Eesti uudised

HUVITAV PAKKUMINE: vanglad pakuvad võimalust tutvuda kriminaalhooldaja tööga (6)

Toimetas Kristjan Väli, 1. september 2018 10:41
Viru vangla. Foto on illustratiivne.Foto: Stanislav Moshkov
Vanglateenistus alustas värbamiskampaaniaga kriminaalhooldajate leidmiseks, mille raames pakutakse võimalust kriminaalhooldaja tööd ka vabatahtlikuna proovida.

Justiitsministeeriumi vanglate osakonna nõuniku Külli Guljavini sõnul on kampaania eesmärgiks leida tööle uusi inimesi ning tutvustada laiemalt kriminaalhooldajate tööd.

Kriminaalhooldajana töötamise eelduseks on rakenduslik või akadeemiline kõrgharidus psühholoogia, pedagoogika, sotsiaaltöö, õigusteaduse või korrektsiooni vallas, sel aastal pakutakse aga võimalust seda ametit ka vabatahtlikuna proovida.

„Töötamine vabatahtlikuna annab võimaluse lähemalt näha, mida töö kriminaalhoolduses endast kujutab. Eelkõige ootame tudengeid, kelle jaoks on see ka hea võimalus praktika läbiviimiseks. Lisaks ootame kõiki neid, kes soovivad anda oma panuse selleks, et elu Eestis parem ja turvalisem oleks, ning kes kaaluvad karjääri justiitssüsteemis,“ ütles Guljavin.

Vabatahtlikel on kolleegide ja juhendajate toel võimalus õppida, kuidas süüdimõistetud õigusrikkujate käitumise üle järele valvata ja neid kontrollida, kuidas hinnata uute kuritegude toimepanemise riske, ette valmistada kriminaalhooldusaluste vabastamist ja palju muud huvitavat.

Vanglateenistuses töötab kokku 88 kriminaalhooldusametnikku, juurde soovitakse Tallinna, Tartu ja Viru vanglatesse leida kokku 20 ametnikku.

Kriminaalhooldusametnike ülesanneteks on kriminaalhooldusaluste käitumise ja nendele kohtu või prokuröri poolt pandud kohustuste täitmise kontrollimine, samuti nende suunamine õiguskuulekale teele. 

Kriminaalhooldusametnikud hindavad süüdimõistetud õigusrikkujate riske uute kuritegude toimepanemiseks, aitavad ette valmistada nende vabastamist, viivad läbi erinevaid sotsiaalprogramme, teevad kodukülastusi ja elukoha kontrolli ning kontrollivad ka alkoholi- ja narkojoovet. Kriminaalhooldusametnikud teevad tihedat koostööd nii vanglaametnike kui politsei, prokuratuuri ja kohaliku omavalitsuse töötajatega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee