Galeriid

VIDEO JA GALERII | Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupeol oli viipekeelne tõlge (7)

Fotod ja video: Kenno Soo, 25. august 2018, 17:39
Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu.Foto: Kenno Soo
Viljandi lauluväljakul toimus laupäeval erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu. Tasuta üritusele olid oodatud kõik laulu- ja tantsuhuvilised rõõmsad külalised, mitte ainult erivajadustega inimesed.

Tänavune pidu oli pühendatud Eesti sajandale sünnipäevale, mis inspireeris ka selle repertuaari. Üritusel osales president Kersti Kaljulaid, kes võttis sõna ja laulis publiku seas istudes kooridelegi kaasa.

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu.Foto: Kenno Soo

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu peeti tänavu juba kümnendat korda. 2017. aastal toimunud pidu oli eriline selle poolest, et lauluväljakul oli ekraan, kus näidati kõlanud laulude sõnu ning esimest korda Eestis tõlgiti kõik laulud ka viipekeelde. Seda tehti tänavugi. Samuti muudeti pidu ligipääsetavamaks nägemispuudega inimestele.

Tänavu on kontserdi kavad trükitud ka Braille'i kirjas (punktkiri ehk pimedate kiri), sest juba teist aastat osaleb peol Lõuna-Eesti pimedate ühingu kümneliikmeline lauluansambel, kirjutab Delfi. „Nad on oma laulude tekstid kõik punktkirja trükkinud, sõrmede abil tekste lugenud ja nii laulud pähe õppinud,“ selgitas Delfile peo programmijuht Piret Aus.

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu.Foto: Kenno Soo

Peo ajal toimus ka traditsiooniks kujunenud laat, kus müüdi erivajadusega inimeste valmistatud käsitööd.

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu.Foto: Kenno Soo

7 KOMMENTAARI

h
Hm 27. august 2018, 10:00
Kaks kohaletulnud inimest rääkisid ikka kuidas nemad hoolivad ja märkavad neid"teistmoodi "inimesi.Sel päeval märkasid järgmine päev saadetakse tööbüroosse"spetsialistide"juurde kes püüavad iga hinna eest invaliidsus toetusi kärpida.
t
Tralllalaa 26. august 2018, 13:30
Laulame kurtidele, tantsime koos jalututega, näitame vikerkaart pimedatele... see tundub mõttetu, kuid siiski on ka kurttummadel omad laulud, jalutute...
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee