Eesti uudised

Ülikooli teatele ei ole ametist vabstamise põhjused kriminaalsed

Tartu ülikool vallandas raamatukogu direktori (50)

Asso Ladva, 29. august 2018, 15:42
PÄEVAPEALT AMETIST PRII: Tartu Ülikool vallandas raamatukogu direktori Martin Halliku.Foto: Aldo Luud
Tartu ülikool lõpetas kolmapäeval ühepoolselt töölepingu ülikooli raamatukogu direktori Martin Hallikuga, põhjusena nimetas ülikool Halliku ebaväärikat käitumist. 

Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhi Kristina Kurmi sõnul ülikool täpsemaid selgitusi ei jaga, et tagada raamatukogu töörahu ja isikuandmete kaitse. Kurmi sõnul ei ole Halliku teod sellised, mille pärast ülikool peaks pöörduma õiguskaitseorganite poole. Tema vallandamiseni viivad asjaolud olid ülikoolile teada paar nädalat, soostus Kurm täpsustama.

Samal teemal

Tartu linna volikogu sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni, kuid mitte erakonda kuuluva Halliku vallandamine tuli üllatusena nii tema erakonnakaaslastele kui ka volikogu kolleegidele.

"Lugesin tema vallandamisest ajakirjanduse vahendusel täna ega oma enamat ülevaadet sellest, mis põhjusel töösuhe Martin Hallikuga lõpetati kui ülejäänud avalikkus," kirjutas Tartu volikogu sotside fraktsiooni esinaine Gea Kangilaski Facebookis. "Hallik on olnud arukas kolleeg, kes, olemata küll sotsiaaldemokraatliku erakonna liige, kuulub linnavolikogus meie fraktsiooni. Mulle teadaolevalt on ta teatanud oma otsusest volikogu liikmelisus järgnevaks kolmeks kuuks peatada."

Ka keegi teine ei osanud öelda midagi täpsemat, milline teguviis või vahejuhtum viis tema päevapealt vabastamiseni. Hallik ise on jäänud praeguseks kättesaamatuks.

Raamatukogu direktori kohusetäitjaks määrati arendusdirektor Liisi Lembinen, kes täitis seda ametikohta ka aastatel 2013-2015. Ülikooli kinnitusel ei mõjuta direktori lahkumine raamatukogu remondijärgset käivitamist, alates esmaspäevast on raamatukogu sarnaselt kevadele taas osaliselt avatud.

Hallik juhtis raamatukogu alates 2005. aastast. Aastatel 2010 kuni 2015 oli tema tööleping raamatukogu direktorina peatatud, kuna ta töötas TÜ õppeprorektorina Alar Karise ja Volli Kalmu rektoraadis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee