Laadin videot...
6
fotot
Heidy Tamme; Anu Saagim, "Hommikusöök staariga" ()

Heidy Tamme rääkis avameelses intervjuus Anu Saagimile oma isa alkoholiproblemeidest ja raskest lapsepõlvest. 

***

Sa oled oma lapsepõlvest toredasti rääkinud, aga ometi oli sul raske lapsepõlv.

Mul oli väga kurb lapsepõlv. Nutta ei tohtinud, siis sain peksa.

Isal olid alkoholiprobleemid. Pärast sõda läks ta oma psüühikaga ikka täitsa lukku – muud võimalust ta ei näinud, kui end ära juua. Elasin 22 aastat ikka nii kohutavas olukorras.

Kuidas on sinust siis täiesti normaalne inimene kasvanud?

Oleks ju võinud tulla tänavatüdruk, aga tänu minu emakesele, kes oli minu ingel, minu tiivad, see nii ei läinud. Ta viis mind öösiti esinema raudteelaste klubisse. See oli minu suurim lava pärast lasteaeda. Seal ma laulsin. Ema tegi mulle marlist kleidi, tärgeldas ära, ja kuna ta oli juuksur, tegi mulle ka rokokoorullid pähe ja saatis mu sinna lavale laulma.

Just ema saatis su lauluteele?

Jaa. Ta laulis ka ise, tal oli ilus hääl. Ta oli orvukene: 11aastaselt kaotas ta ema, ja isa käis mööda Eestit ehitustel. Ta õppis juuksuriks, läks edasi Viljandisse, siis Türile ja Paidesse, lõpuks kohtas oma Oskarit ehk minu isa. Ka minul on oma isiklikud Oskarid olnud – minu laulud. Iga minu laul on olnud justkui pühendatud ka isale, kellega mul olid küll rasked seisud.

Said need ära klaaritud?

Ei, sest ta jõi end ikka täiesti ära. See on lapse jaoks kohutav tragöödia, eriti tütrele, sest tütred ju tahavad ikka issi sülle. Aga mina sain peksa. Kui ta oli joobnud, siis olin tema koroleva'ke – miskipärast kutsus ta mind vene keeles, aga muidu ta vihkas seda keelt.

Oled sa talle südames andestanud?

Jaa. 65 aasta juubelikontserdi pühendasin isale. 50 aasta juubelikontserdi olin kinkinud juba emale.

See on tore, et oled rahu teinud. Sinust on kasvanud väga tugev naine.

Jah, olen liikunud nii pika tee sõltumatuna. Ka minu ema oli selline.

Pikka intervjuud Heidy Tammega loe SIIT

Jaga artiklit

6 kommentaari

N
naine  /   17:36, 1. sept 2018
See Heidy jutt ei ole tõene. Kord räägib nii, kord naa. Tema kunagine naaber räägib hoopis kolmandat juttu. Piinlik, Heidy meeldis mulle väga, aga et ta nüüd oma isa, kes tegelikult pidas neid ülal, nii avalikkuse ees laimata, ei ole sobiv. Kui see olukord oleks tõesti nii hull olnud, kus siis olid miilitsad ja kool. Oli kes ta oli, jäta see asi sinnapaika ja ela oma elu. Ärgu kaevaku mingis poolvalede sõnnikus.
K
kas hakkame nüüd kõik oma juubelitel minevikuhaual nutma ja ennast ülistama?  /   12:56, 1. sept 2018
Meil kõigil on oma minevik, olgu see siis milline tahes. Pole mõtet kõigile kuulutada - oi, kui raske mul oli, aga vaadake nüüd. Jäägu see sinna, kus on.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis