Maailm

Austraalia arheoloog süüdistab inimese eellast laiskuses

Piret Pappel, 1. september 2018 00:01

16 KOMMENTAARI

r
RS2/ 2. september 2018 07:40
Kui oleks laisk, siis ei ta sureks välja.
u
Uunu/ 2. september 2018 00:04
ikka üritatakse järjekindlalt inimese ajusid pehmendada ja pähe määrida tema ahvist pärinemist. Ehk siis ümber lükata seda, et inimene on olnud inimene aegade algusest nagu seisab Pühakirjas. Lühikokkuvõte: Inimesed pärinevad inimesest, aga sotsid ahvist, sest neile see nii väga meeldib
e
Eksole?/ 1. september 2018 21:01
Vähemalt üks viga tehakse sellega, et eeldatakse nagu elanuks need eelinimesed samal maastikul nagu seda täna näeme - ei vaevutud "künkast üles ronima" et tööriistadeks paremat materjali leida. - ? Kus see parem materjal tollal peidus oli, kas see oli ülepea kättesaadav? Tollane maailm ja maastik nägi hoopis teisiti välja.
k
Kuidagi kummaline teadlane tõesti/ 1. september 2018 14:04
“ Shipton selgitab, et näiteks ühe uuritud koha ligiduses leidus piisavalt kvaliteetseid kivimeid, millest oleks saanud väga häid tööriistu teha: selle asemel et künkast üles ronida ja toda toorainet kasutada, pruugiti pihukirveste valmistamiseks hoopis kohapealset kehvemat kivi." Selline on olemas nagu teadmine, uudishimu,! Homo erectus on tänapäeva Aafriklane kes segunes cro-magnon inimesega! Homo erectus oli ikkagi ahvinimene ta ei ole veel päris inimene. Homo erectusel ei kasvanud habe ja nende suukoonus ulatas väljapoole! Aga cro-magnon man oli juba seal kaukaasia kaspia mereäärest välja rännanud oli ka veel tumedanahaline aga juba habe ja siniste silmadega mustad lainelised juuksed!
t
Toomas Greenfeldt/ 1. september 2018 12:23
Millal Indoneesia saadab oma väed Austraaliasse ja edasi tuleb suur sõda.
a
aga/ 1. september 2018 11:37
mida tegelikult tänapäeva virgad inimesed on maailmale head teinud- üks sõda teise otsa
m
mnjah/ 1. september 2018 10:46
eks ta ole - ju siis ka nii mõnedki muud loomaliigid läbi maamuna ajaloo surid samamoodi laiskuse tõttu välja. Tegelikult meenub üks vana lugu. Nõuka-aja ajalehe viimase veeru nupuke tutvustas vist mingite toonaste Prantsusmaa teadlaste uurimistulemust. Nimelt arvutati välja, kui palju tegi kiviaja inimene keskmiselt tööd ööpäevas, et oma pere eluvajadused oleksid rahuldatud. Ja selleks kulus 2 tundi! Ülejäänud aeg läks siis lõkke ümber tantsimisele, kaljude mäkerdamisele ja soo jätkamisele... Muidugi ei olnud neil kahetunniseid tööpäevi, eks mammuti taga-ajamisele ja tapmisele kulus rohkem aega, kuid seejärel sai rahus päris jupp aega toimetada, kõigil kõhud täis (ja liha osati säilitada ka kiviajal). See, et tänapäeval inimene rabeleb tööd teha kogu ärkveloleku aja, ja ka siis jääb ajast puudu, on kaasaja harrastus ega peaks olema usinuse etaloniks - selline eluviis viib inimesi hulgi ja liiga noorelt jms. Kui ületöötamisest tekkivad surmad panna võrdlusse kaugetel aegadel elanud erectustega - miks mulle tundub, et arvuliselt sureb ületöötanud inimesi omajagu rohkemgi... Arvestada vaid konservatiivsust väljasuremise põhjuseks - see on ka omamoodi, sest tegelikult võib olla oluliselt suurem komplekt põhjusi, kasvõi erinevad haigused-nakkused ja sigimisprobleemid vms.
n
nõus/ 1. september 2018 19:13
kõige suurem rumalus on töönarkomaania. liigne agarus on siiski ogarus.
p
pensionäär/ 1. september 2018 10:38
kui käed ja jalad enam ei liigu, siis on aeg tegeleda mõttetegevusega, sest pea ja aju tahavad ka natuke tööd teha

a
arvamus/ 1. september 2018 10:36
Paraku tänapäeval ilmneb paljude rahvaste aktiivsus sigimises, kõigil oleks parem, kui nad ka selles laisad oleks.
m
Mh/ 1. september 2018 09:25
Ärge uskuge ka kõike, mida keegi välja mõtleb ning propageerib selleks, et ka kuidagi elatist teenida, tegelikult ei tea keegi kuidas see asi oli.
j
jube tuttav kuju/ 1. september 2018 09:21
vist olen tallinnas näinud, Kristiine keskuses
v
vale,/ 1. september 2018 10:21
I
В Петербурге вывесили плакаты с именами погибших во время блокады/ 1. september 2018 04:36
Incontri con Meetic: Chat con Single di tutta Italia - Entra Gratis
k
kuule kirjatsura/ 1. september 2018 01:14
kui ta suri välja, siis kuidas ta sai olla inimese eellane?
ä
1. september 2018 05:47
är pane tähele ta lihsalt neab inimesi, sh ennast.