Sisuturundus

Õigesti koristatud kontoris haigestuvad töötajad harvem  

Aadarg, 31. august 2018, 10:34
Foto: Envato Elements
Puhastus- ja haldusteenuste firma Aadarg tegevjuhi Margit Partsi sõnul pöördutakse üha enam koristusteenuse pakkujate poole. Nagu kõik töötajad, tahavad koristajadki puhata või haigestuvad. On märksa lihtsam, kui olemas on kindel ettevõte, kes muretseb asendajate leidmise ja pakutava töö kvaliteedi eest.

„Tüüpiline on see, et meile saadetakse kontori ruutmeetrid ja palutakse hinnapakkumist. Aga kaht täpselt samasugust kontoripinda pole olemas, nii ei saa teha pakkumist. Palju sõltub tegevusspetsiifikast, kui palju inimesi seal toimetab ja kas õuest astutakse otse kontorisse,“ räägib Margit Parts. Niisiis on esimene samm leppida kokku kohtumine pinnal, mida soovitakse koristada. Selle (tasuta) kokkusaamise jooksul kuulatakse klientide soovid ära ja vaadatakse üle materjalid.

Samal teemal

Parts kinnitab, et kvaliteetne koristus on äärmiselt oluline vältimaks töötajate haigestumist.

„Kokku kiputakse hoidma vaipade ja tekstiiltoolide pealt. Tolm läheb nendesse sisse, aga puhastama hakatakse alles siis, kui tekivad plekid. Tavalise tolmuimejaga koristades ei õnnestu meil seda kätte saada. Teisalt sügavpuhastusega saaksime tolmu vähemaks, sest vaip korjab endasse kõik pisikuid ja baktereid,“ jutustab ta. Kui tihti vaipu puhastama peaks, on keeruline öelda, sest see sõltub nende käidavusest.

Parts nendib, et igapäevast puhastust tehakse koristaja käe kõrguselt. „Aga tegelikult tuleks aeg-ajalt puhastada ka lambikupleid, ventilatsiooni ning võtta kaustad riiulist välja,“ lisab ta.

Kui suurpuhastust tellitakse pigem harva, siis enamik kontoreid nõuab tualettide ja muude pindade desinfitseerimist. „Tegelikult ei ole meil nii suuri kontoreid, kus seda vaja oleks. Reaalsuses piisab sellest, et puhastad pinna ja kuivatad ära,“ sõnab Parts. Ta toonitab, et koristades märja lapiga peab pinna ka ära kuivatama. „Bakterid tahavad eluks soojust ja niiskust. Kui me kuivatame pinna ära, ei saa bakterid seal enam levida. Desinfitseerides tapame aga 99% kasulikest bakteritest – ja vaid selleks, et tappa ära see õnnetu 1% kahjulikest. Kui mõtleme, et tahame hirmus hügieenilised olla ja desinfitseerime kõik ära, nõrgestame tegelikult oma immuunsussüsteemi,“ selgitab Parts.

Palju hoitakse kokku ka põrandapindade vahatamise pealt. „Tegelikult vähendatakse sel moel isegi viie või kümnekordselt põranda eluiga,“ tõdeb Parts.

Inimestele tahab aga Margit Parts südamele panna, et koristajaametit võiks rohkem väärtustada – tegemist on siiski keskkonna loojatega. „Kui direktor on kaks nädalat puhkusel, ohkavad inimesed kergendatult. Kui koristaja on kaks nädalat ära, oodatakse teda juba pikisilmi tagasi,“ muigab ta.

OLULINE: Aadargi teenuseid saab nüüd tellida ka Tartus. Vaata lisainfot nii Tallinna kui Tartu koristusvõimaluste kohta SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee