Eesti uudised

Hunt viis koera otse perenaise silme alt: „Kuulsin ainult looma lämbumiskorinat!“ (66)

Maarit Stepanov, 30. august 2018 20:28
KORIN, SAHIN, VAIKUS: Koera kaotanud perenaise sõnul tegutses hunt kibekiirelt. Veel enne, kui naine jõudis taskulambiga valgust näidata, sahisesid hallivatimehe käpad üle põllu metsa poole.Foto: Martin Ahven

Kolmapäeva öösel kell pool kaks. Koer kraabib Järvamaal Albu külas talumaja ust ja haugub. Unest äratatud perenaine laseb lemmiku paha aimamata õue. Järgmisel hetkel haarab hunt pisikese taksikoera hambusse ja kaob pimedusse. „Ma karjusin oma hääle vist ära. Ma tardusin. Ma ei suutnud hingata, ma ei suutnud liikuda,“ räägib perenaine, kes sai šoki.

Tammsaare teostest tuttavatele maastikele rajatud talus elab oma perega Aili. Majauksel seisvast perenaisest sööstab mööda hall kassipoeg, kelle lõbus hüplemine ja mäng pakub pealtvaatajatele lusti. „Neljakuune kassipoeg. Nüüd minu ainus loom,“ ohkab Aili.

Perel oli varem ka taksikoer Timmu – kaheksa-aastane truu sõber, nagu Aili ütleb. Ent tema elutee lõpetas koduukseni tunginud hunt. „Mul oli koer toas. Ta tahabki toas magada – köögis,“ kirjeldab Aili, et kolmapäeva öösel hakkas lemmik ühtäkki haukuma. „Arvasin, et õues on jälle mingi loom: tavaliselt liiguvad meil siin kährikud, kes käivad õunu varastamas ja naabri suur koer on aeg-ajalt lahti, käib meil krõbinaid söömas,“ sõnab ta, hoides kinni uksest, millel on koera kraapimisjäljed. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.01.2019
Jahimehed on küttinud 59 hunti
18.01.2019
Maha murtud koera perenaine: ma poleks elu sees arvanud, et hunt üle aia hüppab ja niimoodi tuleb. Kohutav! Košmaar!
04.01.2019
Jahimehed on küttinud kokku 30 hunti
27.12.2018
Nii lõhki kistud neljajalgset kohtab ka loomaarst harva: hundikari ründas põdrajahil olnud koeri

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee