Eesti uudised

TÜ raamatukogu endine juht Hallik: mind vallandati poole tunniga tõendeid esitamata (40)

Liis Vaksmann, 31. august 2018 15:54
Martin HallikFoto: Aldo Luud
Kolmapäeval vallandati ootamatult ja seni täpsustamata põhjusel Tartu ülikooli raamatukogu juht Martin Hallik. Reede pärastlõunal esitas Hallik enda töölt vabastamise küsimuses avalduse, milles lubas välja tuua tõe.

"Kuna Tartu ülikool ei selgitanud avalikkusele minuga töösuhte lõpetamise otsust, on viimastel päevadel õhus olnud palju spekulatsioone. Mida ma täna kohe teha saan, on maha võtta need spekulatsioonid, mis ei vasta tõele. Ma ei ole mitte kunagi tarvitanud vägivalda ega jõudu. Ma ei ole kasutanud oma ametipositsiooni ühegi töötaja olukorra parandamiseks või halvendamiseks töövälistel põhjustel. Samuti ei vasta tõele spekulatsioonid, mis puudutavad liikluskäitumist või mingisuguseid majanduslikke tehinguid," selgitas Hallik.

Samal teemal

"Ma tean, et töösuhte lõpetamise aluseks on olnud minu endise alluva või endiste alluvate kaebus, kuid selle detailne sisu ei ole ka minule tänaseni teada. Mis oluline, vallandamise käigus ei esitanud ülikool mulle kirjalikke tunnistusi ega tõendeid. Ülikool tööandjana ei võimaldanud minuvastaste kaebuste sisuga tutvuda," kommenteeris mees.

"Pole mingit kahtlust, minu vallandamise otsus oli ülikoolil juba ette valmis. Ülikool ei andnud mingit võimalust mulle omapoolsete tõenditega esineda ega vastuväiteid esitada," avaldas Hallik nördimust.

"Umbes poole tunniga oli kõik tehtud. Ma olin vallandatud. Ära olid võetud võtmed, uksekaart. Kohe suleti ka minu e-maili postkast. Oma isiklikud asjad sain ma kätte järgmisel päeval. Ilma võimaluseta neid ise pakkida," jätkas Hallik ning viitas, et nüüd jätkatakse koos advokaadiga võitlust töösuhte lõpetamise asjus.

"Ma olen kindel, et tööandja on käitunud ebaeetiliselt ja rikkunud minu õigusi. Planeerin enda edasisi käike koos advokaat Kristi Sillaga. Alustame sellest, et nõuame välja tunnistused, mille alusel Tartu ülikool nii läbimõtlematud sammud astus. Minu eesmärk on, et Tartu ülikool kohtleks kõiki oma töötajaid õiglaselt. Ma soovin, et ülikool kasutaks nii jõuliste otsuste langetamisel kõikide osapoolte argumenteeritud ja tõendipõhiseid seisukohti," rääkis Hallik.

"Julgen täie kindlusega öelda, et Tartu ülikool on langetanud tormakaid ja ülekohtuseid otsuseid ilma tegelikult asjaoludesse ja kõikidesse detailidesse süvenemata."

Teod pole kriminaalsed

Hallik postitas kolmapäeva öösel Facebooki lühikese sõnumi, kus väidab, et tööandjal pole talle varem etteheiteid olnud. "Olen Tartu ülikooli heaks töötanud aastast 1999. Selle pika aja jooksul ei ole tööandja esitanud mulle ühtegi etteheidet. Tänane vallandamine tuli mulle üllatusena. Hetkel analüüsin olukorda juristiga, et otsustada asjade edasine käik."

Tartu ülikool vallandamise põhjust ei ole kommenteerinud. Kommunikatsioonijuhi Kristina Kurm on eelnevalt öelnud, et ülikool täpsemaid selgitusi ei jaga, et tagada raamatukogu töörahu ja isikuandmete kaitse.

Hallik juhtis raamatukogu alates 2005. aastast. Aastatel 2010 kuni 2015 oli tema tööleping raamatukogu direktorina peatatud, kuna ta töötas TÜ õppeprorektorina Alar Karise ja Volli Kalmu rektoraadis.

Samal teemal

27.11.2018
TÜ raamatukogu endine direktor: jah, mul oli lühiajaline konsensuslik suhe ühe kaastöötajaga, see keerati hiljem ahistamissüüdistuseks!
27.11.2018
Ahistamissüüdistustega võitlev TÜ raamatukogu eksjuht Hallik: ma ei hõõrunud ennast kellegi vastu, „paugu lahti saamise“ soovi pole avaldanud
22.11.2018
Töövaidluskomisjon tühistas TÜ raamatukogu direktori Martin Halliku vallandamise, ülikool kaebab otsuse edasi
01.11.2018
Tartu ülikooli raamatukogu endine direktor Martin Hallik viis vallandamise töövaidluskomisjoni