Lisaks headele õpitingimustele on noortel nüüd suurepärased võimalused erinevate spordialadega tegeleda. Kooli juurde on rajatud kunstmurukattega jalgpalliväljak, palliplatsid, jooksurada ja muud spordirajatised. Foto: Tiit Grihin (Taevakaamera)
Linnaleht 30. august 2018 17:02
Tartus said koolid ise otsustada, millal nad peavad õppeaasta avaaktuse. Mõned koolid teevad selle 1., teised 3. septembril. Tõenäoliselt kõige rohkem elevust on sel aastal Raatuse kooli õpilastel ja õpetajatel, nemad alustavad õppeaastat Eesti moodsaima õpikeskkonnaga koolihoones.

Raatuse koolimaja ja selle ümbrus on põhjalikult uuendatud, hoonest jäid ehitustööde ajal alles vaid kandekarkass ja välisseinad. Kolmandale ja neljandale korrusele on rajatud nn avatud kooliruumid, mille suurust on võimalik muuta voldikseinte abil. Aula laiendusena ehitati välja 75-kohaline auditoorium ja hoone vahekorpusele umbes paarisajaruutmeetrine juurdeehitis, kus asub avar aatrium. Kogu kool on saanud uue sisustuse ja moodsa IT-tehnika.

Kooli direktor Toomas Kink peab uuenenud arhitektuuri kõrval oluliseks ka muutusi õppetöö sisus. „Uus vorm peab käima käsikäes uue sisuga, mille keskmes on õpilane. Avatud õpiruum, suurepärased spordirajatised ja parima praktika põhjal uuendatud klassiruumid loovad selleks eeldused, aga kõige olulisem roll on täita õpetajatel,“ sõnas Kink. Uuendusena tuuakse kooli igasse päeva sisse üks liikumistund ja alustatakse draamaõppega.

Põhikoolide korrastamise programm jätkub Tartus Variku kooliga, kus remont on juba alanud.

---------------------

1314 koolitee algust

*Sügisel läheb Tartus 1. klassi 1314 õpilast, see on 55 last vähem kui mullu.

*Tartus alustab kooliaastat 14 355 üldhariduskoolide õpilast, mis on ligi 400 rohkem kui aasta tagasi.

*Tartu gümnaasiumides alustab õpinguid 996 õpilast, mullusega võrreldes 15 õpilast enam. Gümnaasiumi astujatest on kolmveerand lõpetanud põhikooli Tartus.

*Tartu kutsehariduskeskuses alustab õpinguid 2849 noort, kelle seas on 1268 esmakursuslast.

-----------------------

Tarkusepäeval tervitab noori Põhja-Tallinn

Laupäeval kella 14–21 Tartu kesklinnas toimuval kooliaasta algust tähistaval tarkusepäeval astub kell 20 üles menubänd Põhja-Tallinn.

Lisaks tutvustab üritusel üle 30 huvikooli ja organisatsiooni huvihariduse võimalusi. Huvihariduse messil saab tutvuda spordi-, tantsu-, loodusharidus-, teadus-, kunsti-, käsitöö- ja muude valdkondade harrastustega ning Tartu noortekeskuste pakutavaga. Õpitube ja tegevusi jagub alale Tartu Kaubamajast Raekoja platsini.

Paralleelselt messiala tegevustes osalemisega saab nautida Tartu Kaubamaja kõrval lava ees Tartu tantsukoolide õpilaste etteasteid. Esinevad DanceAct, JJ-Streeti tantsukool, Shaté tantsukool, tantsukool Friends ja Tähtvere tantsukeskus.

Tantsukoolide esinemistele järgneb kell 17 pidulik tordisöömine ja sissejuhatuse õhtusesse kontserti teeb kitarriga Pelle Põldma. Kell 19 astuvad üles mulluse noortebändi konkursi poolfinalist Up The Sky ja seejärel kell 20 Põhja-Tallinn. Sündmuse lõpetab tuleteatri Zerkala etteaste.