Eesti uudised

PAET: McCaini surmaga jäi Eesti ilma põhimõttekindlast sõbrast ja liitlasest (16)

Toimetas Silja Ratt, 26. august 2018 15:54
Urmas PaetFoto: Jörgen Norkroos
Euroopa parlamendi liige ja endine välisminister Urmas Paet kirjutab Facebookis, et senaator John McCaini surmaga jäi Eesti ilma põhimõttekindlast sõbrast ja liitlasest.

"Eestit viimati 2016. aasta lõpus külastanud McCain oli USA poliitikas inimene, kellele polnud vaja kunagi seletada Eesti ja Euroopa julgeolekualaseid muresid, sest ta teadis neid, oli alati põhimõttelistel seisukohtadel, mis tuginesid vabaduse, demokraatia ja õigusriigi hoidmisele ja tugevdamisele," kirjutab Paet ja lisab, et McCainil ei olnud illusioone autoritaarsete režiimide ja nende liidrite suhtes.

Samal teemal

"Seetõttu pidas ta oluliseks NATO riikide tihedat koostööd ja kaitsevõimekuse tugevdamist ning tuge nendele riikidele, kes olid sattunud ebaõiglase rünnaku ja surve alla. Värskelt tuli see eriti esile viimasel ajal, kui president Trump hakkas välja saatma segaseid signaale nii koostöö suunal Euroopaga kui väljendama soovmõtlemist Venemaa, Põhja-Korea ja teiste autoritaarsete riikide suhtes."

Paet tõdeb postituse lõpus veelkord, et McCaini lahkumine on suur kaotus Eestile.

"Me oleme jäänud ilma inimesest, kes sai aru Eesti keerulisest minevikust ja toetas meid vabadusele põhineva tuleviku kujundamisel. Maailm on jäänud ilma inimesest, kes teadis täpselt, mis on vabaduse ja demokraatia hind," kirjutab Paet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee