Eesti uudised

Sass Henno: on aeg korgijoogi-vägistajatega lõpp teha! (69)

Toimetas Gerly Mägi, 27. august 2018 00:14
Sass HennoFoto: Mihkel Maripuu / Postimees
"Ma ütlen selle välja. Korgijoogi-vägistajatega tuleb lõpp teha. Palun leiame nad üles. Tunnistame nende vastu. Teeme nad avalikuks," kirjutab Sass Henno oma Facebookis, ajendatuna sellest, et tema sõbra kallim korgijoogimürgistuse sai.

"Tüdruk õnneks elus ja kuna sõber oli juures, kui ta kokku kukkus, siis keegi teda kuskile ärakasutamiseks vedada ei saanud," selgitas ta juhtunut. 

Samal teemal

Henno, kes ka ise ööklubide sage külaline, kuuleb sarnaseid lugusid sageli. Ent mitte ainult ohvritest. Ta kirjeldab ka juhtumeid, kus inimene ise on rääkinud, kuidas korgijoogiga ohvri voodisse meelitas. "See on jälk maailm, kus head alati ei võida."

Henno sõnul on üks tema väga lähedane inimene nooruspõlves sarnase juhtumi üle elanud. "Ja seepärast mõistan hästi, kuidas sa üksi ei suuda pärast politseisse minna. Sest kui sa oled niigi igas mõttes katki, kui palju sa tahad vastata küsimustele: "mis teil seal siis väidetavalt juhtus?""

"Asja mahavaikimine ja see tunne, et me midagi ei saa teha, laseb sisuliselt vägistajatel segamatult edasi pidutseda," kirjutab Henno ning kutsub üles korgijoogi ohvreid politseisse pöörduma.

"Neid juhtumeid on võimalik lahendada. Ja selle teema avalikkuse ees hoidmine suudaks panna nii politseile, proksile kuni kantsleriteni välja surve, neid juhtumeid mitte lahendamata jätta. Tulemus oleks see, et need oma arust ägedad vennad, kes arvavad, et on lahe GHB-ga tüdrukuid pildituks joota ja siis läbi une ilma nõusolekuta seksida, saab tegelikult vastutama panna. Ja kinni panna. See on kõige jälgim kuriteo liik, kus kurjategijad kõnnivad enamasti vabalt ringi, tänu sellele haigele mentalittedile, kus häbistatakse ohvrit, mitte vägistajat. Missiis, et sa ei ole kunagi süüdi, kui sa jood valet jooki. Sa oled süüdi, kui sa tüdrukule mürki sisse joodad."

Henno paneb inimestele südamele, et nad korgijoogi ohvritena oma läbielamist maha ei vaikiks. Ta on valmis ka ise nõu ja jõuga aitama neid, kes kohe esimesena politseisse pöörduda ei julge.

"Vaikimine aitab ainult neid vägistajaid, kelle jaoks see on lihtsalt fun. /.../ Mul on tunne, et on viimane aeg korgijoogivägistajatelt nende puutumatus ära võtta. Riik ei suuda noori nende eest kaitsta, aga me ise suudame, kui selle teema avalikkuse ette toome."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee