Eesti uudised

Eestlased ei oska puhata: enamik meist teeb tööd ka puhkusel olles (7)

Toimetas Silja Ratt, 27. august 2018, 14:10
Sülearvuti ja nutitelefonid võimaldavad töö kõikjale kaasa võtta, ka puhkusele MATI HIIS
Värskest küsitlusest selgus, et pea kolmveerand (73%) eestimaalastest tegeleb tööasjadega ka puhkuse ajal.

Pea iga kolmas (32%) töötaja tegeleb puhkusel olles tööasjadega aktiivselt ja loeb töökirju vähemalt kord päevas, 42% töötajatest hoiab tööasjadel silma peal aeg-ajalt, selgus CVKeskuse uuringust.

Samal teemal

Kõige tihedamini hoiavad end tööl toimuvaga kursis müügisektori töötajad ja juhid, kellest koguni 80% leidsid, et on seotud tööasjadega ka puhkusel olles. Kõige vähem tegelevad tööga puhkuse ajal transpordi- ja ehitussektori töötajad, mis on ka töö iseloomust tulenevalt loogiline.

„Värske küsitlus näitas, kuivõrd läbipõimunud on tänapäeval töö ja vaba aeg – kõigest viiendik juhtidest suudab puhates tööd mitte teha,“ ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Infoajastul tuleb puhkusel olles näha suurt vaeva, et põgeneda tööga seotud uudiste eest, kuna töö on meist alati vaid mõne kliki kaugusel.“

„Samas on töötajate soov end tööga aeg-ajalt kursis hoida ka mõistetav – teadmatus, mis tööl toimub, tekitaks paljudele arvatavasti puhkusel olles suurt stressi. Siiski ei tohi unustada, et puhkus on energiavarude taastamiseks hädavajalik,“ lisas Auväärt.

Eestis on sätestatud minimaalseks põhipuhkuse kestuseks 28 kalendripäeva aastas, millest vähemalt 14 järjestikust kalendripäeva tuleb puhata katkematult.

Küsitlusse andis panuse 1207 töötajat üle Eesti.

7 KOMMENTAARI

j
jah 29. august 2018, 06:27
oskaks puhata kull,aga ei ole vöimalust ,ainuke kuu kus vöimalik natuke rohkem raha saada,puhkuseraha ja otsin kohe vöimalust ka tööd teha,sest lihtsalt seda on vaja.Neid puhkajaid on meie riigis ikka uksjagu ,söidavad kaugele ja lendavad veel kaugemale,kuidas keegi.
e
28. august 2018, 20:50
eestlased on üks s..aks töökas rahvas.
seda on juba lõhnast tunda
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee