Eesti uudised

Vaidlus Rail Balticu planeerimise seaduslikkuse üle jõudis kohtusaali 

Kas Rail Balticu kiirraudtee mahitajad kavatsevad ohustatud metsistest jõhkralt üle sõita? (171)

Juhan Haravee, 25. august 2018 00:06
METSIS JÄÄB KODUTA: Kavandatava Rail Balticu kiirraudtee eelistatud trass kihutab üle metsiste elupaikade. Metsis on aga Eesti metsades niigi ohustatud liik.Foto: Vida Press

Aastaid kestnud vaidlus, kas meil on ikka vaja sellist metsi ja soid läbivat kiirraudteed nagu Rail Baltic, jõudis otsaga Tallinna halduskohtusse. Kas ja kuidas söandab õigusemõistja kõigutada Toompeal juba otsustatud asja? Kindlasti võib osa meist seda vaidlust aga jätkata juba mõne aasta pärast end pehmetel vaguniistmetel lõdvaks lastes ning üle väiksemate vendade elupaikade kihutades.

Tallinna halduskohus arutas neljapäeval avalikul istungil MTÜ Eesti Looduskaitse Seltsi (ELS), MTÜ Avalikult Rail Balticust (ARB) ja Kohila vallavalitsuse märtsis esitatud kaebust kiirraudtee Rail Balticu maakonnaplaneeringute tühistamiseks. Kiirraudtee Harju-, Rapla-, Pärnumaa maakonnaplaneeringud kehtestati riigihalduse minister Jaak Aabi käskkirjaga tänavu veebruaris. Kaebused jõudsid halduskohtusse kuu hiljem.

ARB juhatuse liige Priit Humal kirjutas ühenduse kodulehel, et ühiskaebuse eesmärk on peatada Rail Balticu (RB) rajamine õigusvastaste maakonnaplaneeringute alusel ja need tühistada. Samuti nõudsid rahulolematud kaebajad RB planeerimist puudutavate salastatud dokumentide avalikustamist. Kaebajad rõhutavad, et ei soovi kohtusse pöördumisega välistada RB rajamist Tallinna–Pärnu–Riia suunale, kuid seda peaks tegema dokumente varjamata, keskkonda ja inimasustust säästval viisil ja asjakohaste uuringute põhjal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.11.2018
Selgus käes: Eesti soodes pesitseb haruldane mudanepp
11.10.2018
Rail Balticu Eesti territooriumile jääv trass läheb viiendiku võrra kallimaks
14.08.2018
Eksperdid: Rail Baltic mõjutab tugevalt ehitusturgu
18.06.2018
Eesti on ettevaatlik: Kiievist Tallinnasse rongiga veel ei saa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee