Maailm

Kuopio bussiõnnetuse ohvritele tõttas esimeste seas appi eestlane (25)

Toimetas Greete Kõrvits, 24. august 2018, 20:11
Õnnetusse sattunud buss vedas pensionieas inimesiFoto: AFP/Scanpix
Kuopio linna elanik, eestlane Christo Neemre oli teel osturetkele, kui kaubamaja poole viivale sillale keerates leidis eest kohutava õnnetuspaiga. Mees tõttas bussi kinni jäänud kannatanutele appi.

Neemre räägib Helsingin Sanomatele, et kui tema sillale keeras, ei olnud kiirabi ja pääste veel kohale jõudnud. Bussi kõrval seisid kaks inimest, kes appi karjusid.

Neemre ronis bussi, mis oli üleni klaasikilde täis. Noaga lõikas ta katki turvavöösid ja rääkis kannatanutega, küsis nende vigastuste ja valude kohta. Ühe vigastatu pulssi katsudes ta lööke ei tundnud...

Neemre kirjelduse järgi olid hukkunutest kolm bussi tagaosas, üks aga leiti bussi alt. Tema hinnangul olid bussisviibijad üle 50aastased, mis vastab ka politsei kinnitusele, et buss vedas pensionäre. Mõned inimesed olid kergemalt viga saanud ja suutsid omal jalal liikuda, paaril reisijal aitas Neemre kiirabiautosse ronida.

Samal teemal

26. august 2018, 19:55
Soome bussiõnnetuse ohvreid aidanud eestlane: "Kuulsin hüüdmist: appi, aidake, valus on!"
24. august 2018, 17:06
Soomes sõitis buss sillalt raudteerööbastele, hukkus neli inimest

25 KOMMENTAARI

h
Hallo 26. august 2018, 22:17
Üle 50 ei ole veel ju pensionär ? Või Soomes on ? Koik ei saanud lendurid ja baleriinid ka olla! Kord oli eestlane teel lasteaeda, siis jälle poodi!igatahes tubli mees . Kiidusõnad vanematele, kes on abivalmis poja üles kasvatanud!
i
26. august 2018, 19:07
ilmaasjata ei pilluta siin p.... kedagi, ikka tegude jätgi.
Loe kõiki (25)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee