Meelis Malk (Teet Malsroos)

EKRE korraldab pühapäeva õhtul Lihula samba mälestuspäeva. Üritus peaks olema 74 aastat tagasi Eesti vabadust kaitsnud meeste mälestuseks, ometi jagatakse seal ka EKRE valimisnänni.

ERR-i raadiouudistes kõneleti, et veidi pärast kella kuut õhtul oli silma järgi hinnates mälestusüritusele kogunenud umbes sadakond inimest. Pärnust ja Tartust on inimesi tulnud ka suuremate bussidega.

"Kohal on nii vanu kui ka noori ja meeleolu on rahulik. Korraldajate jutu järgi on lisaks kõnedele plaanis ka laulukava, tõenäoliselt isamaalised laulud," kirjeldas ERR-i korrespondent Juhan Hepner.

Hepnerile näis kummaline, et kalmistu kõrvale olid üles seatud ka müügilauad ajalooteemaliste raamatutega. Samas jagati ka EKRE lehti ja EKRE logoga tikutopse. "Eks ta veidi partei kampaania maiguga tundub mulle olevat," märkis Hepner.

Siiski lisas ta, et enamik kohaletulnudi rõhutas, et tuldi sõjamehi mälestama. EKRE-st suur juttu ei tehtud. Kohalikke hinge kriibib enidselt see, kuidas politsei Lihula ausamba aastaid tagasi öösel salaja ära viis.

"Mingeid signaale vallavalitsuse poolt, et see sammas võiks taas kerkida, ei ole," tõdes Hepner.

EKRE korraldatava ürituse Facebooki lehel seisab, et mälestuspäeval saavad sõna Henn Põlluaas (EKRE aseesimees), Boris Takk ja Harald Mäepalu (sõjakoledustes ellu jäänud ja neid lähedalt näinud vanad sõjamehed), Tiit Madisson (Lihula vallavanem 2002-2005) ja Meelis Malk (Lääneranna vallavolikogu liige). 

Lisaks eelpool välja toodule lauldakse mälestuspäeval hingelähedasi ja isamaalisi laule ning paigaldatakse ajutiselt „Lihula samba” mälestuskivi, mille kujundus kopeerib algse monumendi kujundust.

Meelis Malk: see ei ole mingi valimispropaganda

Lääneranna volikogu ja EKRE liige Meelis Malk rääkis TV3-e "Seitsmestele uudistele", et ausamba üritus on selline, kuidas keegi tahab seda näha.

"Mina näen seda kui mälestusüritust langenud sõjameestele. See ei ole mingi valimispropaganda," lausus Malk.

TV3-e reporter juhtis Malga tähelepanu sellele, et üheks õhtuks kohale toodus sammas on üks ühele samasugune eelmisega. Kujutatud on eesti sõjameest saksa mundris ja saksa aumärkidega. Malk selgitas, et tollel hetkel ei olnud eesti mehel võimalust valida, mis ta selga paneb. Vorm võidi võtta ka langenud sakslase või langenud venelase käest. 

Jaga artiklit

36 kommentaari

L
Lühikursus  /   13:41, 3. sept 2018
Mart Helme poliitiline tegevus mõisteti hukka EKRE XX kongressil 2056. aastal.
K
kohalik  /   10:46, 3. sept 2018
Uus tase eesti poliitikas - EKRE valimismiiting surnuaias haudade vahel. Osalejaid oli kohale toodud kogu vabariigist, kohalikke oli selges vähemuses. 30.augusti Lääne Elus vastab Meelis Malk ajakirjaniku küsimusele, kas mälestuskoosolek on seotud tulevaste valimistega üsna selgelt: Muidugi. See see mõte ju ongi. See on valimiste avapauk Lääneranna vallas.
Mida siin veel lisada, puhas valimisüritus kuid seekord surnuaias!!!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis