Seisukoht

Seisukoht | Alkohooli! (6)

Daniel Veinbergs, reporter, 2. september 2018, 19:09
Foto: Pixabay
Võime katkise grammofoni moodi tuhandendat korda nõustuda, et alkoholiaktsiisi tõstmine pole kandnud häid vilju. Tundub, et eestlane hoiab pudelit peaaegu sama tugeva haardega nagu ameeriklane tulirelva. Nördinud kodanike „Maksud Lätti!“ liikumine on muutunud pereürituseks, millest maha jäävat taarat meie automaadid ei neela.

Eemaltvaataja võib käsi vehkida, aga meile on asi selge. Kuidas on võimalik välja juurida kombeid, mille taga pole pelgalt sõltuvushäired, vaid sadade aastatega kujunenud kultuuriline kontekst? Piirituse lõhn saadab eestlast sünnipäevast peiedeni. Iga aasta mõtleme välja uusi tähtpäevi – et juua! 

Vahest polegi alkohol kurja juur? Pärast järjekordset massimõrva ütleb ju ameeriklane, et relv ei tapa inimest, vaid viimane tapab kaaskodaniku relvaga. Sama on ju alkoholiga, mis ei löö naist. Alkohol ei istu rooligi taha. Inimesed on rikkunud alkoholi hea nime! 

Edastan tervise arengu instituudile idee värskeks kampaaniaks: kui jood, ole vähemalt normaalne inimene. Ära ole alkohoolimatu. Alkohooli!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee