Eesti uudised

Hendrik Agur Tallinna noortekampadest: meie noori kujundab kool

Toimetas Kristel Veerus, 29. august 2018, 12:08

37 KOMMENTAARI

s
Segi?/ 1. september 2018, 02:22
Koolil pole siin midagi teha. Lastel on karistamatuse tunne. Tänage riiki idiootsete seaduste eest. Kui vanemad lapse karistamise pärast kohtusse juba antakse ja lapsele valuraha määratakse, siis mida tahta ? Koolis vaatab õpetaja kurja pilguga otsa- ahistamine, võtab õlast kinni, et kaklejaid lahutada- antakse kohtusse. Loomulikult on õpetajatel pärast selliseid juhtumisi savi. Welcom to Estonia ja maitseme nüüd seaduste ja vabakasvatuse vilju.
n
nimi/ 29. august 2018, 18:27
Kui veidrad kambad tekiksid mai lõpus, siis oleks jutul mõtet. Kuna nüüd on augusti lõpp ja vahepeal on olnud 2 kuud koolivaba aega, siis kahju küll, nii võimas Agur ei ole. Enamus õpilastel oli targemadki teha, kui koolipapa tegevustel silma peal hoida. Kui kool pihta hakkab, siis on õpilased 8 tundi koolis ja teine 8 voodis. Ülejäänud 8 tundi päevas võib olla kooliga seotud, kuid vähemalt pooles osas mitte. Nii et kooli panus 50%. GAG'is võiks matat ikka jagada. Nii, et kambandus on rohkem kodu ja sõpradega seotud.
i
ilmatark/ 29. august 2018, 17:04
Noori kujundab kool ja eriti kooli direktorid. Vaata peeglisse.
ä
ätt./ 30. august 2018, 07:48
Noori kujundab kool sest seal tekibki üleoleku tunne,õpetajal pole ju õieti mingeid õigusi.Samuti võetakse ka vanemad kohe pihile kui rihm välja võetud!Tulemuseks saamegi üelolevalt kõigisse suhtuva seltskonna kelle ninamehed ässitavad neid üha uutele kangelastegudele.
a
arvamus/ 29. august 2018, 15:10
GAGis ei peaks olema Saskia suguseid
a
aga/ 29. august 2018, 15:04
ma tean kooli Tallinnas, kus kool eirab teatud õpetajate halba käitumist. Kasvatus algab perekonnast ja kodust. Ei ole vaja mujalt puudujääke otsida.
m
ma jälle tean/ 29. august 2018, 16:17
kooli tallinnas, kus mitu õpetajat räägivad kellegile ja millegile :D
a
Ants! Väga õige jutt Sul./ 29. august 2018, 14:42
Mitte kool ega noori ei pea kujundama, kõik algab ikka kodust ja varasest lapsepõlvet.
Olen väga üllatunud /halvas mõttes) Aguri sellise juttu peale.
a
Ants/ 29. august 2018, 14:24
Mis jutt?
Lapse käitumine tuleb kodust ja punkt. Kogu vastutus on vanematel. Kool ja politsei tegelevad tagajärgedega.
l
Lahendus/ 29. august 2018, 14:15
Iceland on tanavatele pannud patrullid vanematest mida koordineeritakse politseist ja koolist. kool teeb iga nadal kusitlusi kuidas opilased kaituvad ja sealt voetakse uued piirkonnad. Vanemad vaatavad et keegi tanavatel ei suitseta joo jne ja enne 22.00 tuppa. Koige vaiksem noorte probleem aga 90date alguses olid esikohal.
e
ei ole lahendus/ 29. august 2018, 16:19
et siis rakendame lapsevanemad vabast ajast tasuta tööd tegema, sest meie riiklik politsei ja mupo, mis võiks sellise asjaga tegeleda, ei saa hakkama? no kuulge.

o
oi oi, kool on lapsed saanud/ 29. august 2018, 14:07
no vot. millised nendest pättidest siis agurikoolilapsed on? tahaks kohe väga teada.
minu meelest on suur osa ikkagi vanematel. aga noh, kui gag tunneb, et vastutab, siis andku tuld.
a
Arutleks natuke/ 29. august 2018, 14:02
Kooli jõuavad nad 7-8-selt, seal juba mõnel selline sõnavara ja iseloom, et kata kõrvad ja igaks juhuks silmad ka, sest vanasti öeldi, et päevavalgust need ei kannata. Üldiselt on välja selgitatud, et kõige olulisemad lapse arengus on kolm esimest eluaastat. Sel ajal tehtud vigu on võimalik väga hea tahtmise ja ühiste jõupingutustena tasandada, kuid mitte päriselt likvideerida. Õigel ajal on vaja jõuda väga heade erispetsialistide juurde ja nende juhiseid järgida nii kodus, lasteaias kui ka koolis. Kui paljud selleks valmis on? Ja Miks pole valmis?
ö
öpetaja/ 29. august 2018, 13:50
Koostööd peaks tegema kodu ja kool.Vanasti öpetati mölemas kohas eetikat,käitumist ja tavasid.Praegu istutakse söögilauas myts peas,teretamisest pole vaja möeldagi,naaber tuleb vastu ja minnakse mööda,kui postist.Bussides lapsed istuvad ja näpivad telefone,vahel koos vanemaga ja ega seegi muud tee,kui näpib.80 aastane on körval,aga tehakse,et ei näegi.Sellistest tähelepanemistest,hoolimistest ja aitamisest hakkabki köik peale.Kuid meil poliitikud kylvavad vih a,kodus kirutakse köike ja köiki,kuidas siis titest peale saabki laps teada,et on vaja olla hooliv,abivalmis ja viisakas.Kui lapsele keegi midagi ytleb,on möni vanem kui fuuria ytleja kallal.Vanasti oli nii,et laps vöis olla korralik,aga kui tegi pahandust koos teistega,oli samamoodi syydi.Miks laps on sellistega kambas,kes teevad paha.Ka oli yldine pahameel,kui tegid paha.Nyyd näeme,isegi tydrukud peksavad hullemini,kui poisid.Nii,et kodul ja koolil oleks viimane aeg öpetada lastele elementaarsed käitumisreeglid.Peab alustama taas uuesti ja meie kultuur ja eetika ausisse tuua.
n
naaber/ 29. august 2018, 16:22
ja kui midagi öelda julged tibuemmede nunnukestele, siis saadavad su suguelundisse, kõva häälega ja häbi tundmata. tiskre-hansu asumis vähemalt nii on tõukerattapoistega, kes spreiga seintele suguelundeid joonistavad ja muidu ülbitsevad. vanemad ei tee väljagi.
n
Need ongi/ 29. august 2018, 13:42
praeguse ühiskonna vabakasvatuse viljad. Mida noored näevad televisioonist ja muudest massiteabevahenditest? Ainult vägivalla, porno ja muude väärastuste propageerimist. Mida muud ongi oodata kõigest sellest? Koolitulistamist, nagu USA-s?
e
Eino Taruk/ 29. august 2018, 13:21
Ümbritsev keskkond tervikuna mõjutab noori. Teine oluline tegur on liigne vaba aeg mllega pole midagi mõistlikku peale hakata ja siis hakataksegi peale ebamõistlikuga. Kui seda vaba aega piirataksegi, siis enamasti noorele vastumeelses suunas, tekib jälle trots. Siin saaks ikka suunata küll, aga riigil pole raha ega aega, ja vanematel pole seda samuti. Näete, jõudsimegi ühe peamise teguri...raha juurde ;)
e
Eino Taruk/ 29. august 2018, 13:22
Teine asi on muidugi raha mõistlik kasutamine. Kui mõtlete, et raha lapse päästab isi svaadake kõiki neid hukkaläinud rikkurite võsukesi. Meilt viimase näitena Sõnajalgade poeg.
j
just nii/ 29. august 2018, 16:25
meil sõnajalgade pojad, üle maailma aga igasugu päris hiltonid ja marlonbrandode-cheride jne lapsed.
t
tarukile/ 29. august 2018, 16:24
see küll tõsi pole, väga rikaste peredest tuleb ikka üksjagu pät-te, pole rahas küsimus. vastupidi, suur raha teeb mõne lapse hullemakski ja kõike kinni maksma harjunud vanemad on jube eeskuju, noor teatab samamoodi, et küll isa kinni maksab/mätsib.
a
aga huvitav/ 29. august 2018, 13:06
mis mulje peaks jääma kalamaja kooli õpetajatest, kes pargivad nahaalselt võõral territooriumil....kas direktoril puudub autoriteet oma õpetajate silmis? igal juhul pole ta suutnud oma alluvaid pedagooge korrale kutsuda...mis me siis
räägime noortekujundamisest üldse selles koolis
k
kodu/ 29. august 2018, 13:04
on koht, kus isa ja ema eelkõige sobimatut keelt kasutavad. Sealt levib selline kõnemaneer kooli, sest lapsed tunnevad kuidagi eriliselt seda, kui keelekasutus on täiskasvanu jaoks häiriv. Pakun, et ega ka keelamine eriti ei aita. Kõvatamine on moes. Koolil pole vist midagi eriti teha.
v
Vastupidi/ 29. august 2018, 17:13
Mu Laps ei teadnud ûhtegi roppu sõna, esimeses klassis omandas ta just koolis kõik ropud sõnad.
j
.../ 29. august 2018, 12:51
ja see on ka nii, kodu järel sama ,sest kui näiteks käisin aastaid tagasi kooli koridorides ja kuulsin vaid suuremate klasside kõnemaneeri ropendamisvaraintide-ming puu...tsi, ah tead vii..u täna oli töö si..t.ime seda jne...jäina tummaks, teate et mitte ükski õpetaja ei läinud ligi mitte kunagi, et oleks mingigi märkus tehtud, ees koridoris veel turvatädid jne..seal liikusid ka esimesed ja teised jne...klassid, kas see on normaalne, see on käest lastud koolidekord.
p
Palju.../ 29. august 2018, 14:32
..ikka oleneb kodusest kasvatusest,kool ainult täiendab.Tänapäeval justkui lapsevanemad ei peagi kasvatama,ainult kool ja politsei.Põhiline süü on ikkagi vabakasvatus ja kooliõpetaja ei tohi midagi öelda,sest siis kaeabavad lapsevanemad kooli õpetaja peale,et julges võsukest korrale kutsuda.
Arvan,et kõikides koolides peab olema koolivorm,siis ei ole õpilaste vahel ülbitsemist,mis kellelgi seljas ja jalas.Paregu ei saa arugi,kes on õpetaja või õpilane,sest üles vuhvitud piigad on eriti ülbed.
p
paljule/ 29. august 2018, 18:18
lapsevanem ei saa ka mõjutamiseks teistsuguseid vahendeid kasutada kui õpetajad. Õpetaja trump on pedagoogiline väljaõpe.

P
+/ 29. august 2018, 12:44
Pätte kujundab karistamatus ja politsei tegevust piirabki valitsus.
v
..../ 29. august 2018, 12:33
vanasti kasvatasid lapsi ikka lapsevanemad, koolist saadi haridust. Küll aga näitab üks teatud osa noori oma tegevusega, et koolivaheajad on saadanast ja üle nädala jõude olemist neile lubada ei saa. Sest nad ei oska selle ajaga midagi asjalikku peale hakata. Jutt, et huviringid jms. - see on naiivne, mitte keegi ei saa mitte kedagi kuhugi suunata, kui tal puudub selleks huvi. Ja sellistele tüüpidele ei paku huvi mingi huviring või sporditegemine - sportimiseks on igal pool võimalused olemas, ei ole isegi raha vaja maksta, et hommikul jooksmas käia või sõpradega palli taga ajada. Koolivaheaegade "kuritarvitajatelt" tuleb võtta ära pikad koolivaheajad, siis on ka selliseid probleeme vähem.
n
No/ 29. august 2018, 17:12
Aga laps on ju suurema osa ajast lasteaias, trennis või koolis! Koju jõuab heal juhul õppima ja magama.
v
vanasti kasvatasid./ 29. august 2018, 19:43
vanasti kui tehti pahandust anti lastele rihma, nüüd lähed vangi kui last karistad ,kuhu me jõudnud oleme. riik on oma seadustega alajaalistest teinud karistamatud.
t
Tere Tali/ 29. august 2018, 12:31
Inimest ikka kujundab, kasvatab, suunab ja toetab PEREKOND.
Kool on õppeasutus, kes on hädas viletsa või lausa olematu lastetoaga lastega.
j
Jah/ 29. august 2018, 13:35
kui on kaks isa, siis saavad nad rüblikut karistuseks aina kohe järjest ette võtta.
O
// 29. august 2018, 16:56
Olen nõus.Perekond on ja peaks olema läbi elu põhi kujundaja,kasvataja,suunaja,toetaja.Kuid sinna lisanduvad ka lähedased,tuttavad,keskkond, lasteaed,sõbrad ja kool,kes võtavad osa kujundamisest.Mõjutatakse andes hinnanguid,sildistatakse,kritiseeritakse niigi viletsa või olematu lastetoaga lapsi,lahterdatakse mingisse kasti ja sealt on nendel lastel üsna raske välja rabeleda ilma toe,innustuse ja mõistmiseta.Kool on tõesti õppeasutus,kus õpetajad õpetavad õpilasi õppima,annavad edasi oma ainetunnis õpitud teadmisi.Kuid olen ka kohanud õpetajaid,nii lasteaias kui ka koolis,kes elavad välja oma kibestunud ,rasket elu,ei suuda oma emotsioone kontrollida,kritiseerivad,karjuvad,ei suuda ka füüsiliselt end talitseda.Me kõik oleme üksteisele õpetajad ja õpilased,nii täiskasvanud kui ka lapsed.Ennem kui teisele näpuga osutame vaadakem endasse,kas me pole samasugused või sarnased.
n
no kui sa Agur just tahad süüdi olla, siis ole pealegi/ 29. august 2018, 12:25
aga lapse kujundamine algab kodust ja riiklikust laste- ja noorsoopoliitikast. Kui viimast ei ole, siis ongi lapsed vabapidamisel Mowglid. Koolil pole enam midagi teha.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee