25
fotot
(Teet Malsroos)

OTSEÜLEKANNE

Tallinna südalinnas Kalevi ujula ja Vene kultuurikeskuse naabruses asuvas Kanuti aias tegutseb noorejõuk, kes on seotud mitmete vägivallajuhtumite, peksmiste ja röövimistega. Ehkki viimase nädala jooksul on meedia survel nii politsei kui linnavõim turvalisusele rohkem tähelepanu hakanud pöörama, ei lase noored end häirida.

 • 21:18

  Peaminister Jüri Ratas, kes külastas täna probleemsete noorte kogunemiskohta Kanuti aias, ütles "Aktuaalses kaameras", et Eesti inimestel on turvatunne kindlasti prioriteet. "Tänavatel peab olema kord majas, siis tuleb ka turvatunne," sõnas ta. Ratas kinnitas, et tema käik Kanuti aeda ei ole umbusaldusavaldus politseile ja sotsiaalsüsteemile, vaid toetus. "Politsei peab nende noortega igapäevaselt vestlusi ja käib kohapeal. Linn on operatiivselt toimetanud, palganud sinna turvafirma. Süüdlast ei ole vaja otsida," ütles Ratas.

 • 20:44

  Noored Kanuti aias toimuvast: ilmaasjata ei saa keegi peksa

  Teisipäeva õhtupoolikul võis Kanuti aias näha mitmeid turvafirma patrulle korda tagamas. Uudne vaatepilt jättis sinna kogunenud noored aga üsna ükskõikseks. "See on ikka väga üle liialdatud! Siin ei ole mitte midagi nii hullu," kommenteeris kohapeal viibinud nooruk.

  Loe pikemalt SIIT.

 • 19:38
  (Erki Pärnaku)
 • 19:26

  „Oleme valmis ka selleks, et kui noored liiguvad turvatöötajate tõttu Kanuti aiast mõnda teise parki, siis turvatöötajad liiguvad nendega kaasa. Ilmselt on turvatöötajate ilmumine Kanuti aeda pannud tegutsema ka justiits- ja siseministri, kes samuti pidid täna õhtul kesklinna parkide turvalisusega tegelema hakkama“, sõnas Aas ja lisas, et on väga oluline, et turvajõud oleksid nähtaval, see hoiab ära ka kuritegevuse avalikes kohtades.

  Taavi Aas ütles, et kümne päeva möödudes otsustatakse, kuidas edasi minnakse. Esimesed vahekokkuvõtted aga tehakse juba kahe päeva pärast.

 • 18:24

  Kanuti aeda ja teistesse Tallinna parkidesse lähevad täna õhtul olukorraga tutvuma ka siseminister Andres Anvelt ja justiitsminister Urmas Reinsalu ja põhja prefekt Kristian Jaani.

 • 18:02

  „Tänasest rakendub ajutine mehitatud valve Kanuti aias ning kaalutakse vajadust kasutada turvateenust ka teistes Kesklinna parkides ja rohealadel. Esialgu rakendatakse ajutine mehitatud valve kümneks päevaks ja seejärel linn otsustab, kas on vaja valvet pikendada,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

  Ta rõhutas, et teenuse eest esitatakse arve vastavalt teenust osutanud turvatöötajate tegelikule arvule ja töötundidele. „Korraga on kohal mitu turvatöötajat ning vajadusel nad töötavad ka öösel,“ lisas Svet.

 • 18:00

  Olukorda on kohapeale kaema tulnud ka linnapea Taavi Aas ja Kesklinna vanem Vladimir Svet.

  (Liis Vaksmann)
 • 17:57

  Kanuti pargis viibiva Õhtulehe reporteri sõnul on noori kogunenud umbes paarkümmend. Nad räägivad nii eesti- kui vene keeles. Kaameraid nähes püüavad noored nägusid varjata, tõmmates pähe kapuutsi või pöörates pea ära. Ning nagu noorte puhul ikka - klõpsavad pildistajatest vastu pilte. Ise väidavad nad, et kõik, mis meedias kirjutatakse, on puhas laim ega vasta tõele.

 • 17:55

  Pargis käis  kella 16 paiku kohal ka politsei, kes liikus ühe seltskonna juurest teise juurde ning kontrollis, ega noored alkoholi joo. Mõni neist sai käia ka politseiauto juures puhumas. Põhja prefektuuri pressiesindaja sõnul läks politsei kohale kodaniku teate peale.

 • 17:47

  Kuigi noori on manitsetud Kanuti parki mitte minema, on nad ikka hõivanud sealsed pargipingid ning naudivad kogu tähelepanu, mis pätikamba hirmust neile osutatakse.

  (Liis Vaksmann)

   

 • 17:45

  Täna toimunud Tallinna linnavalitsuse istungil tehti Kesklinna valitsusele ülesandeks rakendada kesklinna pargialadel mehitatud valvet.

  Turvateenistus palgati esialgu kümneks päevaks. Täna kella 16-st alustas USS Security mehitatud valvet Kanuti aias, väljas on kuni 10 turvatöötajat koos vajaliku tehnika ja sõidukitega.

  (Raepress)
 • 17:40

  Põhja prefekti Kristian Jaani sõnul ei ole noorte kambad linnas statistilises mõttes midagi uut. „Seda on läbi aastate kahjuks kogu aeg olnud. Seekord on lihtsalt väga lühikese aja jooksul olnud väga palju intsidente, kus kunagised murelapsed on saanud kurjategijateks ja on pannud toime kuritegusid,“ ütleb Jaani.

  „Kui me räägime noorte kogunemistest, siis laias laastus on Tallinnas umbes 20 ninameest, kes on eri piirkonnast pärit ja erineva taustaga. Kuus inimest on praegu ka prokuröri taotlusel vahi all,“ selgitab Jaani. „Kui vaatame Harjumaad tervikuna, siis meil on iga ajahetk ligi 300 alaealist, kes on riskitaustaga. Neid on tegelikult väga palju.“

83 kommentaari

T
Tüdruk  /   12:00, 29. aug 2018
Kui mina linnas niimoodi ühe korra istusin, et jalad olid toolipeal ja tagumik toololeenil sain politsei käest trahvi. Mis need tatid said?
T
to Tüdruk  /   17:46, 29. aug 2018
Vaata, need noored on multikutikulti järglased ja neid politsei ei puutu.
K
kodanik  /   08:37, 29. aug 2018
See,et president käib korra läbi on naeruväärne.Keskerakond kogub plusse valimisteks.Linnapea ütles,see pöle nende kohus,vaid politsei.Mida saab õpetaja koolis teha,kui kodus on lastud asi käest.Õpetaja ei tohi kõva sõna ka öelda,kohe AHISTAB.Minu arust on selle ahistamis jutuga mindud liiale.
M
mees  /   08:30, 29. aug 2018
Kõige suurem viga on see, et politsei üldse käib seal. Noored harjuvad politseiga ära ja politsei reputatsioon langeb, näiteks kambaliige teeb politseinike suhtes negatiivse alatooniga märkusi, teised kambaliikmed kuulevad seda ja mõtlevad...politsei pole nende jaoks autoriteet.
Politsei peab oma reputatsiooni tõstma jõulisemalt, minnakse kohale ainult siis kui vajadus ja siis väänatakse kõik tänavale pikali ja käeraudadesse. Hiljem jaoskonnas on aega selgitada kes mida tegi. Kui noor teab, et ta võib niisama korraks kongi sattuda, siis on neid seal vähem. Enamus noori on väga arad, samas nende kohalolek annab liidritele põhjuse kedagi rünnata.
+
+  /   07:58, 29. aug 2018
Kui noortele peksjatele tehtaks selgegs et nende tulevik on vangla ja kodutus siis nad mõtleks.
P
poiltsei on ka naljamees   /   07:20, 29. aug 2018
annab teada ,et teevad ringkäigu ,ja siis lähevad kontrollima ,ning hiljem hea öelda ,et kõik on ok .
N
n86  /   05:00, 29. aug 2018
Oleks ma noor teeks rohkem!
R
RS  /   04:36, 29. aug 2018
On vaja uut valitsust kes riigis korra majja lööks.Praegused klounid seda ei suuda.
N
No kossa, kossa !  /   05:56, 29. aug 2018
Keskerakondlik valitsus on karm , aga õiglane ja loob kõik vajalikud korrad.
K
kõige suurem vastikus  /   03:32, 29. aug 2018
on nende noorte l i b u d e peale. palju õnne vanematele(eriti isadele). madratsid on peres kasvamas.
A
avaliku korra rikkumine  /   09:23, 29. aug 2018
miks nad niimoodi jalgupidi pingi peale ronivad nagu vanal ajal venelased augu peal kükitasid? Ja politsei selle peale ei reageeri? Pärast tahan mina sinna oma korralike riietega istuda äkki?
M
Meie  /   00:37, 29. aug 2018
Kanaemadest kes koristusvahenditega uhiskonda tapavad, bakterid on 40 aastaga koikidest koristusvahenditega immuunsed, korralikud pereisad kes korgijoogiga lapsi ja naisi voodisse veavad, 90% Inimesi kes 90 alas sajaga soidavad me oleme auto onnetuste surmades esikohal euroopas, too lepingutega ehitus jne petetakse tuhandeid valja, ohtulehe kommenteerjad enamus kes surnud inimesi taga kiruvad, proste kasutavad pereisad kes pere raha ara veavad, kuriteod millest 90% kohtukaristuseni ei joua, kui home koik eestlased arkaks ja hakkaks seltskonnas people lastega tookaaslastega raakima mis oige Vale siis liiklushhuligaane poleks seat enamus soidavad 90ga 90ne alas, siis noored teavad et kui raha vaja tuleb tool Minna siis, kuriteod toimepanijad rahvas paneb oigluse jalule sest see meie koikidest problem, is kogume toestusmaterjali ja pinnime ulestunnistused, siis me teame kus meie mehed kaivad ja kuidas koristada veega. Jne
S
Sohvi  /   00:17, 29. aug 2018
Täna näiteks oli üks kamp - umbes 16-aastased vene keelt kõnelevad pätid - Stroomi ranna mänguväljakutel. Neil oli kõvasti väljaelamata energiat. Igatahes lõhkus see kamp suure laevateemalise mänguväljaku piirdeid (tõmbas eest ära) ja muidu laamendas. Tulid ka köitest ronimisatraktsiooni juurde ja peale, kusjuures samal ajal oli sellel kolm 8-10 aastast last. Pidin neid paluma oma etteastega oodata, kuni väiksemad lapsed on platsilt lahkunud. Irvitasid omavahel et lapsed kardavad meid... Keegi tippu hiivanud noormees sülitas kusagile häälekalt.
No appi! Kas tõesti ei ole sellistel kusagil võimalik ennast proovile panna? Annaks mõne lammutamist vajava maja kätte või okste lõikamist ootava puu.. Las ronivad ja lõhuvad seal, mitte lastele ehitatud mänguväljakutel.
Mul oli tegelikult väga kahju, et mobiil parki jõudes tühjaks sai. Oleksin politseile või turvafirmale teatanud. Ise ma nendega käitumisprobleeme lahkama ei kippunud - väikest kasvu naine üksi miski 6-8 jõmmimõõtu poisikesega mõõtu võtma ei hakka.
K
Keevitaja  /   23:14, 28. aug 2018
Tartus kogunevad skateparki ja Turu taha. Elu keeb.
*
*  /   09:26, 29. aug 2018
Me otsisime Tartus jõe peal lõbusõitu tegeva laeva asukohta ja sattusime turu taha. Võttis kõhedaks küll. Väga halva mulje jättis linnast - samas hotellid ja välisturistid. Emajõe turu poolne äär oli ikka räigeid parme täis. Häbi, Tartu!
M
mnjah  /   22:46, 28. aug 2018
noored on kohe päris rõõmsad, et saavad korraga nii palju tähelepanu. Aga seda tähelepanu peaksid nad saama eelkõige oma vanematelt, mitte politseilt, sotsiaaltöötajatelt jne. Nende noorukite vanematega peaks ka keegi tegelema ja neile meelde tuletama, oskusi jagama kui vaja, et lapsed tahavad eelkõige tähelepanu ja tegelemist.
E
Ehh sinisilm...  /   11:12, 29. aug 2018
On mõni alles kergeusklik... need nagad on pätielu valinud ise, igavus on vaid petteks toodud. Nad ei taha, et nendega tegeldaks. Nad tahavad olla enda grupi ees tuusad. Nad tahavad lõhkuda, kõigilt asjad ära võtta. Nad tahavad, et inimesed ise neile kõik asjad ära annaksid.
  /   22:15, 28. aug 2018
Huvitav oleks teada, kas kodus ronivad ka jalgadega söögilaua peale.
K
kodus nad  /   08:17, 29. aug 2018
number kahel käivad ainult jalgupidi prilllaua peal.
K
Kahju  /   21:51, 28. aug 2018
Õpetaja koolis peab üksi selle kambaga hakkama saama. Laps on ikkagi kodu peegel. Sedagi ei suudeta õpetada, et pink on istumiseks, munder väärib austust.
P
politsei  /   21:43, 28. aug 2018
ootab järgmist jõhkrat kuritegu, siis laiutavad käsi edasi. Mis see asjapulkade jalutamine päeval pargis asja muudab, mitte midagi ei muuda.
+
+  /   08:00, 29. aug 2018
Politsei pole süüdi,sest massoonvalitsus ei anna selget korraldust korda luua,läänes ka politsei ei tülita kuritegeliike muslimpagulasi.
O
Omapärane  /   21:26, 28. aug 2018
...kuidas juurutatakse terminit "youth" ja ülihoolikalt välditakse rahvuse nimetamist. See ei juhtu ju ometi kogemata, selleks tuleb roppu tööd teha.
H
H.  /   21:19, 28. aug 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
+
+  /   08:01, 29. aug 2018
see on valitsuse tahtlik otsus,politsei pole süüdi et tal ei lasta korda luua-
N
N  /   21:16, 28. aug 2018
Narkokoeraga tuleks seal reid teha.
O
onujuhan  /   21:16, 28. aug 2018
ega kõik siis seal pargis veel pättid ei ole, olge veidi positiivsemad.
*
*  /   09:27, 29. aug 2018
no peab ikka loll või turist olema, et sinna "jalutama" juhtuks. niisama linnakodanik seal aega ei veeda.
E
Eino Taruk   /   21:10, 28. aug 2018
Pange sinna Mosquito seade (kõrge sagedusega heli, mis sööb teismelistel närrvid läbi) ja rahu majas :P
M
Margus  /   20:44, 28. aug 2018
See on juba nõukaaajast õudne koht. Huvitav,miks igas riigis kõige hullem inimräm.ps koguneb linna pearaudteejaama lähedusse?? Olen seda täheldanud kõigis Euroopa pealinnades- kõige hullemat rämpsu tõmbab ligi raudteevaksal! Ju seal on kõige parem reisivaid ja natuke hajevil/väsinud inimesi röövida... Milano Centrale raudteejaama ümbrusest pargist likvideeriti muide kõik pargipingid,et kalz/kaaabakad ei saaks seal istuda... Natuke aitas..
M
Margus  /   20:52, 28. aug 2018
Eestis siis sadamale lähim park..teeb sama välja
  /   20:42, 28. aug 2018
mimmud kõik päris korralike kintsude ja taguotsadega. mingid laiaks istudud peed on näha.
aga ma loodan, et lapsevanemad on uhked oma laste üle. nende ilus ja ehe kasvatus on seal näha. jaluli pingi peal ja puha.
üks on suutnud endale kõlari kaela ajada ja sellega seal täiskasvanute nina all hööritamas.
seal aitaks kaigas hästi.
K
Kuuuurija  /   20:41, 28. aug 2018
Parki kogunemise vastu ei ole midagi, imelik, et keegi selle peale üldse näpuga viibutab. Aga pargipinkidel jalatsitega tatsamine on küll taunimist väärt ja peaks klassifitseeruma avaliku korra rikkumiseks. Kurb, et politseitöllid sellist käitumist abitute nägudega pealt passivad.
K
keegi  /   21:12, 28. aug 2018
"Parki kogunemise vastu ei ole midagi, imelik, et keegi selle peale üldse näpuga viibutab."
keegi: Teismeeas inimesed on kampades omavahel positsioonilist maailma paika panemas ja just nii sealt algab ka kampade vaheline vägikaikavedu ja ümberkaudsetele oma eelise loomulikult ülbusega ja vägivallaga peale surumine.
K
Kuuuurija  /   21:35, 28. aug 2018
Loomulikult peavad teismelised kusagil suhtlemist ja oma koha päikse all välja võitlemist harjutama, inimene on ju karjaloom. Sõpradega, eakaaslastega kampa kogunemises pole iseenesest midagi kriminaalset ja seda kampadevahelise vägivallaga või linnakodanike terroriseerimisega automaatselt seostada ei tasu.
K
keegi  /   21:32, 28. aug 2018
"Parki kogunemise vastu ei ole midagi, imelik, et keegi selle peale üldse näpuga viibutab."
keegi: Ülbus ja ärplemine on häirimine ja hirmumeelsust kujundav olukord.
-
Mida ei tohi just kogunemisena või ülemeelselt lasta kujuneda. See pole tavaolukorras läbikäimine, vaid DEMONSTRATIIVSUS ja teismeliste kõrendite juures on näha vägivaldsust, joomarlust.
-
Sinu meelsus on tüüpiline pugejalikkus. Las kambas mõnitavad möödujaid, las peksavad omavahel. Jah ohumeelsus tekitab sinus nonde positsiooninäitajate vastu nüüd juba pugejalikku poolehoidu. Sa oled tüüpiline hall inimene, keda kambajuhist tolvan keerab kuidas aga tahab
V
volli  /   22:10, 28. aug 2018
Noored on noored. Olid nn. vanasti, on praegu ja ka tulevikus. Pakun välja lihtsa lahenduse: viige mõneks ajaks istepingid minema ja kuna noorte füüsis on nii kehvake siis nad lähevad päris ruttu koju. Nad lihtsalt ei jäksa pikalt püstijalu olla.
  /   07:16, 29. aug 2018
lähedal on ju kaubanduskeskused, kus istuda saab. talvel on seal soe ja mõnus. kogunevad sinna.
H
Hm  /   20:13, 28. aug 2018
See tsirkus ju õhutab kogunemisi veel takka - pubekad saavad oma 15 min kuulsust
M
Mb  /   20:12, 28. aug 2018
Lähen siis oma pundiga( mehed 30-45) sinna hängima? Kõik oleme kained, kui midagi on, siis tuleme vahele või kõige hullemal juhul paneme molli(last ei lööda) Keegi finantseeriks? Äkki mitte kollase vesti nägemine ei ärritaks noori ega provotseeriks?
P
politsei võiks tunnistada juba ,et  /   20:05, 28. aug 2018
nende saamatus .midagi ette võtta .
S
s  /   20:00, 28. aug 2018
tule taevas appi et mis toimub noored pätid ja naudib parki ning ühe sõnaga vangi viia siis oma tegude mõtlema ,hämmastav kuidas noored alkohol kätte saavad ,kõik kauplus iga töötaja suur vastutus et alkohol laste müüa ei tohi. varsti kooli ega ei õpi ,ei tööta.
U
Uku  /   19:56, 28. aug 2018
Tulevased vabadusvõitlejad. On mida 30 aasta pärast meenutada. My ass, see oli nali ...
  /   19:48, 28. aug 2018
EP ei oska tegutseda. Vene noored vaid naeravad nende üle.
P
positiivselt  /   19:48, 28. aug 2018
isegi MU PO olla kohale läinud.
M
mees34  /   19:46, 28. aug 2018
Oot need makaroni käte ja jalgadega noored on ohtlikud kurjategijad ve? Ärge ajage naerma
M
mõtlik  /   20:29, 28. aug 2018
astu õhtuhämaruse saabudes täna sealt läbi ja naera nende üle . Usu , homme enam ei naera.
M
mees34  /   20:48, 28. aug 2018
Ja pärast taaskohtumist ei naera enam nemad ise ega nende lähedased.
  /   20:43, 28. aug 2018
vaata mimmude ahtreid. need ongi mingid istuva stiiliga eided. nühivad mööda kaubanduskeskusi ja võib olla hoiavad mõnele voodi ka soojas.
kannatame kooli alguse ära  /   19:34, 28. aug 2018
IGAV ON.
kui siis on koolitundide ajal lapsed pargis pätti tegemas, vot siis kinni ja karmim suhtumine. karta on, et osadel lapsevanemad ei tea kus laps liigub. kõik ju rõhuvad, et toas arvuti taga istuda pole hea.
K
kindel kord  /   19:34, 28. aug 2018
Kõik, kellel ei ole ID-kaarti kaasas, tuleb kokku koguda ja üksikule saarele hulkurite kolooniasse saata. Eestil on 2222 meresaart.
I
INIMESTEL  /   19:36, 28. aug 2018
on meelest läinud need kümned pahade laste koolid ja siis polnud veel seda va rohtu ka veel Eestis liikumas.
V
Vanaema.  /   19:34, 28. aug 2018
Reformierakondlase kommentaar läheb läbi,aga minu oma (ma ei kuulu ühtegi erakonda),läbi ei lähe,sest olen lihtsalt vana ja küsisin miks need noored pingi peal ei istu vaid tallavad jalgadega pingid mustaks? ja keegi ei kutsu neid korrale?
N
Nii läheb,  /   19:32, 28. aug 2018
kuni politsei ka koslepi saab.
N
no ma ei tea  /   19:26, 28. aug 2018
kus on see Kanuti park,tahan Tallinnasse sõita,aga tahan seda parki vältida,olen vana inimene ja tõesti ei tea kus see park asub.Seletage palun.
G
googelda  /   19:52, 28. aug 2018
saad teada
K
kõik on läbi  /   19:23, 28. aug 2018
Stagnaajal ei istutud pargipinkide seljatoel, jalad istmete peal, see rong on ammu läinud ka spordivõistlustel seistakse istmetel ja asetatakse jalad istmete peale. Loomaaed.
Mida aeg edasi seda moraalsem ja soliidsem mulle stagnaaeg tundub, sellised pargipingil "istujad" oleks kohe miilitsa käest kumminuia saanud, nüüd annab linnapea nende kõrval intervjuud???
M
Miks  /   20:45, 28. aug 2018
ei istutud stagnaajal seljatugedel.Ikka istuti ja samamoodi oli kõik lagastatud.Pinkidel isegi magati ,joodi ning suitsu kimumine oli normaalsus.Suitsu kimuti isegi vaksalis pinkidel istudes.Tead ,et niiöelda stagnaajal oli näiteks viljandi alaealiste laste koloonias suitsud müügis,ning olid suitsupausid kurilkas.Ei maksa kiita pidevalt olnud aegu,kõik on inimestel liiga kiiresti meelest läinud.
/
/  /   22:58, 28. aug 2018
Sa pole stagnaajast midagi näinud, polnud sellist istumist ära aja jama, samuti ühistranspordis polnud sellis kohtade kinniistumist ja laiutamist, siis oli enamusel veel häbi sellise käitumise pärast. See tuli hirmust karistada saada ja primitiivid peavad kartma, muidu nad muutuvad kabakateks. Kuni 70ndate lõpuni inimesed ei hoidnud magalarajoonides uksi lukus, paljud uksed olid isegi öösel lahti ja koridori uksed ei käinud üldse lukus, mõelge selle peale võrreldes tänasega.
V
Vanaema.  /   19:18, 28. aug 2018
MIks peab sellest niii palju rääkima, kirjutama,et 10 päeva kontrollitakse ja siis ,mis siis edasi on? Kas pekstakse edasi?
Pingid on ikka istumiseks,aga noored tallavad need jalgadega mustaks.Kõik tähtsad,kes te seal olete,kas teie arvates ongi nüüd nii? Miks neid noori laiali ei aeta? Miks neid nii palju pildistatakse?
Et nad saaksid uhkustada,mina siin pildi peal ja vaata ,kes veel jne.
M
Miks  /   19:08, 28. aug 2018
Miks näod on varjatud? Lapsevanemad võiks appi võtta või on see ka riigi asi?
  /   18:48, 28. aug 2018
Kas see Nike tossudega jorss ongi "Kõva peksumees w"
S
sohver  /   20:10, 28. aug 2018
Nike tossudega pätile tuleks leida kinnine guljäitamine
S
s  /   18:45, 28. aug 2018
pange need inimesed tööle
pole nad nii lapsed midagi
N
no kas tõesti .  /   18:42, 28. aug 2018
ei saa politsei probleemile lahendust ,kogu praegune politsei kaader tuleks välja vahetada .
K
kl  /   09:33, 29. aug 2018
neile tuleks anda vabam voli ja karmimad seadused. Mis huvi on neil korrarikkuja kinni püüda kui see juba poole tunni pärast uuesti tagasi on ja näkku naerab. Keelata ei saa ka pingi seljatoel istumist, ses EL nõuete kohaselt peaks siis iga pingi kõrval olema pingi kasutusjuhend?
S
Sest vibutada tuleb  /   18:40, 28. aug 2018
mitte näpuga vaid piitsa, kaika või kumminuiaga.
S
seda pole tarvis  /   18:56, 28. aug 2018
nad notivad ennast ise vigasteks ja väetiteks, valu nii vaimne kui füüsiline on ühel tasemel las siis lakuvad ise oma haavu
K
kiitke takka  /   18:36, 28. aug 2018
harv juhus kui pime nägijaks saab
N
Nonahh  /   18:23, 28. aug 2018
Meedia ise samasugune päti kari pushivad teemat üles ja, kas töesti arvavad, et need noored nüüd sellest just indu juurde ei saa, muidugi saavad. On tähelepanu keskpunktis nimg see neile just meeldibki, las turvad teevad oma tööd ja meedia vaikigu.
M
Milles probleem?  /   18:14, 28. aug 2018
Sallivas Eestis võib kõike vabalt võtta.
J
jaah  /   18:45, 28. aug 2018
kopraonu ka ühel pildil.
T
to irw  /   00:37, 29. aug 2018
Need vene laamendajad kohe kindlasti eestlaste rahvuslikku parteid ei vali.
L
looduse poolt on koik kirja pandud  /   18:46, 28. aug 2018
oodakem vihma ja rahet, küll siis tunnevad looduse vitsa ja ata ata pepu peale
M
meie riigis  /   18:08, 28. aug 2018
ei tohi ju noortele midagi öelda ei ema ega isa kohe pannakse trahv või arestimajja.kõrvline isik läheb ütlema saab lõuga vaadake oma otsused üle.nnriigiisad
I
Insener  /   18:03, 28. aug 2018
No aga tehke sinna kiirkorras üks (valvega, valgustatud) tantsuala kus mängib muusika ja paar (linna toetatud) müügipunkti kust saab jäätist, jäätisekokteile, teed/kakaod/kohvi - ja kui omad ei tule sinna aega veetma siis turistid leiavad kiirelt. Ja tehke kiirelt kuni sooje ilmu veel on.
I
ips  /   19:13, 28. aug 2018
jah,siis saavad välismaalased kah nendelt lõuga,küll sa oleb nutikas,insener
M
mati  /   18:00, 28. aug 2018
Kas narkomüügi kängist mitte ükski ei saa narkomüügi süüdistust väga väga apsurd.
V
volts  /   17:59, 28. aug 2018
Kui noortel pole midagi teha kui ainult parkides vahtida siis on nad haiged ju.
K
käng  /   18:10, 28. aug 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
P
pekske  /   18:43, 28. aug 2018
kuna nad pole seda linna ehitanud, algamas on kiviaeg, kui nälg näpistama hakkab küll siis käed ja jalad tööle hakkavad, et nälga kustutada, kuid siis võib juhtuda, et polegi midagi süüa,
N
nad on looduse nautlejad  /   19:17, 28. aug 2018
nii kaua kui nele mõni puu pähe kukub, siis kiirabi ja politsei alustab menetlust , kumb oli süüdi kas puu või inimene
P
pätikari  /   17:58, 28. aug 2018
liigub kus tahab,pange siis plank ette ja väravast laske sisse,enne otsuge kotid läbi
V
volts  /   17:56, 28. aug 2018
Kui noortel pole midagi teha kui ainult parkides vahtida, siis peavad ju peast haiged olema.
S
sm pä.tid  /   17:53, 28. aug 2018
10 päeva pärast ajakirjandus vaikib ja uue hooga edasi