Repliik

Ivi Eenmaa | On piinlik ja valus, et noortega ei tegeleta

Ivi Eenmaa, Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni liige, 30. august 2018 17:44

22 KOMMENTAARI

l
Lp, Ivi!/ 10. september 2018 07:50
Olen Teie ealine ja ei mäleta, et keegi oleks meie ajal lastega kogu aeg " tegelenud". Mõni käis kuskil ringis, mõni ei käinud, aga seda, mis lubatud ja mis mitte teadsid kõik. Õpetajat oli autoriteet, keda armastati või vihati, kuid kuulati. Palja ninnu-nännutamisega ei saa kõiki normaaseteks inimesteks kasvatada.
m
Marika/ 1. september 2018 09:47
Ega me niimoodi siin eestis edasi liikuda ei saa,et kõik süüdistavad kõiki.Mõne lapse puhul vast tasub see ihunuhtlus ära,aga teises tekitab see ainult trotsi.Tapa ja Kaagvere kool???Üdjuhul pätistuvad rohkem nagu vanglaski ja eeskujudki juba ootavad,et saaks omasugustega pulli teha.Ühesõnaga eelasutus vanglale.Politsei ja lastekaitse süüdistavad esmajoones vanemaid ja lõpuks suunatakse laps lastekodusse.Millised eeskujud tulevad meediast ja internetist,see ei huvita kedagi.Kas me korjame kõigilt üksikisadelt ja emadelt lapsed ära ja tuubime lastelodud täis nende lastega???Ei,on minu vastus.Tean ka mõnda ema,kelle laps käis trennis ja võistlustel,tõi koju medaleid ja karikaid.Sattus,aga kampa ja ongi nüüd vanglas.Ükski erikool,ega ajutine vangistus ei aidanud.Aga alaealist ta ravile saata ka ei saanud,sest poiss saatis lihtsalt psühhiaatri p...Üldsus,aga elas lapsele kaasa ja põhjuseid otsiti kodust.Kui palju,aga ema selle poisi pärast kannatas ja koolis ja politseis käis,nuttis,nuttis ja lõpuks loobus,miks on küsimus.Aga,vot selle pärast,et ema tegi endast olenevalt kõik,aga laps lihtsalt ei kuulanud teda ja arst ei suutnud või ei tahtnud agressiivset noort aidata.Lõpetage see halvustamine ja võtke midagi reaalselt ka ette,ega ema ei saa ennast töölt lahti võtta ja mööda punkreid last taga ajada.Tehke palun koolivorm lastele ja huvialaringid,trennid,muusikakoolid kättesaadavaks kõigile,odavama tasu eest.Lastelaagrid on olemas,aga need ei ole kõigile kättesaadavad hinna tõttu.Palun,vaadake mis palgad on eestis teenindajatel.Arvutage,kui olete koolis matemaatikat õppinud,mis siis 500.-eurost järgi jääb,kui vaja korteriüür maksta,lapse trenn,kooli söögiraha ja koju toiduraha.kooliks vajaminev,näiteks ekskurssioon,riided lapsele.Tobe on kogu see süsteem ja ma ei näe teed paremuse poole.
m
mingu kõik/ 31. august 2018 20:01
m
Maamiis/ 31. august 2018 14:40
Enne võiks ikka ühegi lapse üles kasvatada kui teiste kallal õiendama hakkab!
S
!!!/ 31. august 2018 09:08
See on meie arusaam vabakasvatusest, Et ´lapsed kasvavad ning arenevad vabalt . Ilma sunduse, nende tahte ahistamise ja karistamata. Seega on tulemuseks vabakasva (tama) tus.
L
.../ 31. august 2018 08:33
Lootusetult hilja on hakata rääkima kurjategijatest lastest, kui nendest on kasvanud "noored".
Enne kooliminekut saadakse kõik, mis eluks vaja, seda peavad ennekõike andma vaimselt arenenud vanemad. Ennekõike muidugi ema. Aga millest räägivad emad kommentaariumides, blogides, arvamustes? Kuidas üksikema ei saa lapse eostajalt raha. Ja kui vihane ta on oma väljendusrtes, vihkab tervet maailma, mehi, riiki, isasid. Ise pole abieluski, vaid sigitab lapsed kooselajaga, kes on lihtsalt seksikas.
r
Refi agent/ 31. august 2018 06:58
RE irisemine noorte teemal ajab marru! Mida te sinisokitajad 17 aastat tegite? Ajasite taga lihtsat maksusüsteemi, ajasite pereisad Soome kalevipoegadeks, panite majanduse seisma, teenisite alkomaffiale kasumit jne, teil oli noortest ükskõik ja nüüd siis vingute oma töö tulemuste kallal! Poistel pole eeskuju ja oma iidolid leiavad nad noortekampadest. Kus on poisid, seal on tüdrukud varsti järel. Poisse kasvatavad emad, lasteaias kasvatajatädid, koolis naisõpetajad, noortekeskuses naisjuhendajad, asutustes naisametnikud!!! Kui olete poisid kasvatanud naisteks, siis ongi seis selline, nagu ta praegu on!
j
ja/ 30. august 2018 18:56
Mida tegi Ivi noortele, olles Võru linnapea?
j
ja/ 31. august 2018 12:16
toetas Võrus oma rahaga noori emasid beebidele varustuse ostmiseks

t
tegeles, aga valesti/ 30. august 2018 15:09
Eelmisel aastal heldekäliselt jagati raha tasuta ringide jaoks, aga tulemus oli selline, et need lapsed kes kuskil juba osalevad, tuli ka ringisesse, aga need .kes seni kuskil ei käinud, ei hakkanud ka nüüd käima, võib-olla mõni üksik. Rahapuuduse taha küll ei jäänud, see on nõrk vabanduse nendele, kes on füüsiliselt, vaimselt ja sotsiaalselt passiivsed, ja lihtsalt laisad.
p
paraku/ 30. august 2018 14:56
tasuta ei tegele keegi. Iga töö kuulub tasustamisele. Läksin oma kolmekuuse pojaga juba esimest korda Kumpase juurde muusika trenni. Ja hoidsin ohjies teda 18 a erinevate treeningutega. Tänu sellele ei tulnud temast pätt. Aga, et trenne lapsele lubada pidin 18 aastat töötama 1,5 - 2 kohaga. Tänapäeva emmede töö on ilusalongides istumine ja issid on laiade puusadega eneseimetlejad. Tulemus ongi, et lapsel pole kohustusi, pole trenne ja hulguvad kus tahes.
t
teeba/ 31. august 2018 15:03
See trennide ja huviringide promomine läheb juba liiale. On see meie arulage seadusandlus, mis ei võimalda rakendada noorukeid kasvõi linna heakorrastustöödele, kus nad näevad oma tegevuse tulemusi ja saavad ka pisut taskuraha. Sport on ütlemata kulukas tühikargamine.
m
Mitte ainult alaealised/ 30. august 2018 14:43
Just võisime lugeda, et kunstiõppeasutusega on ka probleeme olnud.
t
tony/ 30. august 2018 14:37
aga sa Ivikene pane nad Vabaduse väljakule lilli joonistama
a
arvamus./ 30. august 2018 14:03
tädi Ivi elab südalinnas,linna volikogust saab palka.Huvitav ,mis on tema igapäevane töö?Jalutagu õhtuti parkides ja vaadaku mis noored teevad.Käigu koos lastevanemate või volikogu liikmetega.Uurigu kuidas on Rootsis pea analoogsed probleemid lahendatud.Mille eest maksumaksja Sulle palka maksab!!!
R
jah/ 30. august 2018 16:17
Rootsis on väga akuraatselt nunnutades see lahendatud: massilised autode põlengud, tapmised, vägistamised jne. Seal tegutseb Rootsis sündinud migrade mitmes-setmes põlvkond.
i
Ivi Eenmaale/ 30. august 2018 14:03
vaata proua, sina oled ka üks nendest, kes pooldab ninnu-nännutamist, ei tohi lapsele seda teha ja toda, omad vitsad nüüd peksavad, ma sain omal ajal isa käest rihma, kui pättusi tegin ja tänu sellele ei saanud ka minust pätt, lihtsalt enam ei julgenud
k
Klapid pähe/ 30. august 2018 13:52
Meenub reklaam, kus ema sõidab teismeliste poisi ja tüdrukuga, kes autos omavahel nääklevad nutiseadme pärast. Ja ennäe, ema leiabki nutika lahenduse - tuleb minna poodi, kust saab kindla ostusumma eest tasuta kõrvaklapid. Lastele klapid pähe ja asi korras! No ja nii ongi, mis sa lastega ennast ikka väsitad ehk hakkad nendega maailma asju arutama, trenni tegema ja muid koostegemisi harrastama, küll nutivärk (ja lasteaed, kool, omavalitsus, riik) neid kasvatavad... Ja poliitikud saavad ka üksteisel silma siniseks lüüa.
n
no mine/ 30. august 2018 13:43
ja tegele mis sa muidu seletad.

p
poliitiktel pole aega ja tahtmist/ 30. august 2018 13:23
sest kui keegi hakkaks tegelema, võib ta saada kaela süüdistuse....
a
aga kas provva mäletab,KES just tegi sellised inimlikud seadused/ 30. august 2018 13:21
kes just hoolitses ja kandis hoolt nunnude eest.
Need polnud teps mette populistid ja purutolllad kesikud .
Isamaa lüpsjatelgi oma huvid
p
poliitikutel pole aega/ 30. august 2018 13:05
nad tegelevad üksteise kiitmise ja laitmisega, kingivad mõttekaaslastele autasusid ja käivad roosiaias rahva raha eest söömas, neil lihtsalt pole aega. Tavaline eu uusväärtus.