Eesti uudised

VIDEO | Haridusministeerium tahab põhikooli lõpueksamid ära kaotada (210)

Ohtuleht.ee, 28. august 2018, 11:48
 facebook.com/haridusministeerium/videos
Kooliaasta alguse pressikonverentsil teatas haridusminister Mailis Reps, et põhikooli lõpueksamid ja tasemetööd tahetakse senisel kujul kaotada. Edaspidi peaks otsustama kool, kas õpilane väärib lõputunnistust või mitte.

Samal teemal

Pressikonverentsil andis Mailis Reps ülevaate algava õppeaasta peamistest tegevustest, teemadest ja eesmärkidest. Üks haridusministeeriumi eesmärkidest on muuta põhikooli lõpetamise tingimusi. Need määratakse ka edaspidi riiklikus õppekavas, aga koolile jääb õigus otsustada, kas õpilane on õppekava läbinud ning saab põhiharidust tõendava tunnistuse. Põhikooli lõpueksamid ja tasemetööd praegusel kujul kaotatakse.

Repsi sõnul pole praegune süsteem õpilasesõbralik ehk ei toeta individuaalset suutlikkust, kuna lõpueksam on kõigil ühesugune. Eksamiks vajalike õpikuteadmiste asemel peaksid õpilased aga keskenduma mõistmise ja analüüsivõime kujundamisele.

Haridusorganisatsioonide ja huvirühmade esindajad on ühel meelel, et praegusel kujul põhikoolieksamite süsteem ei täida täies mahus sellele seatud eesmärke ja on aeg olukorda muuta. Praegune lõpueksamite süsteem ei toeta õppijakesksuse põhimõtet ning õpilase toetamist vastavalt tema individuaalsele suutlikkusele, sest põhikooli lõpetamiseks tuleb kõigil õpilastel sooritada ühesugune eksam.

See survestab koole keskenduma eelkõige õpilaste eksamiteks ettevalmistamisele, kuid olulisem on teadmiste, oskuste, mõistmise ja
analüüsivõime kujundamine. Põhikooli lõpueksamite ja tasemetööde lõpliku kaotamise üle langetab otsuse riigikogu.

210 KOMMENTAARI

h
Hel 30. august 2018, 22:14
Mulle tundub, et Reps ei viitsi oma lastega väga tegeleda, tahab, et nad kergelt läbi saaks
l
Lugeja 29. august 2018, 14:13
Ärge kalduge äärmustesse! Probleemid ju on olemas.Miks meil Eestis on nii palju ärevushäire ja õpiraskustega lapsi?Mõtlemisainet on siin küllaga.Selle asemel .et reaalsusele silmavaadata käib armutu poriloopimine! Häbi on!
Loe kõiki (210)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee