Elu

LEMMIKÕPETAJA | Rainer Ild: klassijuhataja õpetas mulle matemaatika ilusti selgeks, aga minust sai ikka vaene muusik 

Kristjan Väli, 31. august 2018, 16:01
Rainer Ild ja tema klassijuhataja Hulda Larin. Erakogu
"Klassijuhataja Hulda Larin oli õpetaja, kellele oli tähtis see, et laps õpib matemaatika selgeks. Ja suuremal või vähemal määral see mul ka õnnetus. Ega tema ole süüdi, et elu läks sedasoodu, et minust sai vaene muusik," naerab Noortebändi võitja Rainer Ild.

Rainer ei mõtle kaua, kui uurida tema käest, millline õpetaja tal enim meeles on. "Hulda Larin. Tema jäi ikka meelde ja hinge," meenutab Rainer rõõmsalt oma kunagist klassijuhatajat, kes oli samaaegselt ka matemaatikaõpetaja.

"Ta oli hea õpetaja, lasi tunnis mul viisteist minutit tukkuda. Aga vastutasuks pidin pool tundi matemaatilisi ülesandeid lahendama. Peale selle oli ta õpetaja, kes õpetas mulle selgeks, et see on täiesti normaalne, kui inimene endas vahel kahtleb. Sellest on tänaseks saanud üks mu suurimaid tugevusi, mis samal ajal on veidi ka nõrkus," leiab muusik.

Rainer Ild ja tema klassijuhataja Hulda Larin. Erakogu

Samal teemal

Raineri sõnul oli ta kunagi klassijuhtaha just sedalaadi õpetaja, kes viitsis temaga tegeleda ning leidis alati võimalusi, et väikesele Rainerile ebameeldiv aine, nagu matemaatika seda oli, lõbusalt selgeks teha. Hulda õpetas noormehele rehkendamist rulalaua näitel, sest rulatamine oli tol ajal popp.

"Jah, temaga sai ka koos nutetud, olgem ausad. Eluteel oli raskusi. Aga teate, mis mul veel tänini hästi meeles on. Hulda rääkis meie klassile tihtipeale ka numbritest, nende tähendusest, mõjudest ja eluteenumbritest. Ja see jäi mulle külge. Ma küll tean ainult enda eluteenumbri 9 tähendust ja seda ka üpris vähe, aga sellegipoolest küsin teistelt inimestelt nende eluteenumbrit," naerab Rainer. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee