Eesti uudised

Puiatu erikooli viimane direktor: šokivangistus pole lahendus, noortelt peaks suitsud, viina ja narkootikumid ära võtma (22)

Kristjan Väli, 29. august 2018, 13:06
Arvo ReedikFoto: Aldo Luud
Puiatu erikooli viimane direktor Arvo Reedik usub, et šokivangistus või erikooli saatmine pargis viina joovat ning rusikatega vehkivat teismelist ei aita. "Kellegi kinni panemine peaks olema viimane lahendus," usub ta.

Arvo Reedik on 2009. aastal suletud kurikuulsa Puiatu erikooli viimane direktor, seejärel suundus ta Viljandi vangla juhi ametikohale. Problemaatiliste kodanike aitamine ja rehabiliteerimine on Reediku jaoks tuttav teema.

Samal teemal

Puiatu erikoolis olles puutus ta aja jooksul kokku väga erinevate noortega ja ta teab oma kogemusest öelda, et kõige esimese asjana tuleb välja selgitada põhjus, miks noored omavahel kaklevad. Ta märgib, et ajakirjanduse põhjal tundub, et praegusel hetkel tekivad jamad alkoholi tarvitamise tõttu.

"Politsei töö oleks siinkohal põhiline. Kui noored ikka seal suitsevad, joovad ja tarvitavad narkootikume, siis peaks politsei kindlasti sekkuma," leiab Reedik, kelle sõnul on pragune seis ebanormaalne – alaealised suitsetavad avalikus kohas südamerahus ja politsei ei tee suurt midagi.

"Kui lapsed on joogised, siis politsei peaks joobe korralikult fikseerima. Kui palju on nad joonud, korjama seltskonna kokku, viima jaoskonda ja kutsuma papad ning mammad järele. Seejärel on juba menetlused. Samamoodi tuleks käituda ka narkojoobe korral," ütleb Reedik.

Kui paljude meelest on pargis märatsevate noorte ohjeldamiseks sobiv vahend šokivangistus või erikooli saatmine, siis Reediku sõnul alaealise vangi panek olukorda paremaks ei tee.

"Mina ei ole oma pika karjääri jooksul näinud sellist asja, et üks vangla kedagi parandaks. Võib-olla täiskasvanule see mõjub, aga noorele mõjub see pigem vastupidiselt," arvab Reedik. "Kellegi kinni panemine peaks olema viimane lahendus. Kui tõesti muud üle ei jää, aga mina ei saadaks neid erikooli," lausub Reedik.

Viimastel päevadel on hulga kõneainet tekitanud Tallinna kesklinnas Kanuti pargis kogunevad noored, kes tihtipeale tarbivad alkoholi, suitsetavad ja kaklevad.

22 KOMMENTAARI

t
Tiit 30. august 2018, 08:47
Rääkida on hea, et tuleb ära votta. Tahaks kuulda konkreetseid ettepanekuid kuidas ära votta.
k
29. august 2018, 20:32
Kui kodust kasvatust ei ole, lapsevanemad ei tea, kus nende alaealised lapsed viibivad õhtul, millega tegelevad, siis tuleb need lapsed saata vastavas...
(loe edasi)
Loe kõiki (22)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee