Poliitika

Vabaerakonna sisetülid: inimesi püütakse telefoni teel veenda, Herkelilt nõutakse taandumist (11)

Ohtuleht.ee, 29. august 2018 14:34
Vabaerakonna sümboolika. Foto on illustratiivne.Foto: Martin Ahven
Möödunud reedel palus Vabaerakonna juhatus nädalapikkust töörahu, ent ühe erakonna liikme sõnul kasutab esimeheks olev Andres Herkel ja tema meeskond aega ära selleks, et kindlustada esimehe tagalat, vahendab ERRi uudisportaal.

Anonüümseks jääda soovinud vabaerakondlase sõnul püüavad Herkel ja tema meeskond võimalikust erakorralisest üldkoosolekust teha justkui usaldushääletust ning Herkeli tagala kindlustamiseks on hakatud liikmeid läbi helistama.

Samal teemal

Delfi andmetel on helistamise eestvedajaks erakonna aukohtu esimees Eino Muruste ning telefonivestluste käigus püütakse vabaerakonna lihtliikmeid veenda nii Herkeli headuses kui ka selles, et erakonnas on kõik hästi.

Erakonna vastasleer kaalub Murustet tema tegevuse tõttu aukohtusse kaebamist. Muruste ise ütles Delfile, et tema pole mingeid telefonikõnesid teinud ning sellekohased süüdistused on vastaspoole laim ning osa nende võitlustaktikast.

Igal juhul on õhus võimalus, et erakond kutsutakse erakorraliselt kokku. Selleks peavad oma soovi avaldama 64 liiget. Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna juhi Heli Künnapase pöördumisele, mis nõuab Herkeli taandumist, on ERRi allika sõnul oma allkirja andnud 18 inimest, sealhulgas terve Harjumaa juhatus. 

Delfile olukorda kommenteerinud vabaerakondlane nentis, et erakonnasiseste pingete suurimaks põhjuseks on tõik, et Andres Herkel ja Külliki Kübarsepp suhtuvad erakonda kui isiklikku ettevõttesse. Lisaks tegutsevat erakonna aukohtu esimees, tegevjuht ja kampaaniajuht mitte erakonna, vaid teatud huvigrupi heaks.

Juhul, kui läheb juhivahetuseks, pakkus ERRile olukorda kommenteerinud allikas uueks esimeheks Kaul Nurmet, kes on olnud üheks Vabaerakonna programmi eestvedajaks. "Kui toimub see pööre, siis meiega on liitumas suur ja tugeva potentsiaaliga jõud," ütles ta ja täpsustas, et selle all ei mõtle ta ei Eesti 200 liikumist, Rahva Ühtsuse Erakonda ega ka Artur Talviku loodavat parteid.

Samal teemal

19.08.2018
Vabaerakonna esimeheks pürgiv Kaul Nurm: mina teen õigeid asju õigel ajal!
17.08.2018
Herkel: Vabaerakond poleks pidanud KOV valimistest kõrvale jääma
05.08.2018
Uus partei on sündinud: Talvik loob mõttekaaslastega Elurikkuse erakonna
04.08.2018
Vakra: vabaerakondlased, tulge üle!