Võime katkise grammofoni moodi tuhandendat korda nõustuda, et alkoholiaktsiisi tõstmine pole kandnud häid vilju. Tundub, et eestlane hoiab pudelit peaaegu sama tugeva haardega nagu ameeriklane tulirelva. Nördinud kodanike „Maksud Lätti!“ liikumine on muutunud pereürituseks, millest maha jäävat taarat meie automaadid ei neela.

Eemaltvaataja võib käsi vehkida, aga meile on asi selge. Kuidas on võimalik välja juurida kombeid, mille taga pole pelgalt sõltuvushäired, vaid sadade aastatega kujunenud kultuuriline kontekst? Piirituse lõhn saadab eestlast sünnipäevast peiedeni. Iga aasta mõtleme välja uusi tähtpäevi – et juua! 

Vahest polegi alkohol kurja juur? Pärast järjekordset massimõrva ütleb ju ameeriklane, et relv ei tapa inimest, vaid viimane tapab kaaskodaniku relvaga. Sama on ju alkoholiga, mis ei löö naist. Alkohol ei istu rooligi taha. Inimesed on rikkunud alkoholi hea nime! 

Edastan tervise arengu instituudile idee värskeks kampaaniaks: kui jood, ole vähemalt normaalne inimene. Ära ole alkohoolimatu. Alkohooli!

Jaga artiklit

6 kommentaari

K
Kaarel   /   15:32, 3. sept 2018
See hüpnootiline Lätti sõit on ikka meie ajakirjanike suur "selgitustöö".Igas asendis,igast pasunast ,24/7 anti turmtuld,et Lätis on ja Lätist saab ime odavalt.Isegi mitte tarbija hakkas selle kisa peale ennast kehvasti tundma,et kuidas nõnda,KÕIK JU SÕIDAVD,KÕIK JU TOOVAD.Seriaalidesse kirjutati ka sisse.No kes siis sellele reklaamile ja sundusele ikka vastu peab.Ma ise pole sinna veel saanud,aga sõbrannal juba silmad kilasid,et tema läheb ka,kuigi ise nagu ei tarbigi.Aga vähemalt läheb nõnda normaalsete eestlaste nimekirja
Õ
õõk  /   20:28, 2. sept 2018
Alkohol on haisev mürk. Kes seda joob, haiseb. Kes seda joob, öögib....on ju haisev mürk ?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis