Laadin videot...
107
fotot
Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu. (Kenno Soo)

Viljandi lauluväljakul toimus laupäeval erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu. Tasuta üritusele olid oodatud kõik laulu- ja tantsuhuvilised rõõmsad külalised, mitte ainult erivajadustega inimesed.

Tänavune pidu oli pühendatud Eesti sajandale sünnipäevale, mis inspireeris ka selle repertuaari. Üritusel osales president Kersti Kaljulaid, kes võttis sõna ja laulis publiku seas istudes kooridelegi kaasa.

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu. (Kenno Soo)

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu peeti tänavu juba kümnendat korda. 2017. aastal toimunud pidu oli eriline selle poolest, et lauluväljakul oli ekraan, kus näidati kõlanud laulude sõnu ning esimest korda Eestis tõlgiti kõik laulud ka viipekeelde. Seda tehti tänavugi. Samuti muudeti pidu ligipääsetavamaks nägemispuudega inimestele.

Tänavu on kontserdi kavad trükitud ka Braille'i kirjas (punktkiri ehk pimedate kiri), sest juba teist aastat osaleb peol Lõuna-Eesti pimedate ühingu kümneliikmeline lauluansambel, kirjutab Delfi. „Nad on oma laulude tekstid kõik punktkirja trükkinud, sõrmede abil tekste lugenud ja nii laulud pähe õppinud,“ selgitas Delfile peo programmijuht Piret Aus.

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu. (Kenno Soo)

Peo ajal toimus ka traditsiooniks kujunenud laat, kus müüdi erivajadusega inimeste valmistatud käsitööd.

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu. (Kenno Soo)

Jaga artiklit

8 kommentaari

H
Hm  /   10:00, 27. aug 2018
Kaks kohaletulnud inimest rääkisid ikka kuidas nemad hoolivad ja märkavad neid"teistmoodi "inimesi.Sel päeval märkasid järgmine päev saadetakse tööbüroosse"spetsialistide"juurde kes püüavad iga hinna eest invaliidsus toetusi kärpida.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis