TerviseametFoto: Teet Malsroos
Toimetas Silja Ratt 25. august 2018 11:39
Terviseameti peadirektor Merike Jürilo kinnitas, et menetlus kloordioksiidi ehk MMS-i suhtes käib, kuid menetluse huvides ei saa detailidest täpsemalt rääkida.

ERR vahendab, et Terviseameti peadirektor Merike Jürilo kinnitas Vikerraadio saates "Uudis+", et seaduseid ja regulatsioone on piisavalt, mis võimaldavad teha järelevalvet ka nn piiripealsetele toodetele, mis pole seaduse mõistes ei ravim ega tervishoiuteenus.
"Meil kehtib rahvatervise seadus - ei tohi levitada väärinformatsiooni toodete kohta, mis võivad ohustada inimese elu või tervist; reklaamiseadus ütleb, et tooteid ei tohi müüa agressiivsel moel või valeväiteid esitades. Kosmeetikatoodete määrus ütleb, et kosmeetikatooted peavad olema märgistatud vastavalt sellele, mida nad tegelikult teevad ja sisaldavad. Kemikaaliseadus kehtib," loetles Jürilo.
 
Möödunud nädalal hämmastas kogu Eestit taas juhtum, mil salajasse MMS-i gruppi kuuluv eestlane kirjeldas, kuidas ta enda lapse haiget sõrme MMS-i ja DMSO lahuse abil ravib. Pildil olev sõrm nägi aga väga õnnetu välja - kommentaarides spekuleeriti, et see vajab juba amputeerimist.