37 kommentaari

N
No ikka jälle see mädaajude möla  /   15:51, 6. sept 2018
Neile kutsikatele kordamööda kõigile ükshaaval korralikult tappppa anda. Mida ila jälle, mäm mämm. See tatt sülitab ja irvitab sellise jutu peale
E
Endine kasvandik  /   10:08, 31. aug 2018
Miks keegi Sirje Hännilt ei küsi? Tema ajal olid lapsed küll ulakad kuid kõik kuulasid ja austasid teda!!!! Tema tegeles kõigi lastega ja tegi kõik selleks, et lapsed tunneksid ennast nagu kodus ja käis igalpool kinos, teatris jne kohtades. See Vaiksaar ei saanud lastega hakkama ja siis küsitakse tema arvamust?
  /   11:22, 30. aug 2018
Niigi eestlasi vähe peksavad tanavad ja mõnitavad kas see ongi see õige eestlane kes istub riigikogus ja laiutab õlgu
W
wana kala  /   10:16, 30. aug 2018
Mina isiklikult arva, et tuleks hakata rakendama Singapuri progressiivseid meetodeid: pahategija saab süüdimõistva otsuse korral ihunuhtlust palja taguotsa peale. Singapur on riik, kus huligaansust ja kuritegelikke noortejõuke praktiliselt pole.
K
KINDLASTI TULEKS NEIL   /   05:04, 30. aug 2018
kõigil teha sund vereanalüüsid nii suguhaiguste kui narko ja loomulikult alko kohta.Lisaks pidada kinni kuni pole tehtud psüühika analüüs, võimalik, et nad polegi oma tegude eest vastutavad ja hiljem kohtus või uurija juures raisatakse aega. Tuleb alustada uuesti isoleerimist, sund töölaagrisse - täna ju pole selge , mis nende tabamisel tehaselguse ja selleks saab kasutada vajadusel meie Kaitseliidu ja Kaitseväe abi - med. komisjonid ning kse- kas nad üldse õpivad ? kus nad elavad ja millal viimati kodus olid kui iseseisvat elukohta pole.Sellistele tuleb erandkorras aresti kohaldada kuni saab ajutised ruumid. Toho, Eestis ei saada mingite paarisaja noorega hakkama?
  /   02:50, 30. aug 2018
Aitab küll šokivangistus! Headusega siin positiivseks miski ei muuda, irvitavad selja taga! Ranged piirid ja hoiatused tulevad kasuks.Sellise nn. hea olemise taktika pärast, ei saa ka õpetajad oma tööd normaalselt teha ja kardavad!
  /   00:07, 30. aug 2018
USAs Venemaal ja Austraalias ning mõnedes muus riigis on šokkivangistus. Kus siis kinnipeetavad koostöötavad selle programmiga et siis leevendada oma karistus aega. Või siis kui see ka ei aita siis on noortevanglad kus seal ei kehti noorsoo kaitse või Eesti keeles nn Lastekaitse. Hommikul rivistus, jooks, kõplamine jne jne kuni õppimiseni.
T
Taat  /   22:27, 29. aug 2018
Seadusi tuleb karmistada ja koheselt,mitte kutsuda kokku "ümarlaudu"! Poliitikute asjaajamine on absurd kuubis!
A
aga  /   22:51, 29. aug 2018
miks me neid siis välja ei vaheta? Kartellierakondade reitingud kokku (need kes siiani seadusi kirjutanud ja üksteise järel riiki rüüstanud) ca 60% Just sellist riiki me tahtsimegi. Isegi prusseli isandad on öelnud: "Eestis on nii opositsioon kui koalisatsioon meie poolel (käpa all maakeeli).
A
Artikli autorile  /   22:16, 29. aug 2018
Aga noorel neiul sest ei piisa.Ausõna, lausa nutt tuleb peale nende rikutud laste pärast. On Ahviemad ja rongaemad, või siis muinasjutt moodsast võõrasemast, jah....
T
tädil  /   22:00, 29. aug 2018
on head lahendused varrukast võtta. räägi lapsega jne... vastan, sest olen kogenud: märkusele järgneb sõim ja mõnitused. kogu kamp osaleb distantsi hoides. mõnda kaaki kinni saades sülitatakse sulle näkku ja selja tagant tuleb hoop. kaakidele, keda kätte saad, füüsilisi noomitusi tehes saad ka ise viga, võimalik ka, et kustutavad hoopis. pärast jooksutab sind politsei nürimeelsuseni, pätid irvitavad ja ähvardavad kuna elukoht jm on neil teada, ning lõpuks saad süüdistuse vägivallas alaealiste suhtes. SEST sinu sõimamine ei olnud füüsiline rünnak ja esimese hoobi andjaks jääd raudselt SINA.
R
rääkida   /   23:01, 29. aug 2018
tuleb selles keeles millest nemad kaaskodanikega räägivad, sellest saavad nad aru. Verbaalne suhtlemine see pole. Aga politsei ja kogu see sotsiaalhoolekanne on nende poolel. Löövad mõne maha, ja siis- nad ju alles noored ja raske lapsepõlvega, pealegi enamus vähemuste hulgast!
A
ammu juba  /   21:49, 29. aug 2018
hoiab justiits nende poolele. Mäletan üht kohtulugu, kus viis noort pätti ründasid penskarit. Aga vale mees valiti. Mõned said viga. Arvake ära kes süüdi mõisteti?
A
Appi, mida juttu!?  /   21:36, 29. aug 2018
Need "pered", katkised pered, keda teie, kulla sotsiaalprogrammi loojad nii väga aidata tahate on mõttetu ja 90% tõenäosusega läbikukkunud juba eos! Seepärast, et selliste laste vanemad EI TAHA osaleda sotsiaalprogrammis- nii lihtne ongi! Ja ei taha, sest nad ei hooligi päriselt ka oma lastest. Olen näinud selliseid lapsevanemaid, oi, kui palju (olen töötanud mõnda aega noorsootöötajana), kes on koos lapsega või ilma lapseta suunatud psühholoogi või perenõustaja juurde. Vanemad, kes on reeglina lahku läinud veel siis, kui laps alles kõndima õppis..., vanemad, kes lausa vihkavad teineteist ning süüdistavad (ka lapse ees!), et üks on paha või teine on paha. Vanemad, kes on ametis muudkui uute (mõistagi mitte püsivate) suhete otsimisega- ehk siis nad pole kunagi pühendunud oma lapse õpetamisele, kasvatamisele ega toetamisele, laps on ise kasvanud. Selge, et ise kasvades viisakat ja andekat last ju ei sirgu...Niisiis sellised vanemad istuvad nõustaja juures vastumeelselt selle tunnikese ära, vaatavad kella, millal juba minema saab ja kõik! Nad ei viitsi eluilmas rakendada nõustaja soovitusi, sest see on ju puhas jama, pealegi ei viitsi nad oma aega sellele kulutada, ega tavapärasest rutiinist välja tulla! Ei, nii nad kindlasti ei mõtle, et see ju nende lapse heaolu pärast. Niisugused vanemad mõtlevad vaid enda peale. Kahjuks nii see on!
N
nõustun  /   22:28, 29. aug 2018
Jah, nii ongi. Kui kasvõi 1 vanematest mõistab, et tema kohus ja vastutus lapsevanemana on kasvatada lapsest/lastest mõistlik, objektiivse mõtlemisega, viisakas ning endaga kenasti hakkama saav inimene, siis, kullakesed ei ole võimalustki, et laps üleüldse kampadesse ja halbade sõprade seltskonda satub! Kui alles teismeeas suunata s.t kokkukorjata see ammu lahkuläinud pere teraapiasse või nõustamisele, on hilja, mis hilja! Kui kodus eeskuju ei ole, ei aita see teraapia mitte midagi. Lapsed, kellest vanemad või kasvõi üksikvanem hoolib käivad trennis või huviringis, panustavad õppimisele ning nende sõbrad tulevad samast trennist või huviringist, ehk samade huvide ja väärtustega noored. Jutt ja tegevus keerleb trenni ja sellega seonduva ümber: kuidas olla parem, kuidas saavutada paremaid tulemusi, teha koostööd jne. Sellisel lapsel pole aega, ega ka huvi kusagil jõlkuda!
J
Ja-jah  /   21:35, 29. aug 2018
Ajalugu on näidanud,et ainult töö teeb vabaks ja vagaks!
J
Jama värk jah  /   19:32, 29. aug 2018
Aga süüdi on kodu ja vanemad. Kui on jotad, tuleb neid hirmu all hoida, seadust muuta jne, aga mitte siin lumehelbekese moodi soiguda!
M
meid  /   19:29, 29. aug 2018
harjutataksegi uute euroopalike tavadega. Seal on see uus normaalsus. Seal ka ei tehta märatsejatega midagi. Meilgi hakati liigutama alles siis kui lärm suureks läks, valimised tulemas. Kuulsin algul üht raadiosaadet, politsai ja noorsotegelased esinesid. Pikk mõla, võib kokku võtta lühidalt: "nad ju alles lapsed".
E
ei tea   /   19:25, 29. aug 2018
kas seal pundis jõlgub ka kellegi tähtsaisiku laps, jääb küll selline mulje, et midagi teha ei saa
  /   19:13, 29. aug 2018
kätte on jõdnud põlvkond ära löö last karistusest pole kasu.sain mina ja minu lapsed vitsaga vastu sääri.mõjus.ei läinud ühiskonnaga pahuksisse.
P
peeter L  /   18:58, 29. aug 2018
Ma sain 17 aastasena 5 aastat ja keegi kohtus isegi ei maininud sõna ALAEALINE !! Täna saaks selle teo eest ehk 250 eurot trahvi !!
E
et  /   18:27, 29. aug 2018
Issver kui hädine riigike. Milleks sellele riigile riigiaparaat (kohtud, kaitsevägi, politsei jne) kui ta ei suuda?
L
liberaalsuse viljad,  /   06:41, 30. aug 2018
siit ka vabakasvatus e kasvatamatus.
E
ettevõtmise asi  /   18:03, 29. aug 2018
On riike, kus surnanuhtlust saab rakendada alates 10-ndast eluaastast. Sunnitöö 12-ndast eluaastast.
A
a  /   22:45, 29. aug 2018
algatuseks piisab 3 kuud üksik kongi vett , leiba ja raamatuid. Tulevad siis kohe uued inimesed sealt välja. Neid ei tohi kokku lasta. Siis leitakse sealt endale veel lollimaid sõpru. Ainult üksik kongid ,meeletu igavus kasvatavad inimesi ümber.
M
mulle  /   17:56, 29. aug 2018
meeldib lõik Soltsenitseni Gulagi Arhipelaagist,vestlus alaealise vargaga,kes ütles,et on eluaeg varastanud ja jätkab edaspidigi.Mis sa sakslaste ajal tegid?Sakslaste ajal tegin tööd,no kuule,kas sakslaste ajal sai varastada,nad lasid selle eest kohapeal maha.Ütelgu veel keegi,et pätti ei anna kasvatada.
A
a  /   22:55, 29. aug 2018
jutt jumala õige.
A
a  /   22:55, 29. aug 2018
Sotside valitsemine soodustabki seda :D:D
M
mrk  /   17:39, 29. aug 2018
Endine direktor jättis targu lisamata, et kohesele märkusele täiskasvanu poolt järgneb ka kohene tagajärg märkuse saaja poolt. 99% neid täiskasvanuid jätavad targu selle märkuse tegemata sest konflikti eskaleerudes on juba see täiskasvanu kellele prokuratuur süüdistuse esitab.
Ü
ülbus algab pisiasjadest ja  /   06:54, 30. aug 2018
on esialgu märkamatu. Vaadake või ühistransporti - noored trügivad esimesena peale ja hõivavad istekohad, vanemaealised seisavad püsti. Õnneks olen näinud põhimõttelist bussijuhti (Harjumaa liinidel), kes saatis trepilt tagasi noored nolgid ning kutsus esimesena bussi sisenema just vanemaealised. Kord oli ootamas karkudega naine ja bussi saabumisel settisid end taas esimesena sisenema noorsandid. Palusin neil enne just see karkudega proua sisse lasta - ja nad tõmbusidki kõrvale. Lihtsalt liberaalse kasvatusega noored ei oska enda kõrval näha abivajajat, empaatia on neile võõras.
T
t62  /   11:30, 30. aug 2018
Prokuratuur jah. Hiljuti oli kuskil lugu sellest, kuidas prokuratuur kiusas ühte kainestusmaja töötajat, kes oli agressiivse narkari käeraudadega kinni pannud. Olevat olnud selle narkari inimõiguste rikkumine.
S
sellega ütleb riik  /   17:31, 29. aug 2018
et ei taheta ega osata selle asjaga tegeleda, sellised ongi sotsid ja kesikud kokku.
Ä
ära  /   23:11, 29. aug 2018
bezrublikuid unusta...
A
ainult üks lahendus  /   17:18, 29. aug 2018
kui alaealised teevad täiskasvanute kuritegusid, siis tuleb neid ka karistada kui täiskasvanuid. ei midagi rasket, seadust tuleb muuta lihtsalt ja hakata lõpuks ometigi karistama, mitte pead silitama.
J
ja jätta poliitikutel rumal loba  /   17:35, 29. aug 2018
et midagi teha ei saa. Ise poliitikud on sellised seadused ju teinud, siis muutku seadused ära ja asi korras.
J
ja  /   20:51, 29. aug 2018
seadusi tuleb neil muuta ennem, kui rahval mõõt täis saab ja ise pättide karistamisega tegelema hakkab, see ei ole enam kaugel...
M
meie rahvas ei hakka.....  /   22:53, 29. aug 2018
kui nad sellistel klounidel lasevad riiki juhtida...siis pole lootustki.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis