Eesti uudised

Erikooli direktor noortekampadest: ütlemine, et me ei saa mitte midagi teha, sest tegemist on alaealisega, on vale

Kristjan Väli, 29. august 2018, 16:55

37 KOMMENTAARI

n
No ikka jälle see mädaajude möla/ 6. september 2018, 15:51
Neile kutsikatele kordamööda kõigile ükshaaval korralikult tappppa anda. Mida ila jälle, mäm mämm. See tatt sülitab ja irvitab sellise jutu peale
e
Endine kasvandik/ 31. august 2018, 10:08
Miks keegi Sirje Hännilt ei küsi? Tema ajal olid lapsed küll ulakad kuid kõik kuulasid ja austasid teda!!!! Tema tegeles kõigi lastega ja tegi kõik selleks, et lapsed tunneksid ennast nagu kodus ja käis igalpool kinos, teatris jne kohtades. See Vaiksaar ei saanud lastega hakkama ja siis küsitakse tema arvamust?
n
30. august 2018, 11:22
Niigi eestlasi vähe peksavad tanavad ja mõnitavad kas see ongi see õige eestlane kes istub riigikogus ja laiutab õlgu
w
wana kala/ 30. august 2018, 10:16
Mina isiklikult arva, et tuleks hakata rakendama Singapuri progressiivseid meetodeid: pahategija saab süüdimõistva otsuse korral ihunuhtlust palja taguotsa peale. Singapur on riik, kus huligaansust ja kuritegelikke noortejõuke praktiliselt pole.
k
KINDLASTI TULEKS NEIL / 30. august 2018, 05:04
kõigil teha sund vereanalüüsid nii suguhaiguste kui narko ja loomulikult alko kohta.Lisaks pidada kinni kuni pole tehtud psüühika analüüs, võimalik, et nad polegi oma tegude eest vastutavad ja hiljem kohtus või uurija juures raisatakse aega. Tuleb alustada uuesti isoleerimist, sund töölaagrisse - täna ju pole selge , mis nende tabamisel tehaselguse ja selleks saab kasutada vajadusel meie Kaitseliidu ja Kaitseväe abi - med. komisjonid ning kse- kas nad üldse õpivad ? kus nad elavad ja millal viimati kodus olid kui iseseisvat elukohta pole.Sellistele tuleb erandkorras aresti kohaldada kuni saab ajutised ruumid. Toho, Eestis ei saada mingite paarisaja noorega hakkama?
a
30. august 2018, 02:50
Aitab küll šokivangistus! Headusega siin positiivseks miski ei muuda, irvitavad selja taga! Ranged piirid ja hoiatused tulevad kasuks.Sellise nn. hea olemise taktika pärast, ei saa ka õpetajad oma tööd normaalselt teha ja kardavad!
u
30. august 2018, 00:07
USAs Venemaal ja Austraalias ning mõnedes muus riigis on šokkivangistus. Kus siis kinnipeetavad koostöötavad selle programmiga et siis leevendada oma karistus aega. Või siis kui see ka ei aita siis on noortevanglad kus seal ei kehti noorsoo kaitse või Eesti keeles nn Lastekaitse. Hommikul rivistus, jooks, kõplamine jne jne kuni õppimiseni.
t
Taat/ 29. august 2018, 22:27
Seadusi tuleb karmistada ja koheselt,mitte kutsuda kokku "ümarlaudu"! Poliitikute asjaajamine on absurd kuubis!
a
aga/ 29. august 2018, 22:51
miks me neid siis välja ei vaheta? Kartellierakondade reitingud kokku (need kes siiani seadusi kirjutanud ja üksteise järel riiki rüüstanud) ca 60% Just sellist riiki me tahtsimegi. Isegi prusseli isandad on öelnud: "Eestis on nii opositsioon kui koalisatsioon meie poolel (käpa all maakeeli).

a
Artikli autorile/ 29. august 2018, 22:16
Aga noorel neiul sest ei piisa.Ausõna, lausa nutt tuleb peale nende rikutud laste pärast. On Ahviemad ja rongaemad, või siis muinasjutt moodsast võõrasemast, jah....
t
tädil/ 29. august 2018, 22:00
on head lahendused varrukast võtta. räägi lapsega jne... vastan, sest olen kogenud: märkusele järgneb sõim ja mõnitused. kogu kamp osaleb distantsi hoides. mõnda kaaki kinni saades sülitatakse sulle näkku ja selja tagant tuleb hoop. kaakidele, keda kätte saad, füüsilisi noomitusi tehes saad ka ise viga, võimalik ka, et kustutavad hoopis. pärast jooksutab sind politsei nürimeelsuseni, pätid irvitavad ja ähvardavad kuna elukoht jm on neil teada, ning lõpuks saad süüdistuse vägivallas alaealiste suhtes. SEST sinu sõimamine ei olnud füüsiline rünnak ja esimese hoobi andjaks jääd raudselt SINA.
r
rääkida / 29. august 2018, 23:01
tuleb selles keeles millest nemad kaaskodanikega räägivad, sellest saavad nad aru. Verbaalne suhtlemine see pole. Aga politsei ja kogu see sotsiaalhoolekanne on nende poolel. Löövad mõne maha, ja siis- nad ju alles noored ja raske lapsepõlvega, pealegi enamus vähemuste hulgast!
a
ammu juba/ 29. august 2018, 21:49
hoiab justiits nende poolele. Mäletan üht kohtulugu, kus viis noort pätti ründasid penskarit. Aga vale mees valiti. Mõned said viga. Arvake ära kes süüdi mõisteti?
a
Appi, mida juttu!?/ 29. august 2018, 21:36
Need "pered", katkised pered, keda teie, kulla sotsiaalprogrammi loojad nii väga aidata tahate on mõttetu ja 90% tõenäosusega läbikukkunud juba eos! Seepärast, et selliste laste vanemad EI TAHA osaleda sotsiaalprogrammis- nii lihtne ongi! Ja ei taha, sest nad ei hooligi päriselt ka oma lastest. Olen näinud selliseid lapsevanemaid, oi, kui palju (olen töötanud mõnda aega noorsootöötajana), kes on koos lapsega või ilma lapseta suunatud psühholoogi või perenõustaja juurde. Vanemad, kes on reeglina lahku läinud veel siis, kui laps alles kõndima õppis..., vanemad, kes lausa vihkavad teineteist ning süüdistavad (ka lapse ees!), et üks on paha või teine on paha. Vanemad, kes on ametis muudkui uute (mõistagi mitte püsivate) suhete otsimisega- ehk siis nad pole kunagi pühendunud oma lapse õpetamisele, kasvatamisele ega toetamisele, laps on ise kasvanud. Selge, et ise kasvades viisakat ja andekat last ju ei sirgu...Niisiis sellised vanemad istuvad nõustaja juures vastumeelselt selle tunnikese ära, vaatavad kella, millal juba minema saab ja kõik! Nad ei viitsi eluilmas rakendada nõustaja soovitusi, sest see on ju puhas jama, pealegi ei viitsi nad oma aega sellele kulutada, ega tavapärasest rutiinist välja tulla! Ei, nii nad kindlasti ei mõtle, et see ju nende lapse heaolu pärast. Niisugused vanemad mõtlevad vaid enda peale. Kahjuks nii see on!
n
nõustun/ 29. august 2018, 22:28
Jah, nii ongi. Kui kasvõi 1 vanematest mõistab, et tema kohus ja vastutus lapsevanemana on kasvatada lapsest/lastest mõistlik, objektiivse mõtlemisega, viisakas ning endaga kenasti hakkama saav inimene, siis, kullakesed ei ole võimalustki, et laps üleüldse kampadesse ja halbade sõprade seltskonda satub! Kui alles teismeeas suunata s.t kokkukorjata see ammu lahkuläinud pere teraapiasse või nõustamisele, on hilja, mis hilja! Kui kodus eeskuju ei ole, ei aita see teraapia mitte midagi. Lapsed, kellest vanemad või kasvõi üksikvanem hoolib käivad trennis või huviringis, panustavad õppimisele ning nende sõbrad tulevad samast trennist või huviringist, ehk samade huvide ja väärtustega noored. Jutt ja tegevus keerleb trenni ja sellega seonduva ümber: kuidas olla parem, kuidas saavutada paremaid tulemusi, teha koostööd jne. Sellisel lapsel pole aega, ega ka huvi kusagil jõlkuda!
j
Ja-jah/ 29. august 2018, 21:35
Ajalugu on näidanud,et ainult töö teeb vabaks ja vagaks!
j
Jama värk jah/ 29. august 2018, 19:32
Aga süüdi on kodu ja vanemad. Kui on jotad, tuleb neid hirmu all hoida, seadust muuta jne, aga mitte siin lumehelbekese moodi soiguda!
m
meid/ 29. august 2018, 19:29
harjutataksegi uute euroopalike tavadega. Seal on see uus normaalsus. Seal ka ei tehta märatsejatega midagi. Meilgi hakati liigutama alles siis kui lärm suureks läks, valimised tulemas. Kuulsin algul üht raadiosaadet, politsai ja noorsotegelased esinesid. Pikk mõla, võib kokku võtta lühidalt: "nad ju alles lapsed".
e
ei tea / 29. august 2018, 19:25
kas seal pundis jõlgub ka kellegi tähtsaisiku laps, jääb küll selline mulje, et midagi teha ei saa

k
29. august 2018, 19:13
kätte on jõdnud põlvkond ära löö last karistusest pole kasu.sain mina ja minu lapsed vitsaga vastu sääri.mõjus.ei läinud ühiskonnaga pahuksisse.
p
peeter L/ 29. august 2018, 18:58
Ma sain 17 aastasena 5 aastat ja keegi kohtus isegi ei maininud sõna ALAEALINE !! Täna saaks selle teo eest ehk 250 eurot trahvi !!
e
et/ 29. august 2018, 18:27
Issver kui hädine riigike. Milleks sellele riigile riigiaparaat (kohtud, kaitsevägi, politsei jne) kui ta ei suuda?
l
liberaalsuse viljad,/ 30. august 2018, 06:41
siit ka vabakasvatus e kasvatamatus.
e
ettevõtmise asi/ 29. august 2018, 18:03
On riike, kus surnanuhtlust saab rakendada alates 10-ndast eluaastast. Sunnitöö 12-ndast eluaastast.
a
a/ 29. august 2018, 22:45
algatuseks piisab 3 kuud üksik kongi vett , leiba ja raamatuid. Tulevad siis kohe uued inimesed sealt välja. Neid ei tohi kokku lasta. Siis leitakse sealt endale veel lollimaid sõpru. Ainult üksik kongid ,meeletu igavus kasvatavad inimesi ümber.
m
mulle/ 29. august 2018, 17:56
meeldib lõik Soltsenitseni Gulagi Arhipelaagist,vestlus alaealise vargaga,kes ütles,et on eluaeg varastanud ja jätkab edaspidigi.Mis sa sakslaste ajal tegid?Sakslaste ajal tegin tööd,no kuule,kas sakslaste ajal sai varastada,nad lasid selle eest kohapeal maha.Ütelgu veel keegi,et pätti ei anna kasvatada.
a
a/ 29. august 2018, 22:55
a
a/ 29. august 2018, 22:55
Sotside valitsemine soodustabki seda :D:D
m
mrk/ 29. august 2018, 17:39
Endine direktor jättis targu lisamata, et kohesele märkusele täiskasvanu poolt järgneb ka kohene tagajärg märkuse saaja poolt. 99% neid täiskasvanuid jätavad targu selle märkuse tegemata sest konflikti eskaleerudes on juba see täiskasvanu kellele prokuratuur süüdistuse esitab.
ü
ülbus algab pisiasjadest ja/ 30. august 2018, 06:54
on esialgu märkamatu. Vaadake või ühistransporti - noored trügivad esimesena peale ja hõivavad istekohad, vanemaealised seisavad püsti. Õnneks olen näinud põhimõttelist bussijuhti (Harjumaa liinidel), kes saatis trepilt tagasi noored nolgid ning kutsus esimesena bussi sisenema just vanemaealised. Kord oli ootamas karkudega naine ja bussi saabumisel settisid end taas esimesena sisenema noorsandid. Palusin neil enne just see karkudega proua sisse lasta - ja nad tõmbusidki kõrvale. Lihtsalt liberaalse kasvatusega noored ei oska enda kõrval näha abivajajat, empaatia on neile võõras.
t
t62/ 30. august 2018, 11:30
Prokuratuur jah. Hiljuti oli kuskil lugu sellest, kuidas prokuratuur kiusas ühte kainestusmaja töötajat, kes oli agressiivse narkari käeraudadega kinni pannud. Olevat olnud selle narkari inimõiguste rikkumine.
s
sellega ütleb riik/ 29. august 2018, 17:31
et ei taheta ega osata selle asjaga tegeleda, sellised ongi sotsid ja kesikud kokku.
ä
ära/ 29. august 2018, 23:11
a
ainult üks lahendus/ 29. august 2018, 17:18
kui alaealised teevad täiskasvanute kuritegusid, siis tuleb neid ka karistada kui täiskasvanuid. ei midagi rasket, seadust tuleb muuta lihtsalt ja hakata lõpuks ometigi karistama, mitte pead silitama.
j
ja jätta poliitikutel rumal loba/ 29. august 2018, 17:35
et midagi teha ei saa. Ise poliitikud on sellised seadused ju teinud, siis muutku seadused ära ja asi korras.
j
ja/ 29. august 2018, 20:51
seadusi tuleb neil muuta ennem, kui rahval mõõt täis saab ja ise pättide karistamisega tegelema hakkab, see ei ole enam kaugel...
m
meie rahvas ei hakka...../ 29. august 2018, 22:53
kui nad sellistel klounidel lasevad riiki juhtida...siis pole lootustki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee