Maailm

Rändekriisist lõhestunud Saksamaa peab karme tänavalahinguid (115)

Tõnis Erilaid, 3. september 2018 00:01
MIGRANTIDE OHVRID? Chemnitzis kandsid meeleavaldajad nende inimeste portreid, kes väidetavalt on surnud Saksamaale tulnud pagulaste käe läbi.Foto: AFP/Scanpix

Enne Chemnitzit oli Kandel. Selles linnas Saksamaa lääneosas pole tänavameeleavaldused vaibunud alates mullu 27. detsembrist, kui afgaani põgenik pussitas surnuks 15aastase Mia V. Ja nüüd siis Chemnitz endisel Ida-Saksamaal, kus tapeti 35aastane puusepp Daniel Hillig ja süüdlaseks peetakse iraaklast ja süürlast. Pärast seda on nädalapäevad kestnud nii paremäärmuslaste pahameelepuhangud kui vasakpoolsete vastumeeleavaldused.

Laupäevastel meeleavaldustel Chemnitzis ei olnud veerand miljoni elanikuga linna kohta just ülearu palju osavõtjaid. Kokku 9000 –10 000. Immigrantidevastase parlamendipartei AfD ja populistliku liikumise PEGIDA kokku kutsutud paremäärmuslased skandeerisid „Merkel peab lahkuma!“ ja vehkisid Saksa lippudega, vastumeeleavaldajad püüdsid tõkestada äärmuslaste teed, nende loosungitel aga nägi tekste, nagu „Herz statt Hetze (Süda vihkamise asemel)!“. Vastumeeleavaldus meenutas pigem karnevali – rohkesti oli noori inimesi ja mängisid rokkbändid. „Kaitske demokraatiat!“ nõudsid esinejad.

Palju tõsisemad olid äärmusparempoolsed. Nemad olidki inimesed välja kutsunud pigem leinama, mälestama neid, kes siitilmast lahkunud migrantide käe läbi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.09.2018
SAKSAMAA SISEMINISTER: migratsioon on kõigi probleemide ema
05.09.2018
SAKSLASED: 15aastase Mia mõrvari karistus on liialt leebe
04.09.2018
Miks ei tohi Euroopa rohkem moslemeid vastu võtta?
02.07.2018
Katrin Laur | Jumalate hukk Angela Merkeli näitel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee