Seisukoht

Peksupealinn Tallinn? 

Kristjan Roos, toimetaja, 30. august 2018 17:01
Paljud linlased sooviksid, et politseipatrulle oleks linnapildis rohkem märgata Foto: Teet Malsroos
Paljude tallinlaste jaoks tuli kooliaasta hakul väga ebameeldiva üllatusena, et Tallinnas tegutsevad jõhkrad noortekambad.

„Kuidas ma saan nüüd saata lapse üksi kooli või huviringi, kui linnas on kohti, kus pole turvaline?“ mõtlevad õigustatult tuhanded koolilaste vanemad. Kuigipalju rahustavalt ei mõju seegi, et ajutiselt – esialgu räägiti 10 päevast – on pargid mehitatud valve alla võetud. Aga mis saab hiljem, kui turvatöötajad parkidest lahkuvad? Ega noored pätid ju ära kao?

Samal teemal

Mõistagi oli tegelikult avalik saladus, et Tallinnas ning nagu nüüd selgus, siis ka Tartus on kohti, kuhu linlasel pimedal ajal minna ei tasu. Kanuti aed, Balti jaam, kui mõned nimetada. Need on paigad, kus nagu tuntud laulusalmgi ütleb, on kõige kõvemad mehed Aiku ja Pets, kes „käega löövad kiiresti ja jalaga löövad kiiresti“.

Politsei esindajad tunnistavadki ju nüüd, et on noorte pättide olemasolust kogu aeg teadlikud olnud. Aga nende võimalused olukorda lahendada olla piiratud. Teisalt on ikkagi hämmastav, et võttis üksjagu aega, et kas või praeguste sündmuste epitsentrisse Kanuti aeda politsei lõpuks kohale jõuaks. Noortel pättidel lasti pikka aega pargis omavolitseda.

Linlastel jääb kogu selles olukorras vaid loota, et poliitikute mure on tõesti siiras ja tehakse kõik, mis võimalik, et meie linnad oleksid võimalikult turvalised, et Tallinnast ei saaks lisaks pealinnale peksupealinna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee