Galeriid

ÕL GALERII | Vanemuine ringreisib uuel hooajal USAs ja Hiinas 

Aigi Viira | foto: Aldo Luud, 2. september 2018, 13:10
Foto: Aldo Luud
„Juba praegu valmistame ette suurt juubelipidu, sest aasta pärast on algamas teatri juubelihooaeg, mil Vanemuine saab 150-aastaseks,” kõneles Vanemuise teatri juht Toomas Peterson laupäeval, kui Vanemuise väikses majas avati 149. hooaeg. Suure peo ettevalmistused küll juba käivad, aga ümmargusi sünnipäevi jagub aga ka alanud hooaega: Vanemuise ballett saab 80-aastaseks ning Vanemuise väiksel majal täitub 19. oktoobril 100 aastat.

Kaugelt mitte ei tähenda pidupäevade rohkus seda, et Tartu teater üksnes kodulinna publiku ees ülesastumise ja Eesti-ringreisidega piirduks. Vastupidi. „2018. aasta sügisel toimub kaks suurt ringreisi riikidesse, kus Vanemuine teadaolevalt sellises mahus etendusi andnud ei ole,” lausus Peterson. „Vanemuise draama külastab septembris New Yorki ja Washingtoni, mängides seal algupärandit „Põlenud mägi” ning lastele „Punamütsikest”. „Novembrikuus toimuvad Vanemuise balleti külalisetendused Hiina pealinnas Pekingis, kus etendub Lepo Sumera muusikale loodud „GO – mäng kahele”.”

Vastse hooaja esimene uuslavastus on 29. septembril, mil esietendub ballett „Romeo ja Julia”. Draamatrupi annab oma hooaja esietenduse „33 variatsiooni” 6. oktoobril, esimene suur muusikalavastus jõuab lavale 24. novembril, kui esietendub muusikal „Kaunitar ja koletis”.

Koos uuslavastusega on Vanemuisel kolmežanriteatrile kohaselt 149. hooaja repertuaar hiiglaslik: 21 draamalavastust, 2 komöödiat, 9 lastelavastust, 4 muusikali, 6 balletti, 6  ooperit ning üks operett. Lisaks veel sümfooniakontserdid ja muusikalikontsert „Memory 2019”.

Samal teemal

30. september 2018, 18:27
GALERII | Vanemuise ballett avas 80. hooaja esietenduse ja sünnipäevaraamatuga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee