Eesti uudised

FOTOD JA BLOGI | Skandaalist ja näpuviibutustest hoolimata kogunevad noored ikka Kanuti parki (80)

Ohtuleht.ee, 28. august 2018, 17:35
Foto: Teet Malsroos
Tallinna südalinnas Kalevi ujula ja Vene kultuurikeskuse naabruses asuvas Kanuti aias tegutseb noorejõuk, kes on seotud mitmete vägivallajuhtumite, peksmiste ja röövimistega. Ehkki viimase nädala jooksul on meedia survel nii politsei kui linnavõim turvalisusele rohkem tähelepanu hakanud pöörama, ei lase noored end häirida.

21:18

Peaminister Jüri Ratas, kes külastas täna probleemsete noorte kogunemiskohta Kanuti aias, ütles "Aktuaalses kaameras", et Eesti inimestel on turvatunne kindlasti prioriteet. "Tänavatel peab olema kord majas, siis tuleb ka turvatunne," sõnas ta. Ratas kinnitas, et tema käik Kanuti aeda ei ole umbusaldusavaldus politseile ja sotsiaalsüsteemile, vaid toetus. "Politsei peab nende noortega igapäevaselt vestlusi ja käib kohapeal. Linn on operatiivselt toimetanud, palganud sinna turvafirma. Süüdlast ei ole vaja otsida," ütles Ratas.

20:44

Teisipäeva õhtupoolikul võis Kanuti aias näha mitmeid turvafirma patrulle korda tagamas. Uudne vaatepilt jättis sinna kogunenud noored aga üsna ükskõikseks. "See on ikka väga üle liialdatud! Siin ei ole mitte midagi nii hullu," kommenteeris kohapeal viibinud nooruk.

19:38
(Erki Pärnaku)
19:26

„Oleme valmis ka selleks, et kui noored liiguvad turvatöötajate tõttu Kanuti aiast mõnda teise parki, siis turvatöötajad liiguvad nendega kaasa. Ilmselt on turvatöötajate ilmumine Kanuti aeda pannud tegutsema ka justiits- ja siseministri, kes samuti pidid täna õhtul kesklinna parkide turvalisusega tegelema hakkama“, sõnas Aas ja lisas, et on väga oluline, et turvajõud oleksid nähtaval, see hoiab ära ka kuritegevuse avalikes kohtades.

Taavi Aas ütles, et kümne päeva möödudes otsustatakse, kuidas edasi minnakse. Esimesed vahekokkuvõtted aga tehakse juba kahe päeva pärast.

18:24

Kanuti aeda ja teistesse Tallinna parkidesse lähevad täna õhtul olukorraga tutvuma ka siseminister Andres Anvelt ja justiitsminister Urmas Reinsalu ja põhja prefekt Kristian Jaani.

18:02

„Tänasest rakendub ajutine mehitatud valve Kanuti aias ning kaalutakse vajadust kasutada turvateenust ka teistes Kesklinna parkides ja rohealadel. Esialgu rakendatakse ajutine mehitatud valve kümneks päevaks ja seejärel linn otsustab, kas on vaja valvet pikendada,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Ta rõhutas, et teenuse eest esitatakse arve vastavalt teenust osutanud turvatöötajate tegelikule arvule ja töötundidele. „Korraga on kohal mitu turvatöötajat ning vajadusel nad töötavad ka öösel,“ lisas Svet.

18:00

Olukorda on kohapeale kaema tulnud ka linnapea Taavi Aas ja Kesklinna vanem Vladimir Svet.

(Liis Vaksmann)
17:57

Kanuti pargis viibiva Õhtulehe reporteri sõnul on noori kogunenud umbes paarkümmend. Nad räägivad nii eesti- kui vene keeles. Kaameraid nähes püüavad noored nägusid varjata, tõmmates pähe kapuutsi või pöörates pea ära. Ning nagu noorte puhul ikka - klõpsavad pildistajatest vastu pilte. Ise väidavad nad, et kõik, mis meedias kirjutatakse, on puhas laim ega vasta tõele.

17:55

Pargis käis  kella 16 paiku kohal ka politsei, kes liikus ühe seltskonna juurest teise juurde ning kontrollis, ega noored alkoholi joo. Mõni neist sai käia ka politseiauto juures puhumas. Põhja prefektuuri pressiesindaja sõnul läks politsei kohale kodaniku teate peale.

17:47

Kuigi noori on manitsetud Kanuti parki mitte minema, on nad ikka hõivanud sealsed pargipingid ning naudivad kogu tähelepanu, mis pätikamba hirmust neile osutatakse.

(Liis Vaksmann)
17:45

Täna toimunud Tallinna linnavalitsuse istungil tehti Kesklinna valitsusele ülesandeks rakendada kesklinna pargialadel mehitatud valvet.

Turvateenistus palgati esialgu kümneks päevaks. Täna kella 16-st alustas USS Security mehitatud valvet Kanuti aias, väljas on kuni 10 turvatöötajat koos vajaliku tehnika ja sõidukitega.

(Raepress)
17:40

Põhja prefekti Kristian Jaani sõnul ei ole noorte kambad linnas statistilises mõttes midagi uut. „Seda on läbi aastate kahjuks kogu aeg olnud. Seekord on lihtsalt väga lühikese aja jooksul olnud väga palju intsidente, kus kunagised murelapsed on saanud kurjategijateks ja on pannud toime kuritegusid,“ ütleb Jaani.

„Kui me räägime noorte kogunemistest, siis laias laastus on Tallinnas umbes 20 ninameest, kes on eri piirkonnast pärit ja erineva taustaga. Kuus inimest on praegu ka prokuröri taotlusel vahi all,“ selgitab Jaani. „Kui vaatame Harjumaad tervikuna, siis meil on iga ajahetk ligi 300 alaealist, kes on riskitaustaga. Neid on tegelikult väga palju.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee