VEGAN-KANAKOIVAD (TAIRO LUTTER)

Viimasel ajal poelettidele tulnud valelihast tooted tekitavad tarbijates päevast päeva segadust. Tuunikalavõileib ja hakkliha ei pruugi olla üldse see, mida enda arvates poest ostad. Üks lugeja kirjutab, et tema ei saa sellistest püüetest üldse aru.

"Olen jupp aega juba omaette imestanud, et miks need, kes lihasöömist brutaalsuseks peavad, oma toitusid nii püüdlikult proovivad maskeerida erinevaks loomse päritoluga toiduks. Pole kuulnud aga, et keegi omnivooridest prooviks praekalast hapukasast teha või jõulukalkunist saada maasikaid. Mis aga puutub taimedesse ja (sellega seotud pseudo)eetikasse, siis pole välistatud, et teaduse arenedes tekivad ühel hetkel ka taimeõiguslased. Nüüdseks on juba teada, et taimne elurikkus on vägagi mitmekesine, taimedel on omad suhtlusviisid ja juurtelt on leitud ka närvirakkudele sarnaseid rakke. Nii et, kes teab, võibolla on toore porgandi söömine sama hirmus, kui oleks elusast kanast tüki hammustamine. Ise vaatan juba ammu pakendeid ja minust jäävad poodi kõik hakklihasegud ja tooted, mis sisaldavad sojajahu (soja on kõike muud kui igas asendis tervislik toit), mille tootmise maad ja aega kuskil avaldatud ei ole, sama lugu kanakondikaapega. Loodus on inimese loonud omnivooriks," kirjutab lugeja

Täispikka lugu vegantoodetest loe SIIT!

Jaga artiklit

64 kommentaari

Y
yyy  /   10:57, 29. aug 2018
Minu meelest tuleks igale veganile medal anda selle eest et ta on päriselt hummaanne. Päriselt hoolib kõikidest teistest olenditest siin maa. Seda enam, et on 100 korda ära tõestatud, et täistaimne toit on palju tervislikum kui muu toit. Jah, muidugi, ravimifirmadele ja loomatööstustele on kasulik ikka seda vana juttu korrata. Kuid see pole tõsi.Kujutan ette, kuidas meditsiin sai oma nö "uuringutes" numbrid. Võeti 100 segatoidulist inimest, vaadati, et pooled on enam vähem hea tervise juures ja enamus jääb ellu, Seega voilaa - loomset toitu peab sööma. Eilne päev on see jutt. Vaadake ka mis mujal Euroopas toimub. Perearstide jaoks on täistaimne toitumine kõige loomulikum osa. Aga lõpetuseks siiski - veganitele on kõige tähtsam eetilisuse küsimus - jätta teised hinged terveks. Ehk siis süüa liha, olla haige ja kahjustada teisi liike? Või süüa täistaimset toitu, jätta teised liigid terveks? Mis neid veganeid kottida, väga õigesti käituvad. See, kuidas mingi toit on nimetatud, pole mingi probleem asja juures. Eriti kui silti lugeda. Sojahakkliha ei tee kellegile liiga. See, et soja on kahjulik - jälle vale ja kellegile kasulik on seda valet kirjutada. Loomadele söödetakse seda kogu aeg sisse, ei ole ta kahjulik ka inimestele.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis