Eesti uudised

Ka Tartus tegutsevad noortekambad: kaugel on järgmine koolitulistamine? Kaugel on surnuks peksmine või mõni muu kuritegu? (48)

Ohtuleht.ee, 29. august 2018, 13:20
Pilt on illustratiivne Robin Roots
Facebooki grupis "Märgatud24 Tartus" avaldati postitus, millest võib järeldada, et kasvatamatud noored pole ainult Tallinna probleem, kaake ja seadusele vilistajaid leidub mujalgi.

Grupis kirjeldatakse juhtumit, kus mänguväljakul kiusati teistest tagasihoidlikumat poissi, kuid lähedal olnud täiskasvanutest ei märganud ega reageerinud keegi. 

Samal teemal

"Ma ei ole kindel, kas tegu oli kurtide ja pimedate inimestega, kuid selle poisi juures viibinud täiskasvanud justkui ei märganudki poisiga toimuvat. Üks teine nokatsiga poisike (nimetame teda „Kaak“), kellel ka kamraad kaasas oli, võtsid siis selle heledapäise poisi ette – ja mitte ainult kireva sõnavaraga vaid ka rattaga teisele tagant sisse sõites ja seda korduvalt," seisab postituses.

"Ma ei tea kui kiiresti liigub edasi selline kasvatamusest tingitud ja lollustest vohav lapse kasvatamise metoodika. Arvan, et kui juba Tallinnas üks noor tõugati trammist välja, maaslamajat kambaga peksti, siis kes või mis annab garantii, et relvad ei tule mängu. Kaugel on järgmine koolitulistamine? Kaugel on surnuks peksmine või mõni muu kuritegu," küsib postituse autor. 

Veidi hiljem märkas sama inimene suuremate, umbes 9-15aastaste noorte seltskonda, kes omavahel suvemuljeid jagas. "Keegi oli kellelegi molli andnud ja keegi oli kuskil mentidega jamanud ... no igasugu vahvaid seiklusi. Üks neidis, too oli ilmselt siis enim kogenud, õpetas teistele suitsutegemist," kirjeldatakse postituses.

Tähelepanelik kodanik reageeris mõlemale juhtumile ning palub politseil kiiremas korras olukorraga tegeleda. Samuti paneb ta lapsevanematele südamele, et lapsi tuleb kasvatada õigel ajal. "Ärge palun paljunege, kui teil pole suutlikkust oma lapsi kasvatada!" lõpetab ta oma postituse.

Samuti liigub Tartus ringi neljaliikmeline poistekamp, kes varastab poodidest alkoholi.

48 KOMMENTAARI

m
mehed-mehed 5. september 2018, 17:26
andke nolkidele kõrvalopsud kohe kohapeal,
muidu enam ei saa
i
ise 30. august 2018, 16:04
lasete sel kõigel sündida, innustate lapsi sigadustele ja alatustele, varajasele seksile ja joomisele, mida siis nüüd imestate??? Millised on vanemad, sellised ka lapsed. Millised on kõikelubavad seadused, sellised ka kodanikud.
Loe kõiki (48)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee