Maailm

Donetski separatistide juht hukkus plahvatuses (141)

Toimetas Greete Kõrvits, 31. august 2018 19:00
Foto: TASS / Scanpix
Reedel hukkus Donetski separatistide juht Aleksandr Zahhartšenko, vahendab TASS.

Niinimetatud Donetski Rahvavabariigi esindajate sõnul sai Zahhartšenko surmavalt haavata plahvatuses, mis toimus talle kuulunud restoranis, mis asub tema residentsi lähedal. Zahhartšenko oli 42 aastat vana.

Donetski meedia väitel võeti mõned ukrainlastest kahtlusalused kinni sama restorani lähedal. Plahvatuses sai viga separatistide rahandusminister Aleksandr Timofejev.

Vene välisministeeriumi esindaja sõnul on nad veendunud, et Zahhartšenko surma taga on Ukraina valitsus. „[Kiiev] on otsustanud veresauna kasuks,“ ütles ministeeriumi pressiesindaja.

Samal teemal

BBC vahendab, et samas käivad jutud, et Zahhartšenko ei saanud enam Moskvaga kuigi hästi läbi. Mõned välisvaatlejad spekuleerivad, et separatistide vahel on tekkinud võimuvõitlus ja rivaalitsemine, või soovib Kreml vabaneda mõnedest tülikaks muutunud separatistidest.

Ukraina valitsus eitab seotust Zahhartšenko surmaga.

Isehakanud separatistid Donetski oblastis ei tunnista Ukraina keskvõimu. Nende iseseisvust on omakorda tunnistanud vaid Lõuna-Ossetia, mis ei ole isegi rahvusvahelist tunnustust leidnud. Ukraina valitsuse silmis on Donetski separatistid terroristlik rühmitus. Nn rahvavabariik sai alguse 2014. aastal, sama aasta augustist hakkas Donetskit juhtima Aleksandr Borodailt peaministri ameti üle võtnud Zahhartšenko. Vene kodanik Borodai oli enda sõnul vaid separatistide kriisinõustaja ning leidis, et ühel moskvalasel ei kõlba Donetskit juhtida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee