Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: nädalavahetus kulgeb vihmahoogude seltsis 

Toimetas Silja Ratt, 31. august 2018, 10:19
VIHMASADUFoto: MATI HIIS
Riigi ilmateenistus lubab nädalavehtuseks 20 kraadi ringis sooja, kuid siin-seal sajab vihma ja on udu. Aeg-ajalt piilub siiski ka päike pilve tagant välja.

Reedel ulatub Virumaale veel hääbuva madalrõhuvööndi serv. Öösel pilvekiht küll hõreneb, kuid kohati võib ikka veidi vihma sadada, lisaks on udu tekkimiseks tingimused väga soodsad. Ilm on rahulik. Õhutemperatuur on 7..12, rannikul 15°C ümbruses. Päeval liigub Läänemere lõunavete kohale väike madalrõhkkond ja laieneb Balti riikide poole. Pärastlõunal saartel ja Edela-Eestis pilvisus tiheneb ja vastu õhtut jõuab tõenäoliselt ka vihm (tõenäosus 50-75%). Tuul on nõrk kuni lõunani, siis muutub saartel ja Liivi lahel idakaare tuul tuntavamaks. Õhutemperatuur tõuseb saartel kuni 20, mandril kuni 22°C-ni. 

ReedeFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeval liigub hääbuv madalrõhkkond Gotlandi lähistele ja selle servas on meil öösel vihma võimalus suurem Lääne-Eestis, hommikul ja päeval ka idapoolsetes maakondades (tõenäosus 50-75%). Sajupilvede mass muutub aga ebaühtlaseks ning kõikjale vihma kindlasti ei jagu. Tuul on mõõdukas, puhub öösel idast, kagust, päeval lõunakaarest. Õhutemperatuur on öösel 10..15, rannikul kraad-paar enamgi, päeval tõuseb 21..22°C-ni, vihmahoo all langeb alla 20°C. 

LaupäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval madalrõhuvöönd hääbub ja tõusva õhurõhu foonil on öö enamasti sajuta, aga udune. Päeval on pilvi enam ja mõnes kohas sajab veidi vihma (tõenäosus ~25%). Puhub pöördub läänekaarde ja on nõrk, rannikul mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul paar kraadi enam, päeval tõuseb 21..22°C-ni.

PühapäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee