Inimesed

Õhtulehe katse!

VÕITLUS HERILASTEGA: mida kodukootum vahend, seda tõhusam (44)

LISA KOMMENTAAR

Allergik 26. august 2018 22:33
Herilane on ohutu inimesele, kes ei ole allergiline. Ei ründa, kui hullult vehkima ei hakka. Kui sutsab, ei ole reaktsiooni. Siiski võiks koduaias grillikoha juures olla püünis, kui neid on liiga palju. Minul, allergilisel, on EPIPEN süstal kiirelt kättesaadav. Ametlikult allergiline saab selle osta paari euroga, niisama on kallis.
JuSS 26. august 2018 02:57
Tuppa lennanud herilase puhul soovitan kasutada harilikku kärbsepiitsa. Lennult on sellega muidugi raskem tabada. Varem oli saada selline kenake asjake nagu elektriline, patareitoitl tennisereketi kujuline riistapuu. Sellega saab ka tiirlejale pihta. käis üks särts ja sademed. Ka herilane oligi oma elektrtooli kätte saanud. Varemalt võis neid kataloogidest tellida. Sel suvel ei õnnestunud. Vahest on siin oomakaitsjt käsi mängus?
Folklores 25. august 2018 19:22
kirjutab, et Lembitu enne lahingut kutsus kokku kärajad.
Siis nõudis, et joome mõdu ja laulame ja lööme mõned herilased pooleks.
Siis joosti metsa, lahinguks oli hilja ja ega herilased ka armu andnud
Sul vedas 25. august 2018 18:59
kui valida ei said.
Ma kah ei saanud valida, keeldusin hinggamast, aga kui ämmaemanda lõtv lopsakas käsi kolm litakat pepu peale pani(rahu ta põrmule), siis ütlesin mis temast arvan....hingama tuli seeljuures hakata ja mu hea plaan vastu taevast. Neuroloogid siiani ütlevad et imelik miks alumised seljalülid väändes, sealt see valu
25. august 2018 18:35
mul sööb kass herilasi nii et ragiseb.
Mõtlik 25. august 2018 15:48
Kurb tõesti, et neid niimoodi tapma peab - nemad ju pole saanud valida kellena sünnivad - elu ikka karm...:( Ma küll ei sooviks, et meist keegi vägevam liik mind ära tapaks, aga no selleks vägevamaks liigiks on killerid jm kurikaelad ja me iial ei tea kuhu otsa võime sattuda...
Sääsk 25. august 2018 15:02
Proovisin sääsetõre vahendit ja toimis :) lendasid ringi ning kukkusid surnud maha .
Tubli! 25. august 2018 17:32
Oled ikka jube "tubli" jätka samas vaimus. :) Purkide viisi soovitan mürgitada siis on parem. :)
RAA 25. august 2018 14:34
Mürgitage aga herilasi linnud söövad uimaseid herilased ja saate kenasti ka lindudest lahti.Linnud muidugi ei sure kohe aga järk järgult.Tugevamad jäävad muidugi alles.
Mina saan herilastega ilusti läbi.Kooritud õunad komposti,Kui mõni tuppa tuleb ,saab selle rahulikult aknast õue suunata.Laste basseiniveest võtan paljakäsi välja.Pole vee sel suvel nõelata saanud aga paar sutsu on isegi tervisele hea---muidugi kui allergiat ei ole. Käes on sügis ja nädal--2 ja neid polegi enam.Kes loodust ei kannata ,minge linna elama!!!

25. august 2018 14:19
viruta lumelabidaga lagipähe nii et tolm järel
Arne 25. august 2018 12:48
Mis tapjarahvas me oleme ! Vastik !
Olen 25. august 2018 12:20
kuulnud,et herilast kartva inimese keha eritab mingit sellist ainet,millest herilased aru saavad,et neid kardetakse.Mul on neist herilastest täiesti ükskõik.Kui mõni käeulatusse ilmub-tapan ajaviiteks ära ja asi lahendatud.Tõsi,mul on kord olnud juhus,kus mind ründas tõepoolest lugematul arvul neid putukaid.Metsaveo traktor oli pikatüvega nende pesad segi tõmmanud ja siis nad leidsid minu selles süüdi olevat.Sain ca.15 pistet neilt,kuid kõik toimus ilma paanikata ja hiljem võtsin bensiini kaasa,otsisin nende pesaaugud üles,valasin törtsu bensiini ja pistsin põlema.Kahjuks ei suutnud neid kõiki ära hävitada!
vastutuul 25. august 2018 11:24
07.24-le ,elektrooniline putukatõrjuja olemas, kohe rõduukse juures, ei toimi herilastele ka siis kui nad toas lendavad
ostsin ka 25. august 2018 15:02
kunagi selle, pidi aitama sipelgate vastu, aga nood jalutasid rahulikult isegi selle peletaja peal.
Sipelgad 25. august 2018 17:32
ju ei teadnud, et see asi on peletaja ja peaks toimima
vastutuul 25. august 2018 11:19
nõus eelnevatega, v.a. mõnega siin. Teada on , et herilase mürk võrdsustub maomürgiga ja kui neid iga jumalapäev sinu elamisse tungimas sadu, ei anna see elada. Kärbsepiitsad on liiga nõrgad, herilasi on ju eri suuruses jne. jõhkrate sumisejateni välja, kes tulevad nagu helikopterid..mitu kärbsepiitsa läks hingusele, lõpuks keerasin ajalehest paksu piitsa, see toimis paremine. Tõdu äärel oli pidev meelituskauss magusaga.., mis oli õhtuks pilgeni täis, lisaks likvideerisid spetsialistid 2 pesa, 1 oli kohe aknaräästas. Aknad ja uksed olid kaetud moskiitovõrguga, kuid ikkagi ajasid nad end ka tubadesse. Kogu selle mõllu sees sain ikkagi 1 sutsaka kõhtu. päeva pärast ilmnesid tõsised nähud: tugev oksendus, kurgu ja suu allergiline paistetus, ei saanud vettki valuta neelata. Ei saanud aru:,et mis see on? Internetist otsides leidsin vastuse, et see oligi minu keha elus esimene allergiline reageering herilase mürgile, mis iga uue sutsakaga muutub ohtlikumaks! Olen keskeas inimene. Arst hoiatas, et see on väga tõsine asi. Aga need herilased tulid pilvedena, lõppu ei olnud näha. Vanasti nad peale vihma nagu kadusid, sel suvel mõneks tunniks... neid on ju terve elu olnud, kuid midagi sellist pole veel näinud..Läinud suvel panin õue, majast eemale pooliku arbuusi neile meelituseks, siis aga teadjad ütlesid, et sa toidad ju nastikuid ja rästikuid ise oma õue peal. Ja see jutt, et seal kus elab nastik , ei tule rästik, on ammu aegunud, elavad mõnemeetriste vahedega rõõmsalt mõlemad pered..Puukidest ei tasu rääkidagi. Hommikuti enne kõiki patseerisid üleval maja seinal rahumeelsed, armsad karvased metsmesilased, kes ei sega kedagi, niikui herilane ilmub, kaovad nad kohe
pragma 25. august 2018 11:16
sulgpalli reket on kõige efektiivsem..
yyy 25. august 2018 10:53
Õhtuleht, lõpeta juba nende teiste liikide tapmise õhutamise artiklitega. Kas normaalne inimene avaldab sellise artikli? Miks peab kogu aeg teisi liike tapma. Äkki on inimesi liiga palju hoopis? Me ka üks liik siin maa peal lihtsalt.
milleks tappa? 25. august 2018 13:50
see tapmise jutt ei lähe kohe mitte. tänavu on tõesti erakordselt palju herilasi. mu maja tuulekasti on nad pesa teinud, aga seni oleme sõbralikult hakkama saanud. võibolla seepärast, et ma neid ei karda ning ei hakka rabelema. kui uksed-aknad lahti, korraldan herilastele õue "tõmbekeskuse". aga milleks tappa? muide, herilased on looduses usinad sanitarid.
ma ka 25. august 2018 15:04
ei karda, aga ebameeldiv, kui ronivad suhu.
palve 25. august 2018 10:48
ajakirjanikud võiksid tutvustada ka eesrindlikke meetodeid konnade, varblaste, kurgede, oravate, siilide, partide, metskitsede, sipelgate, mesilaste, ahvenate ja põtrade hävitamiseks.
Tahaks näha 25. august 2018 11:05
kuidas põder sulle suhu tikub :).
pragma 25. august 2018 11:27
läbi esiklaasi..
ja mitte ainult suhu.. ikka silma ka..

25. august 2018 10:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
H-le 25. august 2018 14:13
Kuidas sinu imidž on alati jutt ja nimi vastupidi kirjutada?
25. august 2018 10:13
meie ei tapa herilasi vaid meelitasime nad majast eemale.paneme aeda aluse peale lutsukomme ja ühel aastal ka suhkrut ja kõik on rahul. herilased majandavad seal magusa kallal ja tuppa ei tule,mina ei pea nende hävitamist õigeks.nendega on võimalik rahulikult koos elada
magusa? 25. august 2018 11:07
aga kas näiteks liha on magus, nad ju lendavad sellele? Herilased tahavad valku, et sellega oma poegi toita, kas lutsukommides on ka valku?
pragma 25. august 2018 11:18
valku vajavad vastsed..
süsivesikuid vajavad nad enda lennumootori töös hoidmiseks..
yyy 25. august 2018 15:13
Valku saavad nad röövikutest. Ise aga söövad magusat ja seetõttu see kuskile aianurka magusa panemine on ülihea mõte!
Juula 25. august 2018 12:26
Olen ka ise kasutanud liha nende eemale peletamiseks, natuke veel mett peale, üks efektiivsematest vahenditest, aga et, eriti vapsikuid, vähendada, kes teevad kurja noorte puuistikutele, närivad pesamaterjaliks puutüvelt rõngana koore ära, kasutan nii peibutisega hästi vana (ei teagi, kas eelmise sajandi alguse või veel vanem) kaanega klaaskuplit, millel torujas ava, põhimõte sama kui pildil see plastpudel. Aga vot meie aias juba paar aastat pesitsevad maaherilastele need millegipärast ei toimi. varemalt elas kusagil läheduses herilaseviu, kes kevadsuvel kõik nende pesakohad välja kraapis ja kogu suvi neist rahu majas. nendega ei oska küll miskit peale hakata, mürke ei taha kasutada, meie aias elavad küllaltki palju linde, nirgipaar oma järglastega, 5 suurt kärnkonna, keda talveks keldrisse viin, sisalikke ja vesilikke, aga need kurjavaimu herilased teevad millegipärast oma pesad just tiigiäärsete kirsside ja hostade juurte alla, ainuke kasu nendest, et mutid suveperioodiks minema peletanud.
Üks omapära sel suvel - küllaltki arglikud metstuvid, kes pesitsesid lähinaabrite kõrges kuusehekis, pesitses üks tänavu meie maja seina ääres kasvava elupuu varju räästa alla kassidele ülespandud majakeses, pidime muidugi kassitrepi eemaldama, aga et lindu ei peletanud isegi paari meetri kaugusel palavate ilmadega töötav konditsioneer.
yyy 25. august 2018 15:12
olen suvilas 25. august 2018 10:05
neid tapnud sadu või isegi tuhandeid sel suvel..pudel pooleks ja coca sisse..kärbsepiitsaga kui chaki-chan..herilase mürki olen pihustanud voodrilaudade vahele, kus oli neil pesa-nädal aega ronisid poolsurnud laibad tolmuimeja lõugade vahele..parim on pesulapp õunamahlaga läbiimmutada ja pesuvahendiga kauss selle alla panna!
ohhoo! 25. august 2018 13:53
nii põnev tegevus siis inimesel sel kaunil suvel
jahh 25. august 2018 19:57
ehitan ja naudin ilusat suve suvilas ehitades..kuna aga triibulised sõbrakesed segavad, siis pean neid hävitama..sa ei taha teada, mis tunne on kui herilane suhu lendab ja kurgulakke sutsaka teeb-ojaaa!!
HAKKAB PIHTA! 25. august 2018 08:51
Ajalehed on muutumas tapatalgute pooldajateks. "Tõesti tublid inimesed tapate herilasi." Kui neid enam pole ja loodus saab selle tõttu mingi põntsu, siis süüdistage ainult iseennast, et nii lollid olite. Heilastel on ökosüsteemis tähtis roll. Osa herilasi tolmendavad ka õisi, aga tundub, et sellest meedia rääkida ei taha.
pragma 25. august 2018 11:20
mul ei ole nende vastu midagi täpselt selle hetkeni, kuni nad minu välisukse kõrvale pesa ei tee.. vaat' seal tekkisid mul nendega erimeelsused teemal, et kes on majas peremees..
Ka inimene 25. august 2018 17:38
võitleb oma koha eest ökosüsteemis. Kui sul on valida, kas "mingi põntsu" saab herilane või sina ise (või su laps näiteks), siis mida sa valid?
sina putuka sõber 25. august 2018 20:02
ütle palun, kus sel suvel neid õisi nägid? Sääskedele teed ka ehk pai, kui soe ja vihmane suvi saabub!? Ärge ikka päris lolliks ka minge oma looma ja putukaarmastusega...hulkuvaid koeri on palju liikvel-kus nende omanukest loomaarmastajad siis on, ah? Jutt on teil hea!
25. august 2018 08:50
Kortermaja rõdul on suitsetamine keelatud
maakas 25. august 2018 08:28
Kõige parem ikka vana järgiproovitud kärbsepiits. Laksu paned, ja kohe pead putket tegema. Nii terve päeva uhmerdad, saad neid hulgaliselt hävitada.
pragma 25. august 2018 11:23
putket pead siis tegema, kui sa pesa uhmerdama hakkad..
üksik herilane ei ole agressiivne..
need äkilised lennuliigutused on lihtsalt pettemanöövrid, et edasist pihtasaamist vältida..
esimesel võimalusel teeb ta lihtsalt putket..
25. august 2018 12:04
teeb ta jee putket.ründab nagu kamikadze sind lihtsalt lampi,ilma igasuguse sinupoolse süüta.
25. august 2018 07:24
Hankige elektrooniline putukatõrjuja, augustis nad vist otsivad uusi pesa tegemise kohti, sumistavad ventilatsioonilõõris, aga rõdul ma neid küll väga palju ei näe. Mee lõhna peale lendas küll kohe herilane, läbi akna, kohale.
maakas 25. august 2018 08:30
augustis küll enam ükski herilane ei otsi pesategemise kohta.
Need, 25. august 2018 17:40
kes kalendrit ei tunne, otsivad küll. Või on neil midagi muud viga või on see osa evolutsioonist.