Eesti uudised

Aimar Altosaar lahkub Vabaerakonnast (16)

Toimetas Silja Ratt, 26. august 2018 13:15
Aimar AltosaarFoto: TIINA KÕRTSINI
Vabaerakondlane Aimar Altosaar annab enda Facebooki kontol teada, et lahkub erakonnast. 

"Head erakonnakaaslased! Kustutan täna oma nime erakonna liikmete nimekirjast. Mind ootab töö, mis eeldab mitte seotust erakondadega. Valitsuserakondade toiduahelatest rikutud poliitiline kultuur on kujundanud olukorra, kus mitmetel elualadel pole soovitav kuuluda ühessegi erakonda," selgitab Altosaar enda otsuse tagamaid. 

Samal teemal

Ta jätkab kohe, et tegelikult ei peaks poliitiliste ühenduste liikmeskond olema fikseeritud riiklikus registris vaid peaks jääma iga erakonna siseasjaks. Ka erakonna registreerimiseks minimaalse liikmete arvu kehtestamine on anakronism, mis ei sobi Altosaare arvates kaasaegsesse avatud demokraatlikku ühiskonda. "Tean, et Vabaerakond tegeleb demokraatia arendamisega edasi, kuhu ka mina saan edaspidigi anda oma panuse sidumata end otseselt ühegi erakonnaga," lisab mees.

Altosaar ütleb oma postituses,et soovib väga, et Vabaerakond liiguks poliitikakujundamisel lähemale teemadele, mis puudutavad enamikku valijaid igapäevaselt ning mida võib kokku võtta kolme T-ga – töö tervis ja turvalisus. Tööjõu- ja tööpuuduse üheaegne teravdumine annavad Altosaare sõnutsi tunnistust tööturu kriisist, mille lahendamisel on poliitikutel palju ära teha.

Altosaar jagab enda postituses näpunäiteid, mida tema meelest tuleks poliitikas ära teha ning avaldab lootust, et Vabaerakond võtab need teemad ette.

"Lõpuks avaldan veelkord imestust, kuidas uuendustele ja poliitilise kultuuri muutmisele suunatud erakond on jäänud ainsaks parlamendierakonnaks, mis ei ole oma poliitika kujundamisel kasutanud sotsioloogilisi uuringuid. Kuid olgugi see siis lihtsalt üks erakonna omapära, sest meedia jälgimise, elukogemuse ja intuitsiooni abil võib saada ka mingi pildi valijaskonna ootustest ning valmiskolekust meie ideid vastu võtta," võtab Altosaar jutu kokku.

"Lahkudes soovitan: püüdke mõista teisi, siis võib loota, et mõistetakse ka teid!
Olge kõik terved! Edukat valimiskampaaniat!"

Samal teemal

30.07.2018
Elo Lutsepp taandas end Vabaerakonna juhatusest
09.06.2018
Repliik | Jätkem hala vananeva rahvastiku pärast
27.03.2018
Koristajaks või kärulükkajaks?! 50+ vanuses spetsialiste ärritab töötukassa ja riigi suhtumine
25.03.2018
Aimar Altosaar | Tööturg vajab raputust