Maailm

Lõuna-Aafrikas hukkus muulastevastastes rahutustes kolm inimest (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 30. august 2018 17:59
Vigastatud somaali poodnik purukspekstud äri eesFoto: Reuters/Scanpix
Lõuna-Aafrika Vabariigis (LAV) linnas kestavad juba teist päeva massilised rahvarahutused, vahendavad BBC ja The South African. Ehkki neljapäeva pärastlõunaks on politsei sõnul olukord rahunenud, hukkus mäsus kolm inimest.

Johannesburgis Soweto linnaosa rahutused said alguse sellest, et somaali päritolu poeomanik olevat väidetavalt tulistanud üht lõuna-aafriklasest teismelist poissi ja tolle sõpra. Poisid olevat üritanud somaallase poodi sisse murda.

Kohalikud asusid selle peale ründama, sehi peksma ja tühjaks tassima poode, mille omanikeks on välismaalased. Vägivaldseks muutunud rahutustes hukkus kolm inimest. Mitmete äride välismaalastest omanikud ja töötajad põgenesid Sowetost üldse või otsisid varju politseijaoskondades.

Lisaks üldisele rahulolematusele välismaalaste suhtes süüdistavad Soweto lõuna-aafriklased muulastest poepidajaid halvaks läinud kaupade müümises ja kohalike töökohtade äravõtmises. Elanikud õhutasid sotsiaalmeedias rahvuskaaslasi, kes võõramaalastele äripindu rendivad, otsekohe üürilepingut üles ütlema, ähvardades, et vastasel juhul jäävad kahjud omanike kanda.

Soweto politsei sõnul on olukord neljapäeva pärastlõunaks rahunenud. Vahistati 27 inimest, neist kahele esitasid võimud mõrvasüüdistuse.

Politsei tirib suletud poeukse alt välja meeleavaldaja-poeröövliFoto: AFP/Scanpix

LAVis valitseb hetkel tõsine töötusprobleem, mis omakorda õhutab takka sisserände- ja muulastevastast meelsust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee