Eesti uudised

Ka Tartus tegutsevad noortekambad: kaugel on järgmine koolitulistamine? Kaugel on surnuks peksmine või mõni muu kuritegu? (48)

Ohtuleht.ee, 29. august 2018 13:20
Pilt on illustratiivneFoto: Robin Roots
Facebooki grupis "Märgatud24 Tartus" avaldati postitus, millest võib järeldada, et kasvatamatud noored pole ainult Tallinna probleem, kaake ja seadusele vilistajaid leidub mujalgi.

Grupis kirjeldatakse juhtumit, kus mänguväljakul kiusati teistest tagasihoidlikumat poissi, kuid lähedal olnud täiskasvanutest ei märganud ega reageerinud keegi. 

Samal teemal

"Ma ei ole kindel, kas tegu oli kurtide ja pimedate inimestega, kuid selle poisi juures viibinud täiskasvanud justkui ei märganudki poisiga toimuvat. Üks teine nokatsiga poisike (nimetame teda „Kaak“), kellel ka kamraad kaasas oli, võtsid siis selle heledapäise poisi ette – ja mitte ainult kireva sõnavaraga vaid ka rattaga teisele tagant sisse sõites ja seda korduvalt," seisab postituses.

"Ma ei tea kui kiiresti liigub edasi selline kasvatamusest tingitud ja lollustest vohav lapse kasvatamise metoodika. Arvan, et kui juba Tallinnas üks noor tõugati trammist välja, maaslamajat kambaga peksti, siis kes või mis annab garantii, et relvad ei tule mängu. Kaugel on järgmine koolitulistamine? Kaugel on surnuks peksmine või mõni muu kuritegu," küsib postituse autor. 

Veidi hiljem märkas sama inimene suuremate, umbes 9-15aastaste noorte seltskonda, kes omavahel suvemuljeid jagas. "Keegi oli kellelegi molli andnud ja keegi oli kuskil mentidega jamanud ... no igasugu vahvaid seiklusi. Üks neidis, too oli ilmselt siis enim kogenud, õpetas teistele suitsutegemist," kirjeldatakse postituses.

Tähelepanelik kodanik reageeris mõlemale juhtumile ning palub politseil kiiremas korras olukorraga tegeleda. Samuti paneb ta lapsevanematele südamele, et lapsi tuleb kasvatada õigel ajal. "Ärge palun paljunege, kui teil pole suutlikkust oma lapsi kasvatada!" lõpetab ta oma postituse.

Samuti liigub Tartus ringi neljaliikmeline poistekamp, kes varastab poodidest alkoholi.

Samal teemal

18.00.2019
Endine kohtunik: noortekampade ohjamiseks peab politsei olema meile lähemal
07.00.2019
Vangistuse ja trahvide määramise asemel pandi lapspätid oma tehtud kahju heastama. „See töötab!“ kinnitavad eksperdid
14.08.2018
Prokurör: noorte grupiviisilist kuritegevust ei ole väga palju
05.08.2018
FOTOD | Puudega inimest peksnud poisid on tuvastatud