Eesti uudised

Suurem osa direktoreid võtab idee avasüli vastu, ent on ka vastuhääli

Lauri Leesi: olen jälestanud riigieksameid nende tulekust saadik (103)

Liina Hallik, 28. august 2018 12:45
Lauri LeesiFoto: Teet Malsroos
Haridus- ja teadusministeerium tahab loobuda põhikooli lõpueksamitest ja tasemetöödest praegusel kujul. Suurem osa direktoreid võtab idee avasüli vastu. 

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul asutakse eksamikorralduses kavandama muudatusi, sest eksamiteks õppimisest on olulisem teadmiste, oskuste ja analüüsivõime kujundamine. Eksamimuudatused on kavas ka gümnaasiumi lõpus, et toetada õpilaste sujuvamat liikumist edasisel haridusteel ja anda riigile laiemat tagasisidet õpitulemuste kohta.

"Väga hea uudis! Suhtun väga hästi," rõõmustas Nõmme põhikooli direktor Ardi Paul

Samal teemal

Tallinna Pae Gümnaasiumi direktor Izabella Riitsaar sõnas, et põhikooli lõpueksamitega oli ammu aeg midagi ette võtta. "Kui rakendame õpet hariduslike erivajadustega õpilastele, siis sellisel kujul eksamite läbiviimine ei anna tõest pilti. Suhtun positiivselt mõtesse, et iga kool uurib enda õpilaste edukust ise." 

Ka Tallinna Mahtra Põhikooli direktor Alla Batrakova suhtus eksamite kaotamisse positiivselt, ent oma seisukohta pikemalt ei põhjendanud. 

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktor ja Tallinna Koolijuhtide Ühenduse esimees Raino Liblik märkis, et Tallinna koolijuhtide ühendus on juhtinud korduvalt tähelepanu põhikooli riigieksamite eesmärgile ja nende mõttekusele sellises vormis. "Toetan otsust praegusel kujul toimuvad põhikooli riigieksamid kaotada."

Meelis KondFoto: ARNO SAAR

Ka 21. Kooli direktor Meelis Kond suhtub ettepanekusse positiivselt. „Ma loodan, et vähemalt koolidele jääb siis võimalus mõõtmise instrumendid – lõputingimused ja koolieksamid – ise sätestada.” Kondi sõnul tuleks ka kaaluda ka gümnaasiumide riigieksamite küsimust. „Peab mõtlema, kas taolisel kujul riigieksamid on gümnaasiumiski mõistlikud. Kui neid on ainult kolmes aines ja teised ained ei oma fookust ega tähelepanu.”

Kauaaegne koolidirektor Lauri Leesi ei soovinud teemat täna kommenteerida, sest kohtub ministriga homme. „Ma ei oska praegu midagi öelda, ma kohtun temaga homme. Üks asi on, mis kirjutatakse ajalehes ja ministeeriumi teadaannetes, aga teine on see, mis meie, vanad tuttavad omavahel räägime,” ütles Leesi. „Nii palju võib öelda ja see pole mingi saladus, et mina olen jälestanud riigieksameid nende tulekust saadik. Igal aastal, kõik need aastad, olen ma avaldanud artikli, et ma ei armasta riigieksameid. Ma vihkan riigieksameid.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee