Seisukoht

Seisukoht | Diplom näppu lasteaias?

Kristiina Tilk, reporter, 28. august 2018, 17:42

3 KOMMENTAARI

e
eakas eestlane/ 31. august 2018, 20:10
Mitte ei saa aru, mis eksamite hirm see nüüd valitseb. Alustasin kooli ajal eksamite tegemist juba 4. klassis ja minu tollane klassijuhataja ütles meile väga arusaadavalt, eksam on teie teadmiste kontroll ja midagi karta pole tarvis, teilt ei küsita mitte midagi sellist, mida me õppinud pole. Nii on läinud kogu elu jooksul tehtud eksamid alati normaalselt, ilma mingi närvilisuse või hirmuta. Pole mõistlik viia haridustaset nii madalaks, et pärast häbi peaksime tundma.
i
Insener/ 29. august 2018, 12:13
Minu kooliaeg jäi nõuka aega. Põhikool oli siis 7 klassi, keskkooli osa oli neli klassi, ühtekokku sai siis keskhariduse 11 aastaga. Põhikooli lõpus (7. klassi) lõpetamisel olid eksamid, eksamid olid ka keskkoolis, tegin eksameid ka 8. klassi lõpetamisel, minust aasta vanem vend tegi eksameid ka 9. klassi lõpetamisel - hiljem kaotati keskkoolis klasside eksamid ära, jäid ainult keskkooli (so. 11. klassi) lõpueksamid - neid oli kokku 8 eksamit. Polütehnilise instituudi sisseastumisel tuli läbida veel viis eksamit, et tõestada enda sobivust insenerikutse omandamiseks. See kõik oli ettevalmistus suureks õppimise ja eksamite jadaks, mis tuli läbi teha insenerikutse saamiseks - õpiaeg TPI-s oli tollal 5,5 aastat, igal aastal 2 eksamisessiooni (igal sessioonil 4 või 5 eksamit).
Eksameid olen seega oma elus teinud mitu kümmet ( kokku võib sooritatud eksamite arv läheneda 50 - le ) ja ma leian, et ei ole põhjust halada oma ja teiste laste põhikooli lõpueksamite pärast. Eksam sunnib kordama õpitud materjali nii, et sellest midagi jääks meelde ka edasiseks õppimiseks, eluks ja tööks.
u
Unistage edasi ja proovi ikka veel/ 29. august 2018, 07:51

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee