, teiste seas ka vanimad Ameerikatest leitud inimsäilmed. 

Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada, vahendab BBC. Ükski muuseumi töötaja viga ei saanud. Tuletõrjujate sõnul ei töötanud korralikult muuseumi lähedal asunud hüdrandid ning vett pidi juurde tooma lähedalasuvast järvest.

Esmapäeva hommikuks oli tuli kustutatud ning õnneks õnnestus päästa ka mitmed eksponaadid.

Muuseum asutati 1818. aastal Portugali, Brasiilia ja Algarve ühendkuningriigi kuninga João VI valitsusajal. Algselt oligi hoone Portugali kuninga residents, sel aastal tähistas muuseum uhke maja 200. sünnipäeva.

Brasiilia president Michel Temer ütles oma pöördumises, et brasiillaste jaoks on täna kurb päev. „200 aastat tööd, teadust ja teadmisi läks kaduma,“ sõnas ta.

Paljude brasiillaste jaoks oli muuseumipõleng sümboolne nende oma riigi olukorda ilmestamaks. Brasiilia, mis alles 2016. aastal olümpiamänge võõrustas, on tõsises majanduslanguses ning pärast mänge vähenes turistide sissevool. Riiki kurnavad korruptsioon poliitikas ja vägivald tänavatel. Kõnealune muuseum ise oli krooniliselt alarahastatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee