Maailm

Novitšoki ohver võitleb taas haiglas elu eest (28)

Toimetas Silja Ratt, 26. august 2018 11:14
Salisbury haigla, kus Rowleyt ravitakse.Foto: AFP/Scanpix
Juuni lõpus leiti Salisbury lähedalt Novitšoki mürgituse saanud mees ja naine. Dawn Sturgess (44), suri, kuid mees, Charlie Rowley (45), jäi ellu. Nüüd võitleb Rowley aga taas haiglas enda elu eest, kuna põeb ilmselt meningiiti ehk ajukelmepõletikku.

Rowleyt ravitakse samas haiglas, kus ta pärast Novitšoki mürgitust ravi sai, kirjutab Daily Mail. Mees põeb kardetavasti meningiiti. Rowley võttis parameedikutega ühendust reedel, kuna ta arvas, et jääb pimedaks (meningiigi üks sümptomeid on fotofoobia ehk silmade valguskartlikkus S. R.). 

Nüüd on Rowley taas intensiivravi palatis. Kardetakse, et kui mees on tõepoolest meningiiti nakatunud, võivad sellega kaasneda tõsised terviserikked. Ilmselt sai haigus alguse pärast närvimürgiga kokku puutumist.

Rowley vend Matthew (47) kinnitas väljaandele Sunday People, et haiglaõe kinnitusel peavad arstid haigust tõepoolest meningiidiks. Matthew arvab, et tema vend lasti haiglast liiga vara välja. Ta lisas, et vend suudab nüüd jälle näha, kuid ta ei näe selgelt. 

Matthew sõnul on Charlie Rowleyl parasjagu kohutav aeg. "Ta püüab siiani Dawni kaotusest üle saada. Ta armastas teda väga. Ta on sellepärast väga endast väljas," kirjeldas Matthew.

Õnnetul kombel oli just Dawn enda ja Rowley mürgiga nakatumises süüdi. Nimelt leidis naine parfüümipudeli ning pihustas sealt enda ja mehe peale lõhna. Hiljem selgus aga, et pudelikeses oli hoopis närvimürk Novitšok.

Rowley oli kümme päeva koomas, enne kui ta toibus. Dawn Sturgess suri aga kaheksandal juuli.

Venemaa president Vladimir Putin on eitanud Venemaa igasugust seotust närvimürgiga Novitšok.

Samal teemal

17.09.2018
Salisburys haigestus kaks restoranis einestanud inimest
08.07.2018
Novitšokiga kokku puutunud naine suri, Briti politsei algatas mõrvajuurdluse
06.07.2018
Teadlane: Novitšok, millega Briti paar kokku puutus, pidi olema suletud anumas
05.07.2018
JÄLLE NÄRVIMÜRK NOVITŠOK! Mis saab edasi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee