Kommentaar

Ene-Margit Tiit | Kui riik oma elanikelt midagi küsib

Ene-Margit Tiit, statistikaameti rahvastikustatistika ekspert, 2. september 2018, 19:09

6 KOMMENTAARI

t
T.Mets/ 3. september 2018, 12:36
Vaata, mammi, kui riik inimestelt midagi küsib, siis selleks küsimuseks on, kui palju annaks veel makse ja aktsiise tõsta
b
booba/ 2. september 2018, 21:50
Minul läks ükskord elekter ära ja siis selgus, et minu maja ei ole kaitsekorkide registris. Olen siis kusagil elektrivaraste registris. Ärge küsige, kas asi lahenes. Jäingi registritevahelisse tühja ruumi kõlkuma. Ega minu tühine isik oma väikese majaga riiklikku statistikat, mis põhineb registritel, ometi segi pööra.
m
möller/ 2. september 2018, 19:56
kord kui politseil oli minult vaja midagi küsida nad kiiresti leidsid mu telefoni numbri ja said teada mis neid huvitas. kui aga mingi riigiameti töötajad esitavad päris isiklikke küsimusi siis lause "andmeid kasutatakse üksnes statistiliste järelduste tegemiseks" ei kõla päris siiras. vanasti kui kõik andmed olid paberil veel võis üht-teist jagada küsitlejale, sest kesse viitsib tonnide viisi paberihunnikuid sõeludes sinu kohta andmeid otsida. nüüd aga kõik andmed on kompaktselt kusagil andmekandjal ja ükskõik mis statistikaameti töötaja võib andmed lekitada. küsimus on ainult hinnas.
samuti on väga lühinägelik jagada oma dna andmeid niinimetatud geeniuurijatele. samuti koostatakse andmebaasid ja kui turvalised need on me kõik ju teame - pidevalt lekib andmeid maailmas ka kõige rikkamate asutuste andmebaasidest. ja kus on garanti et mõni kuritahtlik rikkur hakkab eesti "geenivaramust" endale sobivat organidoonorit otsima?
m
Mida see aitab?/ 2. september 2018, 19:45
Mõtetu statistka. Raha raiskamine. Mingi seltskond kes midagi tooda saab endale palka.
E
...valed ja statistika/ 3. september 2018, 09:38
Ei ole mõttetu.
Ststistika peab viima Eesti esimese 5 hulka!
j
jah/ 3. september 2018, 10:58

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee