Eesti uudised

KURB UUDIS: komeedina poliittaevasse tõusnud Svetlana Ivnitskaja on surnud (6)

Ohtuleht.ee, 29. august 2018, 14:51
SVETLANA (paremal) JA JÜRGEN: kaks poliitveterani kõrvuti.Foto: TIINA KÕRTSINI
Mäletate värvikat üksikkandidaati Svetlana Ivnitskajat, kes üritas järjekindlalt kandideerida nii europarlamenti kui ka riigikokku ja lubas valijate leidmiseks kasvatada eelarveid rahatrükkimise kaudu miljonite triljoniteni ning laiali saata kõik sõjaväed?

ETV tutvustas 2014. aastal kõiki valimistel osalenud kandidaate ja Ivnitskaja esinemine tõi talle kõvasti tähelepanu sotsiaalmeedias. 

Samal teemal

Väsimatu kandideerija on pärit Petserimaalt Laura külast, mis jäi riigipiirina kasutatava kontrolljoone tõmbamisel Vene poolele. Kutsetööks vajaliku keskerihariduse sai ta Viljandis ning on pärast seda töötanud telefonioperaatori, sekretäri ja müüjana.

Svetlana elas lennujaama lähedal asuvas pilpakülas elektrita majas ja kasvatas kitsesid, kuid need võeti talt mõne aasta eest ära.

Valimistel Ivnitskajat suurem edu ei saatnud. Tema parimaks tulemuseks jäi 46 häält viimastel europarlamendi valimistel. Ivnitskaja uskus siiralt, et tema tulemus oli tegelikult parem, kuid valimisi võltsitavat tema sõnul pidevalt. Kahjuks jäid need ka proua viimasteks osalemistel valimistel, sest vahepeal ajakirjanduse tähelepanu alt kadunud proua suri mullu septembris 60-aastaselt.

Õhtuleht avaldab legendaarsele poliitentusiasti lähedastele kaastunnet.

Vaata Ivnitskaja meeldejäävat esinemist:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee