Eesti uudised

Süüria pere Eestis: me ei teadnud, et siin on nii külm (240)

Liina Hallik, 2. september 2018 09:58
HÄID LAMBAID MAHUB PALJU: 4toalises korteris elavad (vasakult) tütar Rosel, pereisa Adnan, poeg Ahmed, tütar Nesrin, pereema Qamar, tütar Solen, tädi Lama, tütar Lana. Perega elab ka tütar Sherin, kes meie külastuse ajal viibis Tartus noortelaagris. Foto: Annela Samuel

„Kui sa lähed eestlase juurde ja sinu süda on avatud, siis tahab ka tema sinuga sõber olla. Kui me ei tee ise midagi halba, on ka eestlased meie vastu sõbralikud,” ütleb Süüria pereisa Adnan, kes mullu kuue lapse, naise ja õega Türgist Eestisse kolis. „Eestlased on head ja korralikud inimesed.”

Perekond Ahmad on nüüdseks Eestis elanud kümme kuud. Siia jõuti möödunud aasta novembris. Peres on seitse last. Kuus tüdrukut ja üks poiss – viieaastane pesamuna Ahmed. Kuuest tütrest elab Eestis viis: Nesrin (7), Rosel (11), Lana (13), Solen (15) ja Sherin (18). Vanim tütar Bahar (20) on abielus ning elab mehe juures Iraagis. Lisaks kuuluvad perre isa Adnan ja ema Qamar. Pere juures elab ka pereisa Adnani õde Lama. 

Eestisse saabudes elasid Ahmadid nagu paljud teisedki pagulaspered Jõgevamaal, Vägeva pagulaskeskuses. Tallinnasse, 4toalisesse Mustamäe korterisse koliti pool aastat tagasi. Korteri leidmine ei olnud kerge. Suurele perele otsiti kodu ligi 5 kuud, sest üürnike pagulasstaatusest kuuldes oli palju äraütlevaid vastuseid. Praegune korteri omanik on rentnikega rahul. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.12.2018
GALERII | Kuidas valmistuvad Vao küla pagulased jõuludeks?
28.08.2018
Süüria on jälle kui püssirohutünn
12.08.2018
Süürias hukkus relvahoidla plahvatuses 39 inimest, nendest 12 last
16.07.2018
Juhtkiri | Trump ja Putin – konkurentidest koostööpartnerid?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee