Aimar Altosaar (TIINA KÕRTSINI)

Vabaerakondlane Aimar Altosaar annab enda Facebooki kontol teada, et lahkub erakonnast. 

"Head erakonnakaaslased! Kustutan täna oma nime erakonna liikmete nimekirjast. Mind ootab töö, mis eeldab mitte seotust erakondadega. Valitsuserakondade toiduahelatest rikutud poliitiline kultuur on kujundanud olukorra, kus mitmetel elualadel pole soovitav kuuluda ühessegi erakonda," selgitab Altosaar enda otsuse tagamaid. 

Ta jätkab kohe, et tegelikult ei peaks poliitiliste ühenduste liikmeskond olema fikseeritud riiklikus registris vaid peaks jääma iga erakonna siseasjaks. Ka erakonna registreerimiseks minimaalse liikmete arvu kehtestamine on anakronism, mis ei sobi Altosaare arvates kaasaegsesse avatud demokraatlikku ühiskonda. "Tean, et Vabaerakond tegeleb demokraatia arendamisega edasi, kuhu ka mina saan edaspidigi anda oma panuse sidumata end otseselt ühegi erakonnaga," lisab mees.

Altosaar ütleb oma postituses,et soovib väga, et Vabaerakond liiguks poliitikakujundamisel lähemale teemadele, mis puudutavad enamikku valijaid igapäevaselt ning mida võib kokku võtta kolme T-ga – töö tervis ja turvalisus. Tööjõu- ja tööpuuduse üheaegne teravdumine annavad Altosaare sõnutsi tunnistust tööturu kriisist, mille lahendamisel on poliitikutel palju ära teha.

Altosaar jagab enda postituses näpunäiteid, mida tema meelest tuleks poliitikas ära teha ning avaldab lootust, et Vabaerakond võtab need teemad ette.

"Lõpuks avaldan veelkord imestust, kuidas uuendustele ja poliitilise kultuuri muutmisele suunatud erakond on jäänud ainsaks parlamendierakonnaks, mis ei ole oma poliitika kujundamisel kasutanud sotsioloogilisi uuringuid. Kuid olgugi see siis lihtsalt üks erakonna omapära, sest meedia jälgimise, elukogemuse ja intuitsiooni abil võib saada ka mingi pildi valijaskonna ootustest ning valmiskolekust meie ideid vastu võtta," võtab Altosaar jutu kokku.

"Lahkudes soovitan: püüdke mõista teisi, siis võib loota, et mõistetakse ka teid!
Olge kõik terved! Edukat valimiskampaaniat!"

Jaga artiklit

16 kommentaari

M
meh  /   23:21, 26. aug 2018
Loodan, et Eesti 200 pole prügikast
D
deviis  /   22:03, 26. aug 2018
kord parteilane, alati parteilane!
(isegi kui pole registris)

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis